Справа №2-а-1337/10
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 грудня 2010 року Ніжинський міськрайонний суд Чернігівської області в складі:
головуючої - судді Гордієць Л.В.
при секретарі Олійник Ю.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Ніжинського міськрайсуду адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м.Ніжині Чернігівської області про зобов'язання здійснити перерахунок та виплату соціальної допомоги дітям війни,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом в якому вказав, що він ІНФОРМАЦІЯ_1 і відповідно до ст.1 Закону України “Про соціальний захист дітей війни” від 18.11.2004 року є дитиною війни. Згідно ст.6 вказаного Закону йому повинна виплачуватися щомісячна соціальна державна допомога у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком. Але, всупереч вимогам Закону України “Про соціальний захист дітей війни”, рішенню Конституційного Суду України від 09.07.07 року та від 22.05.2008 року відповідач такі виплати в 2006-2010 роках не проводив.
В позові до суду просив поновити пропущений строк звернення до суду за період з 01.01.2006 року по 01.12.2010 року та зобов'язати відповідача здійснити перерахунок та виплату недоплаченої допомоги, як дитині війни за вказаний період, що становить 7178 грн. 40 коп. і в подальшому зобов'язати відповідача з 01.12.2010 року нараховувати та виплачувати йому таку допомогу.
В судове засідання позивач не з'явився. В заяві до суду просив розглянути справу за його відсутності, позовні вимоги підтримує і просить їх задовільнити.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився. В письмовому клопотанні до суду просить відмовити в позові посилаючись на раніше заявлене письмове клопотання про те, що в провадженні Ніжинського міськрайсуду знаходиться адмінсправа між тими самими сторонами, про той самий предмет спору і з тих самих підстав і до клопотання додана копія ухвали суду від 12.11.2010 року про відкриття скороченого провадження у справі за адмінпозовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Ніжинському районі Чернігівської області про поновлення пропущеного строку та стягнення не отриманої щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни.
Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до наступних висновків.
Відповідно до Ухвали Ніжинського міськрайонного суду Чернігівської області від 22.11.2010 року вбачається, що у відповідності до ст. 157 КАС України справа за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Ніжинському районі Чернігівської області про поновлення пропущеного строку та стягнення не отриманої щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни провадженням закрита, в зв'язку з відмовою позивача від позову.
Тобто, закрито провадження по справі, відповідачем якої було - Управління Пенсійного фонду України в Ніжинському районі Чернігівської області.
Тому посилання відповідача по даній справі про закриття справи, в зв'язку з розглядом аналогічної справи не заслуговують на увагу, оскільки раніше позовні вимоги ОСОБА_1 були заявленні до іншого відповідача.
З першої сторінки паспорту позивача видно, що він народився в 1944 році, а тому, відповідно до ст.1 Закону України №2195-4 від 18.11.2004 року “Про соціальний захист дітей війни” (далі Закон №2195) позивач є дитиною війни.Згідно зі ст.6 Закону №2195, з 01 січня 2006 року позивачу повинна виплачуватись щомісячна державна соціальна допомога у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком.
Статтею 6 Закону № 2195-IV ( в редакції до 28.12.2007 року) передбачено, що дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищується на 30 % мінімальної пенсії за віком, розмір якої встановлено ст.28 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”.
Відповідно до Закону України «Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 28 грудня 2007 року за № 107-1V (підпункт 2 пункту 41 розділу 11) внесені зміни до ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», якими передбачено, що дітям війни (крім тих, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту») до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, виплачується підвищення у розмірі надбавки, встановленої для учасників війни, тобто, у розмірі 10% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 року N 10-рп/2008 зазначені зміни визнані неконституційними, тобто вказаним рішенням Конституційного Суду України було поновлено перелік пільг та соціальних гарантій дітям війни, а саме - виплату надбавки до пенсії у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком і в подальшому виплата такої надбавки не зупинялася.
Тобто вказаним рішенням Конституційного суду було поновлено перелік пільг та соціальних гарантій дітям війни, а саме - виплату надбавки до пенсії у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком і в подальшому виплата такої надбавки не зупинялася.
Щодо вимог позивача за період з 01.01.2006 року по 24.05.2010 року включно, то суд ухвалою від 24 грудня 2010 року ці вимоги залишив без розгляду як такі, що вийшли за межі строків звернення до суду з даним позовом.
Отже, з 25.05 по 25.11.2010 року включно позивачу повинна була нараховуватись надбавка до пенсії у відповідності до ст.6 Закону №2195 у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком.
Тому дії відповідача за вказаний період щодо недорахування до пенсії та виплати допомоги позивачу, як дитині війни у розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком є протиправними, а тому слід зобов'язати відповідача здійснити нарахування та виплату позивачу за вказаний період щомісячної державної соціальної допомоги в розмірі 30% мінімальної пенсі їза віком з урахуванням отриманих ним сум.
Щодо нарахування допомоги в конкретній сумі, то суд вважає в цій частині позову слід відмовити, оскільки нарахуванням пенсії суд не займається.
Що стосується позовних вимог про зобов'язання відповідача в подальшому нараховувати і виплачувати позивачу вказану надбавку до пенсії, то такі вимоги задоволенню не підлягають, оскільки ст.6 КАС України визначено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважнень порушені її права, свободи або інтереси, тобто, коли право особи є порушеним на момент звернення особи до суду, а не право, яке виникне в подальшому, в майбутньому.
Керуючись ст.ст. 100, 158-163 КАС України, ст.ст.19, 22, 46, 152 Конституції України, ст.ст. 1, 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни”, ст.28 Закону України “Про загальнообов”язкове державне пенсійне страхування”, Рішенням Конституційного суду України від 22.05.2008 р. N 10-рп/2008, суд,-
ПО С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовільнити частково.
Визнати протиправними дії управління Пенсійного фонду України в м.Ніжині Чернігівської області щодо недорахування та виплати ОСОБА_1, як дитині війни, щомісячної державної соціальної допомоги у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком відповідно до ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» за період з 25 травня по 25 листопада 2010 року включно та зобов'язати управління Пенсійного фонду України в м.Ніжині Чернігівської області здійснити нарахування та виплату ОСОБА_1 за період з 25 травня по 25 листопада 2010 року включно щомісячної державної соціальної допомоги у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком відповідно до ст.6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни”, з урахуванням отриманих ним сум.
В задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду через Ніжинський міськрайонний суд - протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя: