АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Чернівці «23» грудня 2010р. колегія суддів судової палати у кримінальних справах Апеляційного суду Чернівецької області у складі:
Головуючого Колотило О.О.,
суддів Рулякова В.І., Петлюка В.І.
за участю прокурора Сулятицького І.С.
та адвоката ОСОБА_1
розглянула у відкритому судовому засіданні кримінальну справу за апеляцією адвоката ОСОБА_1 на постанову Шевченківського районного суду м. Чернівців від 17 грудня 2010 року.
Цією постановою ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженцю ІНФОРМАЦІЯ_2, мешканцю АДРЕСА_1, громадянину України, раніше не судимому, -
який обвинувачується у вчиненні злочину передбаченого ст. 364 ч. 3 КК України обрано запобіжний захід у виді взяття під варту.
В апеляції, адвокат ОСОБА_1 просить постанову суду скасувати посилаючись на те, що у даній справі ОСОБА_2 раніше апеляційним судом було обрано запобіжний захід у виді застави і що суд першої інстанції зробив невірний висновок, що знаходячись на волі ОСОБА_2 може ухилитись від слідства і суду, перешкоджати встановленню істини у справі, продовжувати злочинну діяльність, оскільки докази про це у справі відсутні.
Заслухавши доповідь судді, пояснення адвоката ОСОБА_1, який підтримав апеляцію, міркування прокурора про залишення постанови суду без змін, перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи наведені в апеляції, колегія суддів вважає, що вона не підлягає задоволенню.
Справа № 10-282/2010р. Головуючий у І інстанції Богдан С.І.
Категорія ст. 364 ч. 3 КК України Доповідач Колотило О.О.
Як вбачається з матеріалів справи, 16.12.2010 року ухвалою апеляційного суду Чернівецької області ОСОБА_2, який обвинувачувався у скоєнні злочинів, передбачених ст.ст. 204 ч. 1, 216 ч. 2 КК України було обрано запобіжний захід у виді застави.
В подальшому органами досудового слідства щодо ОСОБА_2 була порушена кримінальна справа за ст. 364 ч. 3 КК України і пред’явлено обвинувачення за цим законом, що обумовило повторне звернення до суду з поданням про обрання запобіжного заходу у виді взяття під варту.
Зібрані у справі докази вказують на вчинення ОСОБА_2 цього злочину.
Згідно з ст. 148 КПК України, запобіжні заходи застосовуються до обвинуваченого за наявності достатніх підстав вважати, що він буде намагатися ухилитися від слідства і суду або від виконання процесуальних рішень, перешкоджати встановленню істини у справі, чи продовжувати злочинну діяльність.
У відповідності до ст. 155 КПК України, запобіжний захід у виді взяття під варту застосовується у справах про злочини, за які законом передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк понад три роки.
ОСОБА_2 обвинувачується у вчиненні тяжкого, умисного, корисливого злочину, відповідальність за який передбачена ст. 364 ч. 3, КК України, санкція якого передбачає покарання до десяти років позбавлення волі.
Тому висновок суду першої інстанції, що з урахуванням обставин, тяжкості вчиненого злочину, службового становища ОСОБА_2 та його зв’язків, обвинувачений може перешкоджати встановленню істини у справі та ухилитися від виконання процесуальних рішень, і що належну його процесуальну поведінку може забезпечити тільки утримання під вартою, є обгрунтованим.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 165-2, 382, 365, 366, КПК України, колегія суддів судової палати з кримінальних справ апеляційного суду Чернівецької області, -
УХВАЛИЛА:
Апеляцію адвоката ОСОБА_1 залишити без задоволення, а постанову Шевченківського районного суду м. Чернівці від 17 грудня 2010 року про обрання ОСОБА_2 запобіжного заходу у виді взяття під варту, без змін.
Головуючий О.О. Колотило
Судді: В.І. Руляков
В.І. Петлюк