Судове рішення #13038564

     

                                                                                                                     Справа № 2-

                                                                                                                              2011 р.

У Х  В  А  Л  А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 січня 2010 року           Сторожинецький районний суд  Чернівецької області

                                 в складі:   головуючого судді     Безпалько М.С.

                                                         при секретарі                Яворській М.І.

    розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Сторожинець цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про визнання права власності на спільне майно подружжя, визнання права власності на спадщину за заповітом, та розділ майна в натурі,-

В С Т А Н О В И В :

    Позивач ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про визнання права власності на спільне майно подружжя, визнання права власності на спадщину за заповітом, та розділ майна в натурі, посилаючись на те, що його мати ОСОБА_4 09.02.2000 року склала заповіт на все своє майно на його ім’я. Даний заповіт не скасовувався та не змінювався. ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 померла. Після її смерті відкрилась спадщина на Ѕ частину у спільному майні подружжя, яке належало покійній та батькові позивача, відповідачу ОСОБА_2 яке розташоване в АДРЕСА_1 та складається з житлового будинку літ «А-1», житлового будинку літ. «Б-1», ганок літ. «б», літня кухня літ «Г», ганок літ «г», навіс літ. «В»,, навіс літ. «Д», сарай літ. «Е», сарай літ. «Є», вбиральня літ. «Ж»,навіс літ. «З», ворота з хвірткою №1, огорожа №2, огорожа №3, огорожа №4, криниця №5, на загальну вартість 120 038 гривень.

Позивач вчасно звернувся до нотконтори про прийняття спадщини за заповітом, однак оформити спадщину не може, оскільки спадкодавець за життя не зареєструвала за собою право власності на майно, а тому він звернувся до суду. Спадкоємцями за законом, являються відповідачі по справі, які мають бажання розділити майно в натурі.

    В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_5 та відповідачі ОСОБА_2 та ОСОБА_3 звернулись до суду з клопотанням про визнання між ними мирової угоди та просять закрити провадження по справі.

    Умови мирової угоди викладені наступним чином:

    Виділити позивачу ОСОБА_1 та визнати за ним право власності на:

    Житловий будинок літ. «Б-1» вартістю 86 564 гривні, що знаходиться по АДРЕСА_1.

            Виділити ОСОБА_2 та визнати за ним право власності на: літню кухню літ «Г», ганок літ «г», навіс літ. «Д», сараї літ. «Е,Є», Ѕ частину вбиральні літ. «Ж», навіс літ. «З», ворота з хвірткою №1, огорожа №2, огорожа №3, огорожа №4,  загальна вартість якого становить 17 831 гривня будинковолодіння, яке знаходиться по АДРЕСА_1.

Замельні ділянки приватизовані на ім’я ОСОБА_2 /згідно Державних актів серії ЯД №121512 та серії ЯД №121511 виданих 31.08.2009 року/ переходять у власність по Ѕ позивачу ОСОБА_1 та ОСОБА_2 в рівних долях.

    ОСОБА_1 зобов’язується власними силами та за власні кошти встановити огорожу по межі старого будинку, який він зносить, і до кінця земельної ділянки, аж до межі з сусідом ОСОБА_6.

    ОСОБА_2 та ОСОБА_3 на спадщину після смерті ОСОБА_4 не претендують.

    Сплачені сторонами судові витрати по справі сторонам не відшкодовуються.

    Суд вважає, що клопотання підлягає задоволенню, оскільки мирова угода укладена сторонами з метою врегулювання спору на основі взаємних поступок і стосується лише прав та обов’язків сторін та предмета позову, умови мирової угоди не суперечать закону і не порушують права, свободи чи інтереси інших осіб.

          Сторонам роз’яснені наслідки закриття провадження у справі, передбачені частиною третьою статті 206 Цивільного процесуального кодексу України.

    Керуючись ст.ст.89, 175, 206 ЦПК України, суд, -

У Х В А Л И В :

    Визнати укладену 05 січня 2011 року мирову угоду між ОСОБА_1  ОСОБА_2 та ОСОБА_3, згідно з якою, виділити ОСОБА_1 та визнати за ним право власності на:

    житловий будинок літ. «Б-1» вартістю 86 564 гривні, що знаходиться по АДРЕСА_1

    Виділити ОСОБА_2 та визнати за ним право власності на: літню кухню літ «Г», ганок літ «г», навіс літ. «Д», сараї літ. «Е,Є», Ѕ частину вбиральні літ. «Ж», навіс літ. «З», ворота з хвірткою №1, огорожа №2, огорожа №3, огорожа №4,  загальна вартість якого становить 17 831 гривня, які знаходяться по АДРЕСА_1.

Визнати за ОСОБА_1 та ОСОБА_2 право власності по Ѕ частині на земельні ділянки, приватизовані на ім’я ОСОБА_2 /згідно Державних актів серії ЯД №121512 та серії ЯД №121511 виданих 31.08.2009 року/ в рівних долях.

    Зобов’язати ОСОБА_1  власними силами та за власні кошти встановити огорожу по межі старого будинку, який він зносить, і до кінця земельної ділянки, до межі з сусідом ОСОБА_6.

    Закрити провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про визнання права власності на спільне майно подружжя, визнання права власності на спадщину за заповітом, та розділ майна в натурі.

    Ухвала набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

    Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Апеляційного суду Чернівецької області через Сторожинецький районний суд протягом п’яти днів з дня його проголошення.

Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення ухвали, можуть подати апеляційну скаргу протягом п’яти днів з дня отримання копії цієї ухвали.

                                        СУДДЯ:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація