Справа № 2-2103/06
РІШЕННЯ
ІМ'ЯМ УКРАЇНИ
01 лютого 2007 року Самарський районний суд міста Дніпропетровська у складі:
головуючого судді: Католікяна М.О.,
при секретарі: Ніколенко К.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Дніпропетровськ цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Дніпропетровської міської ради, третя особа - Восьма дніпропетровська державна нотаріальна контора, про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,
УСТАНОВИВ:
04 вересня 2006 року позивач звернулася до суду із цим позовом. Свої позовні вимоги позивач обґрунтувала тим, що у грудні 2005 року померла її тітка, яка на випадок своєї смерті склала заповіт на ім'я позивача. Спадщина складається з квартири. Позивач у шестимісячний строк не звернулася до нотаріуса через тривалу відсутність, пов'язану з хворобою сестри та доньки. Вказані обставини явилися причиною звернення позивача до суду з позовом про визначення для неї додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.
Позивач у судовому засіданні позов підтримала, просила надати їй строк тривалістю у два місяці.
Представник відповідача у судовому засіданні не заперечував проти задоволення позову.
Представник третьої особи у судове засідання не з'явився, був повідомлений належним чином, направив на адресу суду письмові пояснення, у яких не заперечує проти задоволення позову.
Суд, вислухавши пояснення позивача, представника відповідача, вивчивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом було встановлено, що позивач доводиться племінницею ОСОБА_2.
Тітці позивача на праві власності належала квартира АДРЕСА_1.
26 квітня 2005 року тітка позивача склала заповіт на належне їй майно на користь позивача (а.с. 6).
ІНФОРМАЦІЯ_1 року тітка позивача померла, після смерті якої відкрилася спадщина на належну їй квартиру.
Після смерті тітки позивач фактично прийняла спадщину, мешкаючи у спірній квартирі.
У період з жовтня 2005 року по червень 2006 року включно позивач була відсутня в м. Дніпропетровськ через тяжку хворобу сестри в Російській Федерації та тяжку хворобу (рак) доньки, яка мешкає в Німеччині.
Вказані вище спірні правовідносини регулюються Цивільним кодексом України.
В силу ч. 1 ст. 1223 ЦК України право на спадкування мають особи, визначені у заповіті.
Відповідно до ч. 1 ст. 1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини.
Згідно зі ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
У відповідності з ч. 3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Як вбачається з матеріалів справи, позивач пропустила шестимісячний строк через те, що була відсутня через хвороби сестри та доньки.
Ураховуючи зміст приведених норм та встановлені в засіданні обставини, суд доходить висновку, що причини пропуску позивачем визначеного законом строку є поважними, отже - вимоги позивача слід задовольнити.
Керуючись ст.ст. 1223, 1269, 1270, 1272 Цивільного кодексу України, ст.ст. 4 - 8, 10, 11, 18, 57 - 60, 208, 209, 212 - 215, 218 Цивільного процесуального кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк у два місяці з дня набрання рішенням законної сили для подання заяви про прийняття спадщини за заповітом, яка відкрилася після смерті тітки, ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 року.
Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано протягом десяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга на рішення подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий суддя: