Судове рішення #13034560

Справа № 2-4984/2010 року  

           

РІШЕННЯ

іменем України

    24 грудня 2009 року Зміївський районний суд Харківської області у складі:

    головуючого - судді Нестерцової Н.В.

                             секретаря Гордієнко М.В.

розглянувши у попередньому судовому засіданні в м. Змієві справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дружини,

ВСТАНОВИВ:

16 листопада 2010 року ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2  про стягнення аліментів на  її утримання.

    У позові вона вказала, що з відповідачем знаходиться у зареєстрованому шлюбі з  21 вересня 2007 року.

    Від шлюбу мають дочку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка знаходиться на її утриманні.

    У зв'язку з доглядом за дитиною, вона не працює, матеріально потребує.

    ОСОБА_1 зазначила, що дочка хвора на целіакію середньої важкості, стоїть питання про оформленню інвалідності.

    Вказуючи на те, що відповідач працює і має можливість сплачувати аліменти на її утримання, позивач просить стягнути на її користь і утримання 500 грн. щомісячно до досягнення дочкою шестирічного віку, посилаючись на ч.3 ст. 84 СК України.

    У попередньому судовому засіданні ОСОБА_1 уточнила позовні вимоги, просила стягнути з відповідача аліменти на її утримання у розмірі 250 грн. щомісячно, просила розглянути справу у її відсутність, про що надала заяву.

    Відповідач позов визнав, згоден сплачувати аліменти на утримання дружини у розмірі 250 грн., просив розглянути справу у попередньому судовому засіданні у його відсутність, про також надав відповідну заяву.

Визнання позову ОСОБА_2 не суперечить закону, не порушує прав, свобод та інтересів інших осіб, тому приймається судом, що є підставою згідно ч.ч.4 ст.ст.130, 174 ЦПК України постановити рішення у попередньому судовому засіданні.

    Ознайомившись з матеріалами справи, дослідив надані судові докази,  суд приходить до наступного висновку .

    Встановлено, що сторони перебувають в шлюбі з 21 вересня 2007 року, мають дочку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується ксерокопіями свідоцтв про шлюб та народження дитини. (а.с.6,7)

    Згідно ч.1,2 ст. 75 СК України, дружина, чоловік повинні матеріально підтримувати один одного. Право на утримання (аліменти) має той із подружжя, який є непрацездатним, потребує матеріальної допомоги, за умови, що другий із подружжя може надавати матеріальну допомогу.

    На підставі ч.3 ст. 84 СК України, якщо дитина має вади фізичного або психічного розвитку, дружина, з якою проживає житина, має право на утримання від чоловіка до досягнення дитиною шести років.

    Встановлено, що дочка сторін хворіє, лікарями встановлено їй діагноз «целіакія середньої важкості».    

    Враховуючи тяжкість хвороби дочки сторін, суд визнає право позивача на утримання у зв'язку зі здійсненням догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку, враховуючи її непрацездатність в цей час і матеріальну потребу.

2.

    Відповідач має постійну роботу, заробітну плату, тому має можливість надавати дружині утримання.

    При визначенні розміру аліментів, суд враховує матеріальне і сімейне становище сторін, приходить до висновку про задоволення позову та стягнення аліментів у розмірі  250 грн.

    Підстав для позбавлення права ОСОБА_1 на утримання не встановлено.

    Судові витрати необхідно стягнути з ОСОБА_2

    Керуючись ст. ст. 75,77,79,80,81,84,88 СК України, ст. 10,11,60,88,130,209,212-215 ЦПК України,

  ВИРІШИВ:

   

    Позов ОСОБА_1  задовольнити.

    Стягнути із ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця м. Харків на користь ОСОБА_1 аліменти на її утримання у розмірі 250 (двісті п’ятдесят) грн. щомісячно, починаючи з 16 листопада 2010 року до досягнення дочкою ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, шестирічного віку – ІНФОРМАЦІЯ_1.

    Стягнути  із ОСОБА_2 на користь держави 51 (п’ятдесят одну) грн. судового збору.

    Стягнути із ОСОБА_2 на користь держави витрати з інформаційно-технічного забезпечення 120 (сто двадцять) грн.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через Зміївський районний суд шляхом подання апеляційної скарги в десятиденний строк з дня його проголошення.

Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.  

    Головуючий:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація