Судове рішення #13034353

Постанова

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

копія

Справа № 2-а-2226/2010

22 грудня   2010 року                                          Світловодський міськрайонний суд Кіровоградської області  в складі головуючого – судді Волошиної Н.Л., розглянувши в порядку скороченого провадження  в м. Світловодську справу за адміністративним позовом ОСОБА_1         до Управління Пенсійного фонду України  в м. Світловодську  Кіровоградської області  про здійснення перерахунку підвищення до пенсії у відповідності до Закону України «Про соціальний захист дітей війни»  , -

ВСТАНОВИВ:

09 грудня   2010 року позивач     звернувся до суду з позовом до Управління Пенсійного фонду України  в м. Світловодську Кіровоградської області  та просить визнати дії відповідача щодо не нарахування  та невиплати йому щомісячної державної соціальної допомоги у відповідності до Закону України «Про соціальний захист дітей війни» у розмірі 30 % від розміру мінімальної пенсії за віком, за період починаючи з 09 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року  та з 22 травня 2008 року по теперішній час  – протиправними; зобов»язати відповідача зробити перерахунок та виплатити  щомісячну державну соціальну допомогу  у розмірі підвищення на 30 % від розміру мінімальної пенсії за віком, за період починаючи з 09 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року  та з 22 травня 2008 року по теперішній час , і здійснювати таке нарахування та виплати відповідно до положень ст.. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»  в подальшому.

Свої вимоги обґрунтовує тим, що він  являється дитиною війни та відповідно до Закону України “Про соціальний захист дітей війни ” йому  повинна виплачуватися щомісячна соціальна допомога у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком.

Ухвалою Світловодського міськрайонного суду від 10 грудня 2010 року в поновленні строку звернення  до суду  з позовними вимоги в частині визнання протиправними дій відповідача та  зобов»язання здійснити перерахунок і виплату  за період з 09 липня 2007    року по 08 червня 2010 року  відмовлено.

Представник відповідача надав суду заперечення, в яких просить відмовити в задоволення позовних вимог , в зв»язку з відсутністю законодавчо визначеного механізму реалізації положень ст. 6  Закону України «Про соціальний захист дітей війни».

Розглянувши справу у відповідності до положень ст. 183-2 КАС України, суд встановив наступні обставини та відповідні їм правовідносини.

Судом встановлено, що позивач є особою, на яку поширюється дія абзацу 1 статті 1 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» від 18 листопада 2004 року, та має статус «дитини війни», що підтверджується посвідченням.

Згідно статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком. Редакція цієї статті набрала чинності з 1 січня 2006 року. Згідно з частиною 1 статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 року, №1058-IV мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.

 Зміст ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» у  2010  році не змінювався та розмір підвищення не коригувався, дія закону зупинена не була.   Таким чином, відповідач повинен був провести підвищення пенсії позивачеві  у збільшеному розмірі відповідно до вимог ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни».

Зважаючи на викладене, суд визнає необхідним зобов»язати відповідача здійснити перерахунок та виплатити щомісячне підвищення до пенсії позивачу, починаючи з 09 червня 2010 року   і по час ухвалення рішення у справі,  відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», з урахуванням положень ч. 1 ст. 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", та здійснити її виплату в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком, прийнявши до уваги розмір фактично виплаченої пенсії у вказані періоди.

Вимоги позивача про зобов’язання здійснювати перерахунок підвищення до пенсії «дітям війни» відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни» надалі при нарахуванні пенсії  не підлягають задоволенню, оскільки захисту підлягає вже порушене право, а не те, яке може бути порушено у майбутньому.

Керуючись ст.. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», частиною 1 статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", ст..ст. 10, 11, 158-163, 167, 183-2, 186 КАС України, суд, -

                                                    ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги  ОСОБА_1         задовольнити частково.

 Визнати дії Управління Пенсійного фонду України в м. Світловодську   Кіровоградської області щодо не нарахування  та невиплати ОСОБА_1         щомісячної державної соціальної допомоги у відповідності до Закону України «Про соціальний захист дітей війни» у розмірі 30 % від розміру мінімальної пенсії за віком, починаючи з 09 червня 2010  року по 22 грудня 2010 року  – протиправними.

Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в м. Світловодську   Кіровоградської області здійснити перерахунок та виплатити ОСОБА_1         підвищення  до пенсії згідно статті 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" у розмірі 30 % від розміру мінімальної пенсії за віком, починаючи з  09 червня 2010  року по день ухвалення рішення у справі, тобто по 22 грудня   2010 року , з урахуванням різниці, яка була виплачена у цей період.

В задоволенні решти позовних вимог – відмовити.

Повернути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1         понесені  судові витрати в розмірі  3 грн. 40 коп.

Постанова може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання через Світловодський міськрайонний суд  апеляційної скарги протягом 10 днів з дня отримання її копії.

    Суддя                                                                                           підпис

    Згідно:

    Суддя                                                                                          Н.Л. Волошина

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація