Справа № 2-371/2007р.
Р І Ш Е Н Н Я
(заочне)
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 січня 2007 р. Самарський районний суд м. Дніпропетровська у складі:
головуючої судді Петешенковій М.Ю.
при секретарі Яговкіні С.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Дніпропетровську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, суд -
ВСТАНОВИВ:
3 січня 2007 р. ОСОБА_1 звернулася до Самарського районного суду м. Дніпропетровська з позовом про стягнення з ОСОБА_2 аліментів на утримання неповнолітніх дітей, посилаючись на те, що з 28 січня 1995 р. вона перебуває у зареєстрованому шлюбі із відповідачем, від якого мають неповнолітніх дітей: доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 р.н. і сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 р.н.
У наступний час відповідач має іншу жінку, проживає з позивачкою окремо, надає матеріальну допомогу, якої на вистачає на повноцінне утримання неповнолітніх дітей.
Позивачка зазначає, що їхня дочка ОСОБА_3 є інвалідом дитинства, вона прикута до ліжка, тому вона немає можливості працювати та потребує утримання з боку відповідача.
Відповідач працює, має достатній заробіток і може надавати матеріальну допомогу.
Позивачка просила стягнути із відповідача на її користь аліменти на утримання неповнолітніх дітей у розмірі ¼ частини від усіх видів заробітку щомісячно, але не менше ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідно віку до повноліття дітей.
В судовому засіданні позивачка позовні вимоги уточнила та просила стягнути з відповідача аліменти у розмірі 1/3 частини від усіх видів заробітку щомісячно, але не менше ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідно віку.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. У справі є достатньо доказів для її вирішення, що у сукупності зі вказаною вище обставиною дає судові підстави для застосування положень ч. 4 ст. 169, ст.ст. 224, 225 ЦПК України. Позивачка не заперечувала проти заочного розгляду справи.
Вислухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що сторони знаходяться у зареєстрованому шлюбі з 28 січня 1995 року, від якого вони мають неповнолітніх дітей: доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 р.н. і сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 р.н., батьком яких є відповідач (а.с. а.с. 2-4).
Згідно ст. 182 Сімейного кодексу України частина заробітку батька, яка буде стягуватися як аліменти визначається судом.
Суд вважає, відповідач зобов”язаний платити аліменти на утримання неповнолітніх дітей в розмірі 1\3 частину від усіх видів заробітку щомісячно до досягнення ними повноліття.
Керуючись ст. ст. 180 - 183 Сімейного кодексу України, ст. ст. 10, 11, 57-64, 169, 209, 213, 215, 224, 225 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Стягнути із ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3 року народження, уродженця м. Дніпропетровська, на користь ОСОБА_1 на утримання неповнолітніх дітей: доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 р.н. та сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 р.н. аліменти у розмірі 1/3 частини від усіх видів заробітку щомісячно, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Стягнення здійснювати з 03.01.2007 р. і до повноліття дітей.
Судове рішення негайно виконати у розмірі платежу за один місяць.
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір на користь держави у розмірі 51грн.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь Державного підприємства „Судовий інформаційний центр” витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у сумі 7 грн. 50 коп.
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Дніпропетровської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Головуюча суддя: М.Ю. Петешенкова