Судове рішення #13030414

  Справа № 2-а-8041

                                                                                                                                         2010 рік

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

15 грудня 2010 року суддя Ялтинського міського суду Автономної Республіки Крим Цалко А.А., розглянувши у скороченому провадженні адміністративний  позов ОСОБА_1  до Управління Пенсійного фонду України в м. Ялта (далі УПФУ в м. Ялта) Автономної Республіці Крим зобов’язання виконати певні дії ,

в с т а н о в и в:

    Позивач звернувся до суду із позовною заявою в якій просить суд,  зобов’язати   Управління Пенсійного фонду України в м. Ялта Автономної Республіці Крим провести перерахунок пенсії  з урахуванням середньої заробітної плати за 2009 рік.

    Від відповідача надійшли заперечення проти позову, згідно яких  УПФУ м. Ялта здійснює перерахунок пенсії із застосуванням сумісного листа Міністерства труда та соціальної політики України і Пенсійного фонду України від 11 березня 2009 року, з якого слідує, що при здійсненні перерахунку пенсії. Необхідно застосуванням середньої заробітної плати за 2007 рік.

Оцінивши повідомлені позивачем та відповідачами обставини, вважаю, що позовна  заява підлягає  задоволенню за наступних підстав:

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування  та їх посадови особи зобов’язані діяти лише на підставі та у межах повноважень та засобами, передбаченими Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 4 ст. 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» у разі, якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії.

Кожний наступний перерахунок пенсії провадиться не раніш як через два роки після попереднього перерахунку з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії.

Перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія, або за періоди страхового стажу, зазначені в частині  першій статті 40 цього закону.

Законом України «Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів» від 28 грудня 2007 року до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» внесені зміни та абзац першій ч. 4 ст. 42 викладений в наступній редакція: «У разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням не менш ніж 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі.  Перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія. За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії провадиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в ч. 1 ст. 40 цього закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього закону враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує перерахунку пенсії. При цьому з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для перерахунку пенсії, період після призначення пенсії не підлягає виключенню згідно із абзацом третім частини першої статті  40 цього закону».

Вказані зміни, згідно з рішенням Конституційного суду України від 22.05.2008 року № 10рп-2008 визнано такими, що не відповідають Конституції України та втратили чинність з моменту прийняття рішення Конституційним судом України.

Підпунктом 3 пункту 11  Постанови Кабінету Міністрів № 530 від 28 травня 2008 року «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян» передбачене,  що у разі, коли застрахована особа  після  призначення  пенсії відповідно до  Закону України «Про обов’язкове державне пенсійне страхування» продовжувала працювати, проводиться перерахунок пенсії з урахуванням не менш як 24 місяців страхового  стажу  після  призначення (попереднього перерахунку) пенсії  незалежно  від  перерв у роботі. Перерахунок   пенсії проводиться  із  заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія. За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться  із заробітної плати за періоди страхового стажу,  зазначені в частині першій статті 40 Закону,  із  застосуванням  показника середньої  заробітної  плати  працівників  у  середньому  на  одну застраховану особу в цілому по Україні,  з якої сплачено  страхові внески та яка  відповідно  до Закону враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії. При цьому з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід)  для  перерахунку пенсії, період,  що  настає після призначення пенсії, не підлягає виключенню згідно з абзацом третім частини першої статті 40 Закону.

Тобто, до спірних правовідносин треба застосовувати положення Постанови Кабінету Міністрів № 530 від 28 травня 2008 року «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян», оскільки ч. 2 ст. 40 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» передбачене, що заробітна плата для обчислення пенсії визначається із застосуванням  середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України, за календарний рік, що передує року звернення за призначенням пенсії.

Позивач є пенсіонером та отримує пенсію за віком в Управлінні пенсійного фонду України в м. Ялта АРК, працювала  на момент призначення пенсії та працює до даного часу, тобто, є особою, яка згідно Закону України «Про обов’язкове державне пенсійне страхування» та Постанови КМУ №530 від 28 травня 2008 року має право на перерахунок пенсії з використанням середньої заробітної плати за 2009 рік, як рік що передує року звернення позивача за перерахунком пенсії.

06 серпня 2010 року ОСОБА_1 звернулась до відповідача з заявою про перерахунок пенсії з використанням середньої заробітної плати за 2009 рік.

Управлінням Пенсійного фонду України в м. Ялта Автономної Республіки Крим 27 серпня 2010 року їй була надана відповідь з роз’ясненням, що перерахунок пенсії проведений відповідно до вимог Постанови Кабінету Міністрів України № 530 від 28 травня 2008 року «Про деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян», оскільки доповнення до ст. 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», які передбачали перерахунок пенсії із застосуванням показників середньої заробітної плати за календарний рік, який передував року, в якому проводиться розрахунок визнані неконституційними відповідно до рішення Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року.

 Таким чином, вважаю, позов підлягає задоволенню,  з урахуванням положень ст.ст. 11, 162 КАС України   відповідача слід зобов’язати здійснити перерахунок пенсії позивачу з урахуванням коефіцієнту за 2009 рік, передбаченому підпунктом 3 пункту 11 Постанови Кабінету Міністрів України від 28 травня 2008 року №530 «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян з метою збереження рівня соціального захисту окремих категорій громадян» з моменту звернення з відповідною заявою про перерахунок – з 06 серпня 2010 року, оскільки відповідно до вимог Постанови КМУ № 530 від 28 травня 2008 року перерахування проводиться за бажанням пенсіонера, тобто, необхідне відповідне звернення.

На підставі  викладеного  та   керуючись ст. ст. 14, 55 Конституції України,  ст.ст.  81,  118, 186 ЗК України, ст. 26 ЗУ  «Про місцеве самоврядування»,  ст. ст. 2,  9, 10, 17, 71, 159-16, 183-2 КАС України,

П О С Т А Н О В И В:

    Адміністративний позов ОСОБА_1  -  задовольнити.

Зобов’язати Управління пенсійного фонду України в м. Ялта Автономної Республіки Крим перерахувати пенсію ОСОБА_1  з урахуванням показника середньої заробітної плати працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні  за 2009 рік, починаючі з 15 жовтня 2010 року

    Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова може бути оскаржена до Севастопольського Адміністративного Апеляційного суду АР Крим через Ялтинський міський суд в порядку та строки, передбачені ст. ст. 184, 186 КАС України.

Суддя

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація