Справа № 2-962/2010
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 грудня 2010 року смт. Оржиця
Оржицький районний суд Полтавської області у складі: судді Маліченка В.В., при участі секретаря судового засідання Федорини А.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2, про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,
В С Т А Н О В И В:
3 грудня 2010 року, ОСОБА_3, звернулася до суду із зазначеним позовом, вказуючи в позовній заяві, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її рідна сестра – ОСОБА_4, яка до смерті проживала у АДРЕСА_1. Після її смерті спадщину прийняв син, а її племінник – ОСОБА_5, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2.
Після його смерті залишилася спадщина у вигляді земельних ділянок та інше майно. Після смерті племінника вона є його спадкоємцем за законом, але не може прийняти спадщину, оскільки пропустила строк для звернення з такою заявою в нотаріальну контору.
Вважає, що вона пропустила строк з поважної причини, оскільки за станом здоров’я обмежена в пересуванні, а також те, що вона необізнана в законодавстві і вважала, що оскільки документи на спадкове майно знаходиться у неї, то не треба більше вчиняти ніяких дій. Крім цього вона не мала достатніх коштів для оформлення спадщини.
Відповідач є двоюрідним братом померлого.
Просить надати додатковий строк у три місяці, для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_5
В судовому засіданні представник позивача позов підтримав з тих же підстав.
Відповідач та третя особи в судове засідання не з’явилися, але надали суду заяви в яких просять справу розглядати без їх участі. Відповідач зазначив про визнання позову, а третя особа не заперечує проти задоволення позову.
Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.
Згідно свідоцтва про смерть серія 1-КЕ №НОМЕР_5 від 13 червня 2007 року, яке видане виконкомом Чутівської сільської ради, Оржицького району Полтавської області, ІНФОРМАЦІЯ_1 померла – ОСОБА_4, яка до смерті проживала у АДРЕСА_1, про що свідчить довідка, видана виконавчим комітетом Чутівської сільської ради від 25 листопада 2010 року №1248.
Згідно довідки про смерть №33 від 4.11.2005 року, яка видана виконкомом Чутівської сільської ради, Оржицького району Полтавської області, ІНФОРМАЦІЯ_2 помер – ОСОБА_5, який до смерті проживав у АДРЕСА_1.
Як свідчать свідоцтва про народження ОСОБА_4 №НОМЕР_6, ОСОБА_6 №НОМЕР_7, ОСОБА_7 №2/5, названі є рідними сестрами.
ОСОБА_7 після укладення шлюбу взяла прізвище Демченко, про що свідчить свідоцтво про одруження ІІ-АБ №НОМЕР_1, видане повторно с. Чутівка Оржицького району Полтавської області.
ОСОБА_7 померла ІНФОРМАЦІЯ_3, про що свідчить свідоцтво про смерть серії І-КЕ № НОМЕР_2, яке видане виконкомом Чутівської сільської ради Оржицького району Полтавської області 14 березня 2006 року.
Як свідчить свідоцтво про народження ОСОБА_5, серії ЯЭ №НОМЕР_3, його матір’ю була ОСОБА_4.
ОСОБА_6 після укладення шлюбу взяла прізвище Кайда про що свідчить свідоцтво про одруження VI-УР №НОМЕР_4, видане Чутівською сільською радою Лубенського району Полтавської області 20 жовтня 1963 року.
Позивач є рідною тіткою померлого ОСОБА_5.
Після смерті ОСОБА_5, залишилося спадкове майно у вигляді земельних ділянок, та права на майнові паї.
Відповідно до ч.4 ст. 174 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.
Судом встановлено, що визнання відповідачем позову не суперечить закону та не порушує чиїх небудь прав та законних інтересів.
Відповідно до ч.3 ст. 1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Відповідно до ч. 5 ст. 267 ЦК України, якщо суд визнає поважними причини пропущення позовної давності, порушене право підлягає захисту.
Керуючись ст.ст.10, 11, 174, 209, 212, 214, 215, 218 ЦПК України, ст. 267, ч.5 ст.1269, 1272 ЦК України,
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк у три місяці для подання заяви про прийняття спадщини після померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_5.
Строк для подання заяви про прийняття спадщини рахувати з дня після набрання цим рішенням чинності.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Полтавської області через суд першої інстанції.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя ______________________ В.В.Маліченко