Справа № 2-0-69
2010 рік
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 грудня 2010 року Козівський районний суд
Тернопільської області
в складі: головуючого судді Кренцель М.І.
при секретарі Скобель С.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Козова справу за заявою ОСОБА_1, заінтересовані особи Управління праці та соціального захисту населення Козівської районної державної адміністрації, про встановлення факту і періоду отримання поранення (травми), пов`язаної з періодом Великої Вітчизняної війни в серпні 1944 року,-
В С Т А Н О В И В :
Заявник ОСОБА_1 вказує, що народився ІНФОРМАЦІЯ_2 і разом з батьками проживав у АДРЕСА_1.
Під час другої світової війни в серпні 1944 року на пасовищі ОСОБА_1 з друзями збирав патрони та інші речі. ОСОБА_1 знайшов невідомий предмет, який випав йому з рук в результаті чого стався вибух, внаслідок чого був поранений в голову та обличчя з втратою свідомості. Медичну допомогу йому надав військовий лікар, який перебував в той час на території села. На другий день його відвезли в лікарню м. Дубно де ОСОБА_1 тривалий час лікувався в хірургічному відділенні. Документи в архіві Дубненської центральної районної лікарні про його лікування не збереглися.
Згідно довідки Тернопільського обласного центру медико-соціальної експертизи №1 серії МСЕ№008540 від 03.04.2000 року ОСОБА_1 визнано інвалідом загального захворювання 11 групи довічно.
Комісією при Дубнівському управлінні праці та соціального захисту населення Дубнівської районної державної адміністрації Рівенської області 14 лютого 2000 року №55 встановлено факт поранення і прийнято рішення вважати встановленим, що ОСОБА_1 дійсно був поранений від вибухових речовин в період Великої Вітчизняної війни.
Обласним бюро судово-медичної експертизи управління охорони здоров`я Тернопільської обласної державної адміністрації проводилось судово-медичне обстеження з метою встановлення факту поранення вибуховими предметами в дитячому віці. Згідно акту судово-медичного обстеження №778 від 11.04.2000 року виявлено рубці правої половини обличчя правої гомілки, які з огляду на їх форму та розташування можуть бути наслідком загоєння вогнепальних осколкових поранень, отриманих у 1944 році.
ОСОБА_1 просить встановити факт, що він отримав поранення (травму) від вибухових речовин у період Великої Вітчизняної війни в серпні 1944 року.
В судовому засіданні ОСОБА_1 заявлені вимоги підтримав, просить їх задоволити.
В судовому засіданні представник Управління праці та соціального захисту населення Козівської районної державної адміністрації позовні вимоги визнав повністю.
В судовому засіданні свідки ОСОБА_2 та ОСОБА_3 пояснили, що ОСОБА_1 будучи неповнолітнім в серпні 1944 року на пасовищі знайшов невідомий предмет, який випав йому з рук в результаті чого стався вибух, внаслідок чого ОСОБА_1 був поранений в голову та обличчя.
Вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення заявника, представника Управління праці та соціального захисту населення Козівської районної державної адміністрації, свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 оцінивши зібрані докази, суд, приходить до висновку, що заявлені вимоги слід задоволити. Оскільки в судовому засіданні встановлено, що дійсно в серпні 1944 року у період Великої Вітчизняної війни ОСОБА_1 будучи неповнолітнім на пасовищі знайшов невідомий предмет, який випав йому з рук в результаті чого стався вибух, внаслідок чого ОСОБА_1 був поранений в голову та обличчя, що підтверджується показами свідків та рішенням комісії при Дубнівському управлінні праці та соціального захисту населення Дубнівської районної державної адміністрації Рівенської області від 14 лютого 2000 року №55 яким встановлено, що ОСОБА_1 дійсно був поранений від вибухових речовин в період Великої Вітчизняної війни, а також висновком обласного бюро судово-медичної експертизи управління охорони здоров`я Тернопільської обласної державної адміністрації №778 від 11.04.2000 року, що виявлені рубці правої половини обличчя правої гомілки, які з огляду на їх форму та розташування можуть бути наслідком загоєння вогнепальних осколкових поранень, отриманих у 1944 році.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 10, 60, 212, 213, ст. 256 ч. 2 ЦПК України, суд,-
В И Р І Ш И В :
Заявлені вимоги задоволити.
Встановити факт, що ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_2, отримав поранення (травму) від вибухових речовин у період Великої Вітчизняної війни в серпні 1944 року.
Апеляційна скарга на рішення суду подається в Апеляційний суд Тернопільської області через Козівський районний суд протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Головуючий: підпис
З оригіналом: вірно
ГОЛОВА СУДУ: Б.В.БОДНАРУК
- Номер: 2-др/547/6/16
- Опис:
- Тип справи: на заяву у цивільних справах (2-сз, 2-р, 2-во, 2-др, 2-зз,2-і)
- Номер справи: 2-о-69
- Суд: Семенівський районний суд Полтавської області
- Суддя: Кренцель Михайло Іванович
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 22.07.2016
- Дата етапу: 01.08.2016
- Номер: 2-во/547/10/16
- Опис:
- Тип справи: на заяву у цивільних справах (2-сз, 2-р, 2-во, 2-др, 2-зз,2-і)
- Номер справи: 2-о-69
- Суд: Семенівський районний суд Полтавської області
- Суддя: Кренцель Михайло Іванович
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 15.08.2016
- Дата етапу: 16.08.2016