Судове рішення #13024879

                                                                                                                         Справа № 2-1190/10

Р І Ш Е Н Н Я

іменем України

 

06 жовтня 2010 року                                         м.Синельникове

Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області у складі:

                        головуючого –судді Прижигалінської Т.В.

                                                                                      при секретарі – Каліневич Ж.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Синельникове Дніпропетровської області цивільну справу за позовною заявою  ОСОБА_1 до Виконкому Синельниківської міської ради про визнання права приватної власності на житловий будинок та грошовий вклад в порядку спадкування за заповітом, -

В С Т А Н О В И В:

        Позивач звернувся до суду з позовною заявою до Виконкому Синельниківської міської ради про визнання права приватної власності на житловий будинок та грошовий вклад в порядку спадкування за заповітом, обґрунтовуючи свої вимоги тим, що ІНФОРМАЦІЯ_2 року помер її дядько ОСОБА_2. Після його смерті відкрилася спадщина на:

        -житловий будинок з господарськими будівлями і спорудами, які розташовані за адресою: АДРЕСА_1;

        -грошовий вклад у філіалі №2993 Синельниківського відділення ВАТ «Ощадбанк України», р/р №НОМЕР_3.

        Вищевказаний житловий будинок зареєстровано за ОСОБА_2 на підставі:

        ? частина – свідоцтва про право на спадщину за законом, виданого Першою Синельниківською держнотконторою за реєстром №786 від 31.08.1998 року;

        ? частина – договору про надання в безстрокове користування земельної ділянки для будівництва індивідуального житлового будинку на праві власності, посвідченого Синельниківською держнотконторою за реєстром №2703 від 27.06.1956 року. Вартість житлового будинку та господарських будівель і споруд, складає: 61 381 грн., згідно довідки КП «СМБТІ» №496 від 02.04.2010 року. Її померлий дядько залишив заповіт від 08 травня 2008 року, посвідчений приватним нотаріусом Синельниківського районного нотаріального округу Дніпропетровської області на усе  своє майно, що буде належати на день смерті, де б воно не знаходилося і з чого б не складалося, а також на все те, на що за законом він буде мати право, на ім»я ОСОБА_1 Спадкоємців, крім неї, які прийняли спадщину, та які мають право на обов»язкову частку у спадщині, немає.

        18 січня 2010 року вона подала заяву про прийняття спадщини після смерті спадкодавця до Першої Синельниківської державної нотаріальної контори, що підтверджується витягом про реєстрацію в Спадковому реєстрі №22631310, тому вважає, що спадщину прийняла, як це передбачає ст.1269 ЦК України. Але нотаріус відмовив їй у видачі  свідоцтва про право  на спадщину за заповітом, тому що як зазначено в постанові: «Згідно повідомлення КП «СМБТІ» №496 від 02.04.2010 року про те, що ? частка житлового будинку, розташованого в АДРЕСА_1 зареєстрована за ОСОБА_2 на підставі договору про надання в безстрокове користування земельною ділянкою для будівництва індивідуального житлового будинку на право власності посвідченого Синельниківською державною нотаріальною конторою за реєстром №2703 від 27.06.1956 року. Договір про надання в безстрокове користування земельною ділянкою для будівництва індивідуального житлового будинку на право власності не входить до переліку правовстановлювальних документів, на підставі яких проводиться реєстрації прав власності на об»єкти нерухомого майна, який передбачено Тимчасовим положенням про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 07.02.2002 року № 7/5.За заявою на заміну документу повинен з»явитися власник», що підтверджується постановою нотаріуса про відмову у вчиненні нотаріальної дії №437 від 22.06.2010 року.

        Вважає, що її дядько – ОСОБА_2, є фактичним власником вищевказаного житлового будинку, так як згідно технічної документації: договору про надання в безстрокове користування земельної ділянки для будівництва житлового будинку на праві приватної власності від 1956 року; акту про закінчення будівництва і введення в експлуатацію індивідуального житлового будинку від 11 грудня 1960 року; технічного паспорту на житловий будинок власником вказаний ОСОБА_2, але замінити договір на свідоцтво про право власності він не встиг, так як помер.Просить визнати за нею право приватної власності, в порядку спадкування за заповітом на житловий будинок, господарські будівлі і споруди, які розташовані за адресою: Дніпропетровська область, м.Синельникове, вул.Дзержинського,82 та грошовий вклад у філіалі №2993  Синельниківського відділення ВАТ «Ощадбанк України», р/р №НОМЕР_3.

До початку відкритого  судового засідання позивачем була надана суду заява, якою вона просила розглянути справу без її участі. Позовні вимоги підтримала у повному обсязі.

До початку відкритого судового засідання від відповідача – виконкому Синельниківської міської  ради надійшов лист, згідно якого прохають справу розглянути без участі їх представника. Проти позовних вимог позивача не заперечують.

Таким чином, суд, вивчивши матеріали справи, вважає, що вимоги позивача підлягають задоволенню з наступних підстав.

Матеріалами справи встановлено, що відповідно до свідоцтва про смерть  серія НОМЕР_2  ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року, про що в Книзі реєстрації смертей ІНФОРМАЦІЯ_2 року зроблено відповідний запис №323.

Згідно копії заповіту від 08.05.2008 року  посвідченого приватним нотаріусом Синельниківського  районного нотаріального округу  Дніпропетровської області та зареєстрованого в реєстрі за № 425, ОСОБА_2  на випадок своєї смерті зроблено слідуюче розпорядження: усе  своє майно, що буде належати йому на день смерті, де б воно не знаходилось і з чого б не складалось, а також  все те, на що за законом він буде мати право, майнові права та обов»язки, які належать йому на час посвідчення заповіту, а також ті майнові права та обов»язки, які належатимуть йому на день смерті він заповідав ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1.

    Згідно копії технічного паспорта від 05 березня 2010 року, виданого КП «Синельниківське міжміське бюро технічної інвентаризації» на садибний (індивідуальний) житловий будинок, розташований за адресою АДРЕСА_1, Дніпропетровської області, квартал №195, власником зазначено ОСОБА_2.

    Судом було також оглянуто: довідку КП «Синельниківське міжміське бюро технічної інвентаризації» за №496 від 02.04.2010 року; копія свідоцтва про право на спадщину за законом від 31.08.1998 року серії ААН №193513; копії реєстраційних посвідчень виданих КП «Синельниківське  БТІ» від  04.06.1998 року та від  29.10.1998 року; копію витягу про реєстрацію права власності на нерухоме майно №25657588 від 23.03.2010 року виданого КП «Синельниківське міжміське бюро технічної інвентаризації»; копію витягу про реєстрацію в Спадковому реєстрі №22631310 від 18.10.2010 року; копію  витягу про реєстрацію в Спадковому реєстрі № 14454344 від 08.05.2008 року; копію договору про надання в безстрокове користування земельної ділянки для будівництва житлового будинку на праві приватної власності від 1956 року; копію акту про закінчення будівництва і введення в експлуатацію індивідуального житлового будинку від 11 грудня 1960 року; копію ощадної книжки; копію постанови нотаріуса про відмову у вчиненні нотаріальної дії від 22.06.2010 року 02-31/437; копію паспорту ОСОБА_1 серії НОМЕР_1; копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру ОСОБА_1; заяви сторін про розгляд справи у їх відсутність; квитанції про сплату судових витрат; копію спадкової справи.

    Згідно зі ст. 1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов’язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

Відповідно до ст. 1223 ЦК України право на спадкування мають особи, визначені у заповіті.

Відповідно до ст. 1233 ЦК України заповітом є особисте розпорядження фізичної особи на випадок своєї смерті.

Відповідно до ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

Відповідно до ч.2 ст. 1228 ЦК України право на вклад входить до складу спадщини незалежно від способу розпорядження ним.

Таким чином, дослідивши матеріали справи та оцінивши їх у сукупності, суд вважає наявність фактів, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, встановленою.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 10, 60, 212, 214, 215, 218 ЦПК України, ст. ст. 328, 1216, 1221, 1223,1233, 1228 ч.2, 1269 ЦК України суд,-

В И Р І Ш И В:

    Позов задовольнити повністю.

    Визнати за ОСОБА_1 право приватної власності  в порядку спадкування за заповітом, після смерті  ІНФОРМАЦІЯ_2 року ОСОБА_2 на:

-   житловий будинок, господарські будівлі і споруди, які розташовані за адресою: АДРЕСА_1;

-   грошовий вклад у філії №2993 Синельниківського відділення ВАТ «Ощадбанк Україна», р/р №НОМЕР_3.

На рішення  протягом десяти днів з дня його проголошення до апеляційного суду Дніпропетровської області через Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області може бути подано апеляційну скаргу. Особи, які брали участь  у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати до апеляційного суду Дніпропетровської області через Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

    Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не буде скасовано, набирає законної сили після закінчення розгляду справи апеляційним судом.

 

Головуючий :                         Т.В.Прижигалінська

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація