Судове рішення #13024828

       

                  Справа № 2а-9694-2010                                                                                                  

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

30 грудня 2010 року                             м. Краматорськ

Суддя Краматорського міського суду Літовка В.В., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом  ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області про визнання бездіяльності неправомірною, зобов’язання нарахувати недоплачену щомісячну соціальну допомогу як дитині війни у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком,-

ВСТАНОВИВ:

В Краматорський міський суд звернувся ОСОБА_1 з позовом до управління Пенсійного фонду України в м.Краматорську Донецькій області про визнання дій неправомірними, зобов’язання  здійснити нарахування та виплату щомісячної соціальної державної допомоги, як дитині війни.

Згідно позову, на підставі ст.1 Закону України №2195-IV від 18.11.04. «Про соціальний захист дітей війни» позивач має статус «дитина війни». У зв`язку з цим  їй повинні з 1 січня 2005 року виплачувати підвищення до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком. Однак, ця доплата до пенсії не проводилася. Просить суд визнати неправомірними дії відповідача в частині не нарахування їй грошового підвищення до пенсії з 1 січня 2007 року за нормами, встановленими для дітей війни, зобов’язати нарахувати та виплатити щомісячну доплату до пенсії за періоди: з 01.07.2007р. по 30.11.2010р. з урахуванням фактично проведених виплат.

Відповідач надав суду письмові заперечення, з яких вбачається, що позивач отримує надбавку як учасник війни, тому він не має права оскаржувати недоотриману надбавку «дітям війни», оскільки вона взагалі її не отримує.

Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.

    Відповідно до ч.3 ст.46 Конституції України пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого Законом.

Відповідно  до  Закону України  «Про соціальний захист дітей війни»  до дітей війни віднесені особи, які є громадянами України та яким на час закінчення Другої світової війни (2 вересня 1945 року) було менше 18 років.

 Позивач  ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, отримує надбавку як учасник війни.

Відповідно до ст.6 Закону України  «Про соціальний захист дітей війни» передбачена надбавка дітям війни (крім тих, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту.»). Ветеранам війни,  які мають право на отримання підвищення  до пенсії  або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, відповідно до цього  Закону  та  Закону  України  "Про  статус  ветеранів війни, гарантії їх соціального  захисту"  дане  підвищення провадиться за їх вибором згідно з одним із законів.

Згідно заперечень УПФУ в м.Краматорську, позивач перебуває на обліку в управління Пенсійного фонду України в м.Краматорську та отримує  надбавку як учасник війни. Ветеранам війни ,які мають право на отримання підвищення до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, відповідно  до Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про соціальний захист дітей війни» дане підвищення провадиться за їх вибором згідно з одним із законів.

Таким чином, оскільки позивач вже отримує надбавку як учасник війни, то не має права оскаржувати недоотриману надбавку «дітям війни», оскільки взагалі її не отримує.

На підставі вищенаведеного, суд вважає, що у задоволенні позовних вимог позивача про визнання дій неправомірними, зобов’язання нарахувати недоплачену щомісячну соціальну допомогу як дитині війни у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, слід відмовити.

Керуючись ст.ст. 6, 8, 11, 14, 94, 99, 100, 159, 183-2 КАС України, Законами України «Про державні бюджети на відповідні роки», Законом України «Про соціальний захист дітей війни», Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» суд –

ВИРІШИВ:

     Відмовити у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області про визнання дій неправомірними, зобов’язання нарахувати недоплачену щомісячну соціальну допомогу як дитині війни у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком за період з 01.07.2007р. по 30.11.2010р.

Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана до Донецького апеляційного адміністративного суду через Краматорський міський суд протягом десяти днів з дня її проголошення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.  Якщо суб’єкта  владних повноважень було повідомлено про можливість  отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то 10-ти денний  строк на апеляційне оскарження  постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення 5-ти денного строку з моменту отримання суб’єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду. У разі прийняття постанови в письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя:

Постанова ухвалена в нарадчій кімнаті та надрукована в єдиному екземплярі.

Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація