Справа №2- 14565 /2010
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 грудня 2010 року
Краматорський міський суд Донецької області
у складі: головуючого судді Ткачовой С.М.
при секретарі Костенко О.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Краматорську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на повнолітню дитину, -
ВСТАНОВИВ:
12.10.2010 року позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дитини, мотивуючи свої вимоги тим, що відповідач є його батьком. Він навчається на денному відділенні МК ДДМА м. Краматорська з 01.09.2010 року по 30.06.2013 року. Знаходиться на утриманні матері, яка працює машиністо крану ВАТ КМЗ з заробітною платою 694,58 грн. До досягнення ним повноліття відповідач сплачував аліменти на його утримання, а тепер матеріальної допомоги не надає. Просить стягнути з відповідача на свою користь аліменти в розмірі 300 грн. щомісяця до закінчення навчання.
В судове засідання позивач не з’явився, але надав заяву про слухання справи за його відсутності, позов підтримав та просив його задовольнити.
Відповідач в судове засідання не з’явився, але надав суду заяву про слухання справи за його відсутності, позов визнав та не заперечував проти його задоволення.
Третя особа – ОСОБА_3 надала заяву суду про слухання справи за її відсутності, згодна з позовними вимогами.
Вислухавши думку позивача, відповідача, третьої особи, всебічно та об'єктивно вивчивши зібрані в справі докази, суд вважає, що позов не підлягає задоволенню.
Згідно ст. 181 ч. 3 Сімейного кодексу України, за рішенням суду, кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються в долі від доходу його матері, батька.
Згідно ст. 182 Сімейного кодексу України, при визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров'я та матеріальне становище дитини, стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів.
У відповідності з ст. 199 СК України, якщо повнолітні діти продовжують навчання й у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до закінчення ними навчання, але не більш ніж до досягнення 23-х років, за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.
Відповідно до представленої копії свідоцтва про народження ОСОБА_2 є батьком ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Як вбачається з довідки Машинобудівного коледжу ДДМА м. Краматорську, позивач дійсно являється студентом денної форми навчання з 01.09.2010 року по 30.06.2013року.
Таким чином, судом встановлено, що позивач продовжує навчання, відповідач в стані надавати йому матеріальну допомогу на його утримання, в результаті чого у позовні вимоги слід задовольнити, тобто стягнути з відповідача, на користь позивача на його утримання аліменти в розмірі 300 грн. щомісячно, починаючи з 12.10.2010 року до закінчення навчання, тобто до 30.06.2013 року, але не більш як до досягнення ним 23 років.
.Крім того, з відповідача слід стягнути витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 120 грн., а також в доход місцевого бюджету судовий збір в сумі 51 грн.
Керуючись ст. ст. 10,60,88,213-214 ЦПК України, ст. ст.181,182,199 СК України, суд, -
.
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на повнолітню дитину, задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця с. Послужного Ізюмського району Харківської області, на користь ОСОБА_1 на його утримання аліменти в розмірі 300 грн. щомісячно, починаючи з 12.10.2010 року до закінчення навчання, тобто до 30.06.2013 року, але не більш як до досягнення ним 23 років.
Стягнути з ОСОБА_2 доход місцевого бюджету судовий збір у розмірі 51 грн.
Стягнути з ОСОБА_2 витрати на інформаційно – технічне забезпечення розгляду справи 120 грн.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Донецької області через Краматорський міський суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів від дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення
Суддя
Рішення ухвалено та надруковано в єдиному примірнику в нарадчій кімнаті.
Суддя