Судове рішення #13019926

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД


Справа: №   2а-5545/09/0670                            Головуючий у 1-й інстанції:   Черняхович І.Е.  

Суддя-доповідач:  Губська О.А.


У Х В А Л А

Іменем України

"16" грудня 2010 р.                                                                                                        м. Київ

     

       Київський апеляційного адміністративного суд  у складі колегії:

                       головуючого судді                          Губської О.А.

суддів                                                Ключкович В.Ю., Борисюк Л.П.

розглянувши в порядку письмового провадження в м. Києві апеляційну скаргу Голови правління Відкритого акціонерного товариства «Соколівський кар'єр» на постанову Житомирського окружного адміністративного суду від 02 листопада 2009 року по справі за позовом Відкритого акціонерного товариства «Соколівський кар'єр»до Управління пенсійного фонду України в Богунському районі м. Житомира про визнання незаконним та скасування рішення, -

В С Т А Н О В И В:

         Позивач –ВАТ «Соколівський кар'єр»звернувся до суду з позовом про визнання незаконним та скасування рішення начальника управління Пенсійного фонду України в Богунському районі м. Житомира Бродецької М.К. № 1105 від 27.04.2009 року про застосування до ВАТ «Соколівський кар'єр»фінансової санкції штрафу у розмірі 50% несвоєчасно сплачених страхових внесків за період з 20.12.2005 року по 08.05.2008 року за затримку строку їх сплати понад 90 днів в сумі 24 483,01 грн.

         Постановою Житомирського окружного адміністративного суду від 02 листопада 2009 року   у задоволенні позовних вимог відмовлено.   

         Не погоджуючись з прийнятим рішенням, позивач звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції та винести нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги.

      В судове засідання сторони не з'явилися, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання, колегія суддів вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 197 КАС України.

       Перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, заперечення до апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а постанова суду –без змін, виходячи з наступного.

       Як вбачається з матеріалів справи, рішенням начальника управління Пенсійного фонду України в Богунському районі м. Житомира Бродецької М.К.  №1105 від 27.04.2009 року до ВАТ «Соколівський кар'єр»застосовано фінансові санкції у вигляді суми штрафу в розмірі 50% своєчасно сплачених страхових внесків за період з 20.12.2005р. по 08.05.2008 років за затримку строку їх сплати понад 90 днів у сумі 24483,01 грн.

       Позивач звернувся зі скаргами до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області та до Пенсійного фонду України про скасування рішення від                            27 квітня 2009 року. Рішеннями вищезазначених органів скарги позивача залишено без задоволення, а рішення № 1105 від 27.04.2009 року - без змін.

        Суд першої інстанції всебічно, повно, та об'єктивно розглянув справу, правильно встановив обставини, яким дав правильну правову оцінку і прийшов до обгрунтованого висновку про необхідність відмовити в задоволенні позовних вимог.

        З такими висновками суду першої інстанції колегія суддів погоджується з огляду на наступне.

Як вбачається із ч.1 ст. 19 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», для роботодавця страхові внески нараховуються на суми фактичних витрат на оплату праці працівників, що включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України «Про оплату праці», виплату винагород фізичним особам за виконання робіт (послуг)  за угодами  цивільно-правового характеру, що підлягають обкладенню податком на доходи фізичних осіб, а також на суми оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності, яка здійснюється за рахунок коштів роботодавця, та допомоги по тимчасовій непрацездатності.

Відповідно до  ч. 6 ст. 19 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», страхові внески нараховуються на суми, зазначені в ч.1 цієї статті, незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також незалежно від того, чи були зазначені суми фактично виплачені після їх нарахування до сплати.

Відповідно до ч. 6 ст. 20   Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, яким в даному випадку є календарний місяць, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду; страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.

Відповідно до п.2 ч.9 ст. 106 Закону України «Про загальнообов'язкове пенсі страхування», за несплату або несвоєчасну сплату страхувальниками страхових внесків, в тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф залежно від строку затримки платежу. Одночасно на суми своєчасно не сплачених страхових   внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочень платежу.

Відповідно до п. 8.1 Інструкції «Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України»від 19 грудня 2003 р. №21-1 суми страхових внесків, своєчасно не нараховані  або  не  сплачені  страхувальниками у строки,  вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.

Колегія суддів погоджується із висновком суду першої інстанції про те, що пункт 9.3.2 Інструкції № 21-1 передбачає, що розрахунок фінансових санкцій здійснюється на підставі даних картки особового рахунку платника, яка формується за даними звітів платника розрахованих самостійно, а також інших документів, які свідчать про сплату страхових внесків, а  рішення складається за формою згідно з додатком № 14.

  Проаналізувавши норми чинного податкового законодавства, доводи апеляційної скарги, дослідивши матеріли справи, колегія суддів приходить до висновку, що при винесенні рішення начальником управління Пенсійного фонду України в Богунському районі м. Житомира Бродецької М.К. № 1105 від 27.04.2005 року про застосування до ВАТ «Соколівський кар'єр»фінансової санкції штрафу у розмірі 50% несвоєчасно сплачених страхових внесків за період з 20.12.2005 року по 08.05.200 року за затримку строку їх сплати понад 90 днів в сумі 24 483,01 грн. не було порушення норм, передбачених законодавством України. Крім того, посилання позивача на нечітке зазначення  в спірному рішенні міри реагування не відповідає дійсності. Міра реагування чітко зазначена у самому рішенні.

       Таким чином, суд першої інстанції   дійшов правильного висновку, що оспорюване рішення суб'єкта владних повноважень прийнято  у межах   повноважень   та   на   підставі   Закону   України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», форма рішення встановлена додатком  № 14 до Інструкції «Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України».

Разом з тим, колегія суддів погоджується із позицією, викладеною у апеляційній скарзі, щодо наявності описок у резолютивній частині рішення. Однак зазначені описки не є підставою для скасування рішення Житомирського окружного адміністративного суду, а можуть бути виправлені судом першої інстанції відповідно до ст..169 КАС України з власної ініціативи або за заявою особи, що брала участь у справі.

        Відповідно до ст. 200 КАС України - суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

          Таким чином, судом першої інстанції ухвалено рішення, яке відповідає вимогам матеріального та процесуального права.

Керуючись ст. ст. 160, 197, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України суд,

У Х В А Л И В :

 Апеляційну скаргу Голови правління Відкритого акціонерного товариства «Соколівський кар'єр»на постанову Житомирського окружного адміністративного суду від 02 листопада 2009 року по справі за позовом Відкритого акціонерного товариства «Соколівський кар'єр»до Управління пенсійного фонду України в Богунському районі м. Житомира про визнання незаконним та скасування рішення –залишити без задоволення, а судове рішення –без змін .

Ухвала апеляційної інстанції за наслідками її перегляду набирає законної сили через п»ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі та може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.

Головуючий суддя                                                                                     Губська О.А.

Суддя                                                                                                           Ключкович В.Ю.

         Суддя                                                                                                           Борисюк Л.П.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація