Судове рішення #13019808

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД


Справа: №   2-а-243/09/2320                            Головуючий у 1-й інстанції:   Пономаренко В.В.  

Суддя-доповідач:  Петрик І.Й.


У Х В А Л А

Іменем України

"09" грудня 2010 р.                                                                                                        м. Київ

     Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

Головуючого судді:                                                                     Петрика І.Й.,

                  Суддів:                                                               Земляної Г.В.,

                                                                                                    Парiнова А.Б.,

розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за апеляційною скаргою ІДПС ВДАІ УМВС України в Черкаській області Кулик Олега Миколайовича на постанову Черкаського районного суду від 20 жовтня 2009 року по справі за позовом ОСОБА_4 до ІДПС ВДАІ УМВС України в Черкаській області Кулик Олега Миколайовича про визнання неправомірною та скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності та накладення адміністративного стягнення, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до ІДПС ВДАІ УМВС України в Черкаській області Кулик Олега Миколайовича про визнання неправомірною та скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності та накладення адміністративного стягнення.

Постановою Черкаського районного суду від 20 жовтня 2009 року позовні вимоги задоволені.

Не погоджуючись із прийнятим рішенням відповідач подав апеляційну скаргу, в якій посилався на допущені порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи, тому просив скасувати оскаржувану постанову і постановити нове рішення  яким у задоволенні позовних вимог відмовити.

Заслухавши доповідь судді-доповідача, дослідивши матеріали справи та перевіривши доводи апеляційної скарги колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а постанова суду –без змін.

Судом першої інстанції встановлено, що відповідач у своїй постанові зазначив, що позивач 03 серпня 2009 року о 12 год. 44 хв. Керуючи автомобілем GEELY д.н.з. НОМЕР_1 в м. Черкаси на вул.. Леніна здійснив зупинку ближче 10 м від пішохідного переходу, за що було притягнуто до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення. Передбаченого ч. 1 ст. 122 КУпАП та стягнуто штраф у розмірі 255 грн.. З постанови не вбачається дати відправлення її позивачу, відомостей про її вручення позивачу та про те, що фіксація правопорушення вчинена технічними засобами.

Задовольняючи позовні вимоги суд першої інстанції керувався тим, що відповідно до ст. 251 Кодексу України про адміністративні правопорушення доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

З такою правовою позицією суду першої інстанції колегія суддів може погодитися із огляду на наступне.

У відповідності до п. 3 ч. 2 ст. 222 КУпАП, від імені органів внутрішніх справ (міліції) розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право: за адміністративні правопорушення, передбачені частинами першою, другою, четвертою і п’ятою статті 121, статтями 121-1, 121-2, частинами першою і другою статті 122, частинами першою і другою статті 123, статтею 125, частиною першою статті 126, частинами першою і другою статті 127, частинами третьою, восьмою і дев’ятою статті 133-1 цього Кодексу, - працівники Державтоінспекції Міністерства внутрішніх справ України, які мають спеціальні звання.

Стаття 280 КУпАП Орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов’язаний з’ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно ст. 254 КУпАП про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженими на те посадовою особою або представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності. Протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається у двох екземплярах, один з яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності. Протокол не складається у випадках, передбачених статтею 258 цього Кодексу.

З огляду на те, що протокол про адміністративне правопорушення відповідачем не складався, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права

Відповідно до п.2 ч.1 ст. 197 КАС України, суд апеляційної інстанції може розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на основі наявних в ній доказів, у разі неприбуття жодної з осіб, які беруть участь у справі, у судове засідання, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання.

Вимогами ст. 200 КАС України передбачено, що суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду –без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Оскільки доводи викладені в апеляційній скарзі позивача не ґрунтуються на вимогах законодавства, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції повно та всебічно з’ясував обставини справи, які підтверджуються доказами дослідженими в судовому засіданні, постановив оскаржуване рішення відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права, а тому підстави для його скасування або зміни відсутні.

Керуючись ст.ст. 160, 197, 198, 200, 205, 206, 254  КАС України, суд,-

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу ІДПС ВДАІ УМВС України в Черкаській області Кулик Олега Миколайовича залишити без задоволення, а постанову Черкаського районного суду від 20 жовтня 2009 року –без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя:                                                                                                              І.Й. Петрик

                      Судді:                                                                                                              Г.В. Земляна

                                                                                                                                              А.Б. Парiнов

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація