Справа № 2а-11364/2010
П О С ТА Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 грудня 2010 року м. Краматорськ
Суддя Краматорського міського суду Донецької області Космачевська Т.В., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради про визнання дій неправомірними, зобов’язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
10.12.2010 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до відповідача про визнання дій неправомірними, зобов’язання вчинити певні дії, обґрунтовуючи свої вимоги тим, що він має статус учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, з 1 листопада 2010 року йому було встановлено 2 групу інвалідності, захворювання пов’язане з ліквідацією наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Згідно ст. 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» позивач має право на тримання різниці у компенсаціях у розмірі 15 мінімальних заробітних плат, що складає 13605 грн. Вважає, що відповідач порушив ч. 1 ст. 48, ч. 4 ст. 48 Закону України “Про статус та соціальний захист громадян, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи», положення Конституції України та Закону України «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії», тому просив суд визнати дії відповідача неправомірними та зобов`язати його виплатити йому різницю у компенсаціях у зв’язку з підвищенням групи інвалідності у сумі 13605 грн.
Відповідач не надав суду письмових заперечень в десятиденний строк з моменту отримання копії ухвали суду про відкриття скороченого провадження по справі.
Представник третьої особи Головного управління Державного казначейства України в Донецькій області у судове засідання не з’явився по невідомій суду причині, про час розгляду справи повідомлений належним чином.
Проаналізувавши зібрані в справі докази, суд вважає, що позовні вимоги позивача
підлягають задоволенню.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 1 категорії, інвалідом 2-ї групи з 1 листопада 2010 року, захворювання якого пов’язано з наслідками Чорнобильської катастрофи (а.с. 4,5,6), у зв’язку з чим відповідно до ст. 48 Закону України № 796-ХІІ “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” він має право на отримання різниці у компенсаціях при встановленні вищої групи інвалідності.
Зі змісту зазначених норм Закону не вбачається будь – яких обмежень щодо можливостей застосування розміру мінімальної заробітної плати з метою реалізації норми ст. 48 Закону України №796-ХІІ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», а навпаки передбачено обов’язок Кабінету Міністрів України здійснювати застосування цих норм.
Оскільки ні Верховна Рада України, ні Кабінет Міністрів України будь-яких рішень з цих питань не приймали, то виходячи з положень рішень Конституційного Суду України від 20.03.2002 року, від 17.03.2004 року, від 01.12.2004 року, 11.10.2005 року, від 09.07.2007 року та загальних засад пріоритетності законів над підзаконними нормативними актами при вирішенні питання про розмір одноразової компенсації та різниці між ними при зміні інвалідності громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», застосуванню підлягає саме ст.48 Закону №796-XII, положення законів України про Державний бюджет України на відповідні роки щодо розміру мінімальної заробітної плати, а не вищенаведена постанова Кабінету Міністрів України.
Таким чином, виходячи з моменту виплати позивачу різниці у компенсаціях при зміні інвалідності на більш вищу групу зазначена різниця повинна складати:(станом на 01.11.2010 року) 907,00 грн. х 15-94,80 грн. = 13510,20 грн. Зазначена заборгованість по виплаті різниці у одноразових компенсаціях при зміні інвалідності на більш вищу групу підлягає виплаті УПСЗН Краматорської міської ради позивачу, як особі, що отримала інвалідність внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Позовна давність, встановлена ст. 99 КАС України, на вимоги позивача відповідно до ст. 268 ч. 1 п. 4 ЦК України не поширюється.
Таким чином, відмову Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради нарахувати та виплатити ОСОБА_1 різницю у одноразових компенсаціях при встановленні 01.11.2010 року інвалідності вищої групи (з 3 на 2 групу інвалідності) відповідно до ст. 48 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 року №796-XII виходячи з встановленого відповідними законами розміру мінімальної заробітної плати, слід визнати неправомірною.
На підставі вищенаведеного, необхідно зобов’язати відповідача зробити перерахунок та виплатити на користь позивача суму різниці одноразової компенсації при встановлені вищої групи інвалідності у сумі 13510,20 грн.
Керуючись ст.ст. 3, 19, 22 Конституції України, ст.ст. 6, 11, 14, 159, 183-2 КАС України, ст. 48 «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» , -
П О С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення виконкому Краматорської міської ради, про визнання дій неправомірними та зобов’язання вчинити певні дії задовольнити.
Визнати дії Управління праці та соціального захисту населення виконкому Краматорської міської ради в частині відмови в перерахунку та виплаті різниці у одноразових компенсаціях при встановленні вищої групи інвалідності учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які стали інвалідами внаслідок Чорнобильської катастрофи, неправомірними.
Зобов`язати Управління праці та соціального захисту населення виконкому Краматор-
ської міської ради перерахувати ОСОБА_1 різницю суми одноразової компенсації у зв`язку з встановленням 2 групи інвалідності виходячи з встановленого відповідними законами розміру мінімальної заробітної плати, та виплатити недоплачені суми з урахуванням виплачених сум.
Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана в Донецький апеляційний адміністративний суд через Краматорський міський суд протягом десяти днів з дня її отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеля-
ційної інстанції.
Суддя:
Постанову ухвалено в нарадчій кімнаті й надруковане в єдиному екземплярі.
Суддя: