Справа № 2а-488/2010 року
УХВАЛА
24 грудня 2010 року Шаргородський районний суд Вінницької області
Суддя Славінська Н.Л.
розглянувши позовну заяву ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 до Управління Пенсійного фонду України у Шаргородському районі про зобов’язання вчинити дії по перерахунку пенсії як дітям війни та сплатити пенсійний борг,
встановив:
15.12.2010 року ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 звернулися до суду з вказаним адміністративним позовом, в якому зазначили, що вони мають статус дитини війни і право на отримання надбавки до пенсії в розмірі 30% від мінімальної пенсії за віком, однак таку надбавку вони почали частково отримувати з 1.01.2008 року, а до цього не отримували взагалі. Щомісячно відповідач не доплачує їм 100 грн., тому допустив пенсійний борг, який становить біля 6000 грн.
Перерахунок пенсії є виключною компетенцією відповідача, однак відповідач відмовляється провести їм такий перерахунок пенсії, посилаючись на законність її нарахування та відсутність бюджетних коштів. Про порушення своїх прав вони дізналися в листопаді 2010 року, тому бажають, щоб їх вимоги були задоволені на суму біля 6000 грн. кожному за строк позовної давності в три роки, який діє у всіх європейських країнах для захисту цивільних прав.
Просили зобов’язати відповідача провести перерахунок пенсії кожного позивача в сторону підвищення на 30% від мінімальної пенсії за віком за час в три роки перед зверненням до суду та сплатити пенсійний борг і виплачувати пенсію відповідно до чинного законодавства.
Вказана позовна заява ухвалою суду від 16.12.2010 року була залишена без руху, оскільки її подано з порушенням вимог Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначаються: ім’я позивача, поштова адреса; ім’я (найменування) відповідача, поштова адреса; зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги. На підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач зазначає докази, про які йому відомо і які можуть бути використані судом.
В позовній заяві ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 зазначені вимоги ст. 106 КАС України не дотримані.
В порушення вимог ст.106 КАС України, у адміністративному позові об’єднано позивачами вимоги трьох позивачів, тоді як ст.116 КАС України визначено, що питання об’єднання та роз’єднання позовів вирішує тільки суд своєю ухвалою. Тобто, об’єднання в одне провадження кількох позовних вимог, є компетенцією суду, а не позивачів. До того ж, позивачами не обґрунтовано необхідність такого об’єднання, яке може ускладнювати та сповільнити вирішення справи.
Крім того, в адміністративному позові не зазначено повну поштову адресу позивачів, зокрема: вулицю та номер будинку, тоді як с. Голинчинці є великим населеним пунктом Шаргородського району, і не зазначення точної поштової адреси ускладнить та сповільнить виклики позивачів до суду, надіслання їм поштової кореспонденції з суду, тоді як ст.122 КАС України встановлено, що адміністративна справа має бути розглянута в строк не більше місяця з дня відкриття провадження у справі.
Також, в позовній заяві зазначено вимогу до відповідача про зобов’язання його провести перерахунок пенсії кожного позивача та зобов’язати сплатити борг за три останніх роки перед зверненням до суду, проте позивачі не зазначили обставин, якими обґрунтовують ці вимоги.
Так, позивачами не зазначено та не додано до позову доказів того, що вони отримують пенсію від відповідача, зокрема: в позові не зазначено і до позову не додано пенсійного посвідчення чи іншого документу, що підтверджує отримання позивачами від відповідача пенсійних виплат, тоді як виплати дітям війни проводяться, як доплата до пенсійних виплат.
Також позивачами не обґрунтовано обставин необхідності проведення перерахунку пенсії, оскільки надбавка дітям війни, що передбачена ст.6 ЗУ «Про соціальний захист дітей війни», є не пенсійною виплатою, а доплатою до пенсії, тоді як позивачами не ставляться вимоги про перерахунок даної соціальної доплати взагалі. До того ж, позивачами не зазначено та не додано до позову доказів того, що відповідачем пенсія нараховується їм з порушеннями ЗУ «Про пенсійне забезпечення» чи «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».
Крім того, позивачами не наведено обставин та доказів того, що у відповідача є перед ними борг з пенсійних виплат, та не додано даних доказів до позову.
Не конкретизовано позивачами і вимоги щодо зобов’язання відповідача сплатити на їх користь пенсійний борг за три роки перед зверненням до суду в межах строку позовної давності щодо захисту їх цивільного права, оскільки позивачі звертаються до адміністративного суду, а завданням адміністративного судочинства є захист не цивільних прав фізичних осіб, а прав у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади та інших суб’єктів при здійсненні ними управлінських функцій, відповідно до ст.2 КАС України.
Не конкретизовано і розмір боргу, який слід відповідача зобов’язати сплатити на користь позивачів.
Для усунення цих недоліків судом був установлений строк до 23 грудня 2010 року, встановлено спосіб їх усунення шляхом подачі на виконання даної ухвали позовної заяви із виправленими недоліками та доказів на підтвердження обставин, викладених в позовній заяві, в канцелярію Шаргородського районного суду.
До зазначеного строку позивачі ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 вимоги ухвали суду від 16.12.2010 року не виконали.
Кодексом адміністративного судочинства України не передбачено надання повторного строку на виправлення недоліків позовної заяви, тому зазначена позовна заява, відповідно до п.1 ч.3 ст.108 КАС України, повертається позивачам.
Керуючись ст. 108 КАС України,
ухвалив:
Позовну заяву ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 до Управління Пенсійного фонду України у Шаргородському районі про зобов’язання вчинити дії по перерахунку пенсії як дітям війни та сплатити пенсійний борг – повернути позивачам.
Роз’яснити позивачам їх право на повторне звернення до адміністративного суду в загальному порядку після усунення обставин, що стали підставою для повернення адміністративного позову.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Шаргородський районний суд Вінницької області протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя:
- Номер: 2а-488/2010
- Опис: Про перерахунок пенсії дитині війни
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2а-488/2010
- Суд: Тлумацький районний суд Івано-Франківської області
- Суддя: Славінська Наталія Леонтіївна
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 29.10.2010
- Дата етапу: 29.10.2010