Судове рішення #13015941

Справа № 2а-483/2010 року.

У Х В А ЛА

23 грудня 2010 року                Шаргородський районний суд Вінницької області

в складі: головуючого судді – Славінської  Н.Л.

за участю секретаря

судового засідання           Бабиної І.Д.    

 

 

            розглянувши у попередньому судовому засіданні в місті Шаргороді в залі суду справу за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в Шаргородському районі про визнання дій УПФУ у Шаргородському районі  незаконними та про зобов’язання вчинити дії по нарахуванню та виплаті недотриманої щомісячної суми до пенсії, відповідно до ст. 6 ЗУ «Про соціальний захист дітей війни»,

В С Т А Н О В И В:

    15.12.2010   року ОСОБА_2 звернувся до суду із даним адміністративним позовом, в якому зазначив, що він ІНФОРМАЦІЯ_1, є пенсіонером за віком та має статус дитини війни, а тому має право на отримання державної соціальної допомоги відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком.

    Довідавшись з публікації в газетах, про це на початку 2010 року він звернувся до УПФУ у Шаргородському районі з заявою про перерахунок його пенсії з доплатою підвищення як дитині війни. Однак, поставлені у його заяві вимоги  відповідачем відхилені та з наданої йому відповіді з УПФУ у Шаргородському районі від 08.12.2010 року за №4063 вбачається, що його права в частині отримання належного йому соціального підвищення, які захищені Законом та гарантовані ст. 22 Конституції України, безпідставно обмежені, оскільки протягом 2006 – 2007 років така надбавка йому, як дитині війни, не виплачувалась взагалі, а починаючи з 01.01.2008 року її виплата становить лише 10% від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Отже, про порушення своїх прав він довідався з відповіді УПФУ у Шаргородському районі тільки 08.12.2010 року.

    Розмір недоплаченої йому надбавки залежить від прожиткового мінімуму для осіб які втратили працездатність, відповідно до ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

    Оскільки про порушення своїх прав, як дитини війни, він дізнався із відповіді УПФУ у Шаргородському районі від 08.12.2010 року №4063 на своє звернення про здійснення нарахування і виплати йому надбавки, як дитині війни, у відповідності до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», то його порушені права та інтереси підлягають поновленню в межах строків, встановлених ч. 2 ст.99 КАС України, тобто з 08.06.2010 року.

    Просить визнати відмову Управління Пенсійного фонду України у Шаргородському районі щодо здійснення нарахування і виплати йому державної соціальної допомоги, як дитині війни відповідно до ст. 6 Закону України «Про  соціальний захист дітей війни» в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком – незаконною; зобов’язати Управління Пенсійного фонду України у Шаргородському районі нарахувати та виплатити йому, як дитині війни, передбачену ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» державну соціальну надбавку в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком встановленої ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», починаючи 3 08.06.2010 року по 08.12.2010 року включно, з урахуванням проведених йому виплат; понесені ним судові витрати покласти на відповідача.

    В попередньому судовому засіданні  позивач ОСОБА_2 просив залишити його адміністративний позов  без розгляду, оскільки він його відкликає.          

Відповідно до п.5 ч.1 ст.155 КАС України, якщо надійшло клопотання позивача про відкликання позовної заяви, то суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, тому суд вважає, що клопотання позивача ОСОБА_2 підлягає задоволенню.

          Керуючись п.5 ч.1 ст.155 КАС України, суд

У Х В А Л И В :

          Позовну заяву ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в Шаргородському районі про визнання дій УПФУ у Шаргородському районі  незаконними та про зобов’язання вчинити дії по нарахуванню та виплаті недотриманої щомісячної суми до пенсії, відповідно до ст. 6 ЗУ «Про соціальний захист дітей війни» – залишити без розгляду.

          Роз’яснити позивачу його право на повторне звернення до адміністративного суду в загальному порядку.  

          Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду через Шаргородський районний суд Вінницької області протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.

                                     

СУДДЯ:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація