ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
____________________________________________________________________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 грудня 2010 р. Справа № 2-а-5252/10/2170
Херсонський окружний адміністративний суд
у складі: головуючого судді: Гомельчука С.В.,
розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції у Бериславському районі Херсонської області до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по податку з власників транспортних засобів,
встановив:
Державна податкова інспекція у Бериславському районі Херсонської області ( далі-позивач) звернулася з адміністративним позовом до ОСОБА_1 (далі-відповідач), в якому просить стягнути з відповідача заборгованість по податку з власників транспортних засобів в розмірі 222 грн.
Від представника позивача надійшла заява про розгляд справи в порядку письмового провадження.Позовні вимоги підтримує в повному обсязі, обгрунтувавши тим, що у порушення Закону України “Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів” ОСОБА_1 з 2007 року не проводить технічного огляду належного йому транспортного засобу та не сплачує податок з власників транспортних засобів за 2007, 2008 та 2009 роки.На час розгляду справи заборгованість відповідача зі сплати податку з власників транспортних засобів складає 222 грн.
Відповідач в судове засідання не з’явився, не повідомив суд про причину неявки, не надіслав до суду заяву про розгляд справи за його відсутності, про місце, дату та час розгляду справи повідомлений належним чином, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення, яке міститься в матеріалах справи.
Відповідно до ч.6 ст.128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату , час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Виходячи з вищевикладеного, суд вважає за можливе розглянути адміністративну справу в порядку письмового провадження.
Дослідивши наявні у справі письмові докази, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідно до довідки ВДАІ, відповідач є власником автомашини марки М - 412, державний номер № НОМЕР_2, об’єм двигуна 1480 куб.см., 1975 року випуску, останній строк проходження технічного огляду - 2005 рік. Відповідачем транспортний засіб з обліку не знято, як такий, що не підлягає експлуатації.
Статтею 1 Закону України “Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів ” від 11 грудня 1991 року № 1963-XII (далі –Закон № 1963-ХІІ) визначено, що платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є підприємства, установи та організації, які є юридичними особами, іноземні юридичні особи, а також громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства, які здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію транспортних засобів та/або мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які відповідно до статті 2 цього Закону є об'єктами оподаткування.
Таким чином, відповідач є платником податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів.
Згідно довідки-розрахунку позивача, відповідачем податок з власників транспортних засобів не сплачувався в 2007-2009 рр., ставка податку на рік зі 100 куб.см. - 5 грн. Отже,сума податкового боргу за три роки складає (1480 * 0,05) * 3 = 222грн.
Відповідно до абз.1 ст.5 Закону № 1963-ХІІ податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів сплачується фізичними особами перед проведенням першої реєстрації в Україні, реєстрацією, перереєстрацією транспортних засобів, а також перед технічним оглядом транспортних засобів щорічно або один раз за два роки, але не пізніше першого півріччя року, в якому провадиться технічний огляд.
Згідно з абз. 6 ст.6 Закону № 1963-ХІІ у разі виявлення юридичних чи фізичних осіб, які не сплачували податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вони зобов'язані сплатити податок не більш як за три попередні роки.
Відповідно до п.1 ч. 3 ст. 9 Закону України “Про систему оподаткування” від 25.06.1991р. № 1251-XII, платник податків зобов’язаний сплачувати належні суми податків та зборів (обов’язкових платежів) в установлені законом строки.
Статтею 7 Закону № 1963-ХІІ встановлено, що у разі приховування (заниження) об'єктів оподаткування з власників транспортних засобів стягуються сума несплаченого податку, а також пеня або штраф у порядку, передбаченому законом.
Беручи до уваги викладені обставини, а також враховуючи, що відповідачем заборгованість не сплачена, суд вважає позовні вимоги державної податкової інспекції у Бериславському районі Херсонської області обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 9, 12, 19,94,128,158 –167 КАС України, п.1 ч. 3 ст. 9 Закону України “Про систему оподаткування ”, ст.ст.1, 5 Закону України “Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів ”, суд –
постановив:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1, до місцевого бюджету Зміївської сільської ради заборгованість по податку з власників транспортних засобів в розмірі 222 (двісті двадцять дві) грн. на р/р 33219808700045, банк одержувача - ГУДКУ у Херсонській області, одержувач - УДК у Бериславському районі, ОКПО 24103704, МФО 852010.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Гомельчук С.В.
кат. 6.6.4