Судове рішення #13013403

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД


Справа: №   2-а-5023/09/2370                            Головуючий у 1-й інстанції:   Гарань С.М.  

Суддя-доповідач:  Заяць В.С.


У Х В А Л А

Іменем України

"30" листопада 2010 р.                                                                                                        м. Київ

 Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

Головуючого судді:                                                                 Зайця В.С.,

                    Суддів:                                                              Бараненка І.І.,

                                                                                             Борисюк Л.П.,

         розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за апеляційною скаргою Контрольно-ревізійного управління у Черкаській області на постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 10 грудня 2009 року по справі за позовом виконавчого комітету Ватутінської міської ради Черкаської області до Контрольно-ревізійного управління у Черкаській області про зобов’язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до Контрольно-ревізійного управління у Черкаській області про зобов’язання вчинити певні дії.

Постановою Черкаського окружного адміністративного суду від 10 грудня 2009 року позов задоволено.

На вказану постанову суду відповідач  подав апеляційну скаргу, в якій посилався на допущені порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи, тому просив скасувати оскаржувану постанову.

Заслухавши доповідь судді-доповідача, дослідивши матеріали справи та перевіривши доводи апеляційної скарги колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а постанова суду –без змін.

З матеріалів справи вбачається та вірно встановлено судом першої інстанції, що контрольно-ревізійним відділом у Звенигородському районі Черкаської області була проведена ревізія фінансово-господарської діяльності виконавчого комітету Ватутінської міської ради за період з 01.07.2005 р. по 31.12.2007 р.

За результатами перевірки складено акт № 09-22/13 від 21.05.2008 року та вимоги щодо усунення недоліків та порушень використання бюджетних коштів виконавчим комітетом Ватутінської міської ради № 09-22/564 від 11.06.2008 року.

Ревізією встановлено, що заступникам міського голови були встановлені надбавки за високі досягнення в праці рішенням сесії міської ради від 14.05.2002 р. № 2/16 від 03.08.2006 р. № 5-18/V «Про затвердження структури, штатного розпису апарату та виконавчого комітету Ватутінської міської ради»без визначення конкретного розміру надбавки та осіб, яким встановлено таку надбавку. На нараховану надбавку проведено нарахування та перерахування до державних цільових фондів на суму 11746 грн. 23 коп.   

Суцільною ревізією дотримання законодавства при використанні коштів на сплату обов’язкових платежів до державних цільових фондів за перевіряємий період, встановлено, що в порушення вимог Закону України «Про збір на обов’язкове пенсійне страхування»на заробітну плату працівників міської ради, які є інвалідами, нарахування та перерахування внесків до Пенсійного фонду проводилося по ставці 32 % в 2005 році, 31,8% - в 2006 році та по ставці 33,2% в 2007 році замість 4%, що призвело до зайвого використання бюджетних коштів  на сплату внесків до Пенсійного фонду України.

Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції посилаючись на положення пункту 6 постанови КМУ «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів»не вбачає підстав для визначення розміру встановлення надбавок заступникам міського голови при прийнятті рішення відповідною радою. А тому вимоги контрольно-ревізійного управління в Черкаській області в цій частині суд вважає безпідставними.

З такими висновками суду першої інстанції судова колегія вважає за можливе погодитись з огляду на наступне.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 8 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні»Головне контрольно-ревізійне управління України, контрольно-ревізійні управління в Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі проводять у підконтрольних установах ревізії фінансово-господарської діяльності, використання і збереження фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильності визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов’язань, стану і достовірності бухгалтерського обліку та фінансової звітності.   

Пунктом 6 постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 року № 268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів»передбачено, що преміювання сільських, селищних і міських голів, голів районних і районних у містах рад, встановлення їм надбавок, надання матеріальної допомоги здійснюється у порядку та розмірі, установлених цією постановою, у межах затверджених видатків на оплату праці. Рішення про зазначені виплати приймається відповідною радою.   

Відповідно до п. 1 ст. 4 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування»для підприємств, установ і організацій, де працюють інваліди, збір на обов'язкове державне пенсійне страхування визначається окремо за ставкою 4 відсотки від об'єкта оподаткування для працюючих інвалідів та за ставкою 33,2 відсотка від об'єкта оподаткування для інших працівників такого підприємства.   

Згідно із п. 4.2. Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1, документом, що дає право на застосування ставки в розмірі 4 %, є завірена копія виписки з акта огляду в медико-соціальній експертній комісії про встановлення групи інвалідності.   

З матеріалів справи вбачається, що за перевіряємий період у позивача були відсутні копії виписки з акта огляду в медико-соціальній експертній комісії про встановлення групи інвалідності працюючих інвалідів, що підтверджується актом ревізії фінансово-господарської діяльності позивача, а тому підстав для застосування ним ставки 4 відсотки від об'єкта оподаткування для працюючих інвалідів не було.

Крім того, в акті перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та своєчасності сплати позивачем страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування № 15 від 13.06.2008 року зазначено, що в ході перевірки правильності обчислення, нарахування та відображення в звітності та бухгалтерських документах сум виплат на які нараховуються страхові внески та нарахованих страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, проведеної управлінням Пенсійного фонду України в місті Ватутине, порушень не виявлено.

З огляду на вищевикладене колегія суддів апеляційної інстанції погоджується з висновком суду першої інстанції про те, що позовні виконавчого комітету Ватутінської міської ради Черкаської області до контрольно-ревізійного управління у Черкаській області про скасування вимог про усунення порушень, виявлених під час ревізії його фінансово-господарської діяльності підлягають задоволенню.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 198, ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду –без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Колегія суддів дійшла висновку про те, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції, а тому апеляційна скарга задоволенню не підлягає.

Керуючись ст.ст. 160, 197, 198, 200, 205, 206, 254  КАС України, суд,-

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Контрольно-ревізійного управління у Черкаській області залишити без задоволення, а постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 10 грудня 2009 року –без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України

Головуючий суддя:                                                       _____________________В.С. Заяць

                      Судді:                                                       _____________________І.І. Бараненко

                                                                                        _____________________Л.П. Борисюк

   

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація