Судове рішення #13012862


           


О К Р Е М А  У Х В А Л А

 14.05.2010 р. , 14 год. 40 хв.                                                            № 2а-2898/10/1370  

Львівський окружний адміністративний суд в складі:

                  головуючого-судді                                                                Кравчука В.М.

                  за участю секретаря судового засідання                                    Ганачівської Л.Ю.,

представника позивача                                                   Валовін Ю.В.,

розглянувши у відкритому судовому засідання справу


За позовом ТзОВ "Агроторговий Дім "Волинь"

до Відділ державної виконавчої служби Трускавецького міського управління юстиції  



пропро визнання протиправними дій і скасування постанови  


ВСТАНОВИВ:

Під час розгляду адміністративної справи за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Агропромисловий Дім «Волинь»до Відділу державної виконавчої служби Трускавецького міського управління юстиції про визнання неправомірними дій та скасування постанови про накладення арешту на майно, Суд виявив порушення закону, яке полягає в наступному.

          В судове засідання на 16.04.2010 року представник відповідача не з‘явився без поважних причин. В судовому засіданні 16.04.2010 року Суд ухвалив визнати обов‘язковою явку державного виконавця Відділу державної виконавчої служби Трускавецького міського управління юстиції Корчинського Віталія Романовича та витребувати належним чином засвідчені копії усіх матеріалів виконавчого провадження № 12744416. Лист з зазначеною вимогою було вручено ВДВС 23 квітня 2010 року о 9:10 ОСОБА_1, про що свідчить відмітка.

Проте вимоги ухвали не виконані, у зв‘язку із чим розгляд справи відкладено на 07.05.2010 року, а відповідачеві надіслано повістку. Повістка отримана 26.04.2010 року ОСОБА_1, про що свідчить повідомлення про вручення. Однак і 07.05.2010 року відповідач вимог ухвали суду не виконав: в судове засідання не з‘явився, матеріалів виконавчого провадження не надав. На повторну вимогу надати документи від 07.05.2010 року, отриману 13.05.2010 р. відповідач документи виконавчого провадження теж не надав.

Водночас, відповідно до ст. 14 КАС України ухвали суду є обов‘язковими для виконання, а їх невиконання тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

Таким чином, невиконання посадовими особами ВДВС Трускавецького МУЮ своїх обов‘язків щодо виконання ухвали суду про витребування документів та неявка до суду без поважних причин, свідчить про порушення закону та є підставою для застосування відповідальності, передбаченої законом.

Окрім того, Судом встановлено, що текст постанови про закінчення виконавчого провадження від 17.07.2009 року у копії, яку було надіслано позивачеві раніше, і в оригіналі, який отримано під час розгляду справи, не збігається щодо п. 2.1, в якому йдеться про звільнення майна з-під арешту. Представник позивача висловив припущення про фальсифікацію цього документа.

Відповідно до ст. 166 КАС України суд, виявивши під час розгляду справи порушення закону, може постановити окрему ухвалу і направити її відповідним суб'єктам владних повноважень для вжиття заходів щодо усунення причин та умов, що сприяли порушенню закону. Про вжиті заходи суд повідомляється не пізніше одного місяця після надходження окремої ухвали.

Оскільки Головне управління юстиції у Львівській області має достатні повноваження для  належного реагування та усунення виявлених порушень, причин та умов, що їм сприяють, Суд вважає за доцільне обмежитися внесенням окремої ухвали безпосередньо цьому органу.  

Керуючись ст. 166 КАС України,  Суд –

У Х В А Л И В :

1. Окрему ухвалу направити в Головне управління юстиції у Львівській області для з‘ясування причини невиконання посадовими особами Відділу Державної виконавчої служби Трускавецького міського управління юстиції ухвали про витребування документів, неявки до суду без поважних причин, перевірки дійсності наданих суду документів (постанови від 17.07.2009р.) та вжиття заходів до усунення причин та умов, що сприяють цьому порушенню.

2. Про вжиті заходи повідомити Львівський окружний адміністративний суд не пізніше одного місяця після надходження окремої ухвали.

Окрема ухвала може бути оскаржена особами, інтересів яких вона стосується.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Заява про апеляційне оскарження ухвали подається протягом 5 днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом 10 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвалу, якщо її не скасовано, вона набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.



Суддя                                                                  Кравчук Володимир Миколайович

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація