Судове рішення #13012783

< Копія >

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ


Ухвала

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі


23.12.10Справа №2а-3869/10/2770


Суддя Окружного адміністративного суду міста Севастополя Мінько О.В., розглянувши подання  Підрозділу примусового виконання рішень Відділу Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у м.Севастополі   до ОСОБА_1     про тимчасове обмеження у праві виїзду за межи України боржника

встановив:

Підрозділ примусового виконання рішень Відділу Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у м.Севастополі звернувся до суду з поданням про  тимчасове обмеження у праві виїзду за межи України боржника ОСОБА_1. Вказує, що у Відділу Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у м.Севастополі на виконанні знаходиться виконавчі листи 2а-1490/2004, виданий 17.05.2004 року Ленінським районним судом м.Севастополя про стягнення в ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 суми у розмірі 71053,67 грн., 2а-3720/2004, виданий 23.03.2005 року Ленінським районним судом мю.Севастополя про стягнення з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_3 суми у розмірі 143200,00 грн., 2а-1722/2010, виданий 08.04.2010 року Ленінським районним судом м.Севастополя про стягнення з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2. суми  у розмірі 41957, 54 грн.

В ході тривалого виконання державним виконавцем було накладено арешт на усе майно божника, наодноразово провадилися виконавчі дії, щодо перевірки майнового стану божника за йсіма можливими місцями мешкання боржника, однак дані дії виявилися безрезультатними.

Просить тимчасово обмежити у праві виїзду за межи України боржника ОСОБА_1.

Відповідно до частини другої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Пунктом 1 частини першої статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний позов подається до адміністративного суду у формі письмової позовної заяви особисто позивачем або його представником. Позовна заява може бути надіслана до адміністративного суду поштою. Адміністративний позов може містити вимоги про скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; виконання зупиненої чи невчиненої дії; встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.

Підрозділ примусового виконання рішень Відділу Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у м.Севастополі подано до суду „подання”, тобто документ, який  не відповідає вимогам статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України.

Також суд зазначає, що вказані виконавчи листи, у межах виконання яких позивач звернувся с вказаним поданням, знаходиться на виконанні у ВДВС Ленінського районого управління юстиції у м. Севастополі та виданий Ленінським районним судом м.Севастополя, тому вирішення цього питання належить до компетеції суду загальної юрисдикції у межах  цивільно-процесуального законодавства.

Відповідно до пункту 5 частини 2 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України.

Статтями 5, 6 Закону України “Про виконавче провадження” прямо не передбачене звернення  до суду з поданням про тимчасове обмеження у праві виїзду за межи України.  

Коментоване положення пункту 5 частини 2 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України наводить перелік органів та питань, якими передбачено право на звернення до адміністративного суду законодавством України, який є вичерпним.

Згідно підпункту 1 частини 1 статті 109 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо  заяву не належить  розглядати у порядку адміністративного судочинства.

Керуючись ст. ст. 109,  165 Кодексу адміністративного судочинства України,   суд -

ухвалив:

Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі № 2а-3869/10/2770 за поданням Підрозділу примусового виконання рішень Відділу Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у м.Севастополі до  ОСОБА_1 про тимчасове обмеження у праві виїзду за межи України боржника

Направити позивачу копію зазначеної ухвали разом із позовною заявою й усіма доданими до неї матеріалами.

Ухвала набирає законної сили у порядку та строки передбачені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали апеляційної скарги. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

 Суддя                                < підпис >                                        О.В. Мінько

< З оригіналом згідно >  

          < Суддя >                                < підпис >                                        < Суддя > 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація