КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: №2а-2637/09 Головуючий у 1- й інстанції Матвієнко Ю.О.
Суддя - доповідач: Коротких А. Ю.
У Х В А Л А
Іменем України
02 грудня 2010 р. м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого –судді Коротких А.Ю.,
суддів Хрімлі О.Г.,
Чаку Є.В.,
при секретарі Корж В.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві клопотання управління праці та соціального захисту населення Деснянської районної у м. Києві державної адміністрації про поновлення строку на апеляційне оскарження постанови Деснянського районного суду м. Києва від 21 жовтня 2009 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_3 до управління праці та соціального захисту населення Деснянської районної у м. Києві державної адміністрації, третя особа –управління з питань надзвичайних ситуацій Київської обласної державної адміністрації про визнання неправомірним рішення та зобов’язання вчинити дії, -
В С Т А Н О В И В :
Постановою Деснянського районного суду м. Києва від 21 жовтня 2009 року позов задоволено.
Не погоджуючись з прийнятим рішенням, управління праці та соціального захисту населення Деснянської районної у м. Києві державної адміністрації подало апеляційну скаргу та клопотання про поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції.
У клопотанні про поновлення строку на апеляційне оскарження відповідач посилається на те, що він не був присутнім в судовому засіданні під час проголошення оскаржуваної постанови та її копію отримав 03.12.2009 року, тобто після закінчення строку на апеляційне оскарження.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи, колегія суддів вважає, що клопотання про поновлення строку апеляційного оскарження постанови суду першої інстанції задоволенню не підлягає, виходячи з наступного.
Відповідно до частин 3, 5 ст. 186 КАС України (в редакції, яка діяла до 01.01.2010 року), заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. А у разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Як вбачається з журналу судового засідання, представник відповідача не був присутній в судовому засіданні під час проголошення оскаржуваної постанови. Про день, час та місце розгляду справи відповідач був повідомлений належним чином, про що свідчить клопотання відповідача про розгляд справи без участі його представника. Таким чином, право апелянта вчасно подати заяву про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції не було порушено.
Згідно з штампом вхідної кореспонденції Деснянського районного суду м. Києва, апеляційна скарга, без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, була подана до суду 04.12.2009 року, тобто з пропуском встановленого законом строку.
Відповідно до ч. 1 ст. 102 КАС України, процесуальний строк може бути поновлений судом за клопотанням особи, яка бере участь у справі у разі його пропущення з поважних причин.
Враховуючи вищевикладене, колегія суддів приходить до висновку, що клопотання відповідача про поновлення строку на апеляційне оскарження постанови Деснянського районного суду м. Києва від 21 жовтня 2009 року не підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 102, 160, 186, 206 КАС України, суд –
У Х В А Л И В :
У задоволенні клопотання управління праці та соціального захисту населення Деснянської районної у м. Києві державної адміністрації про поновлення строку на апеляційне оскарження постанови Деснянського районного суду м. Києва від 21 жовтня 2009 року –відмовити.
Апеляційну скаргу управління праці та соціального захисту населення Деснянської районної у м. Києві державної адміністрації на постанову Деснянського районного суду м. Києва від 21 жовтня 2009 року –залишити без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя Коротких А.Ю.
Судді: Хрімлі О.Г.
Чаку Є.В.