Судове рішення #12993491

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД


Справа: №   2а-1761/102570                            Головуючий у 1-й інстанції:   Склозуб Ю.О.  

Суддя-доповідач:  Коротких А. Ю.


У Х В А Л А

Іменем України

"02" грудня 2010 р.                                                                                                        м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

                                    головуючого –судді                      Коротких А.Ю.,

                                    суддів                                           Хрімлі О.Г.,

                                                                                          Чаку Є.В.,

                                     при секретарі                                 Корж В.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві апеляційну скаргу Державної екологічної інспекції в Чернігівській області на постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від 09 червня 2010 року у справі за адміністративним позовом відкритого акціонерного товариства по газопостачанню і газифікації «Чернігівгаз»до Державної екологічної інспекції в Чернігівській області про скасування припису, -

В С Т А Н О В И В :

У квітні 2010 року позивач звернувся до суду з позовом про скасування припису Державної екологічної інспекції в Чернігівській області від 26.02.2010 року.

Постановою Чернігівського окружного адміністративного суду від 09 червня 2010 року позов задоволено.

Не погоджуючись з прийнятим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати оскаржувану постанову суду першої інстанції та ухвалити нове рішення.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а постанова суду –без змін з таких підстав.

Колегією суддів встановлено, що 26.02.2010 року працівниками Державної екологічної інспекції в Чернігівській області була проведена позапланова перевірка позивача з питань дотримання вимог природоохоронного законодавства, за наслідками якої складено акт від 26.02.2010 року.

На підставі складеного акту відповідачем винесено припис від 26.02.2010 року, яким позивачу приписано організувати складання договорів на здачу на утилізацію відпрацьованих ганчірок та піску із паливно-мастильними матеріалами; організувати ведення журналів обліку відходів по всіх типах; організувати облаштування місць для зберігання відпрацьованих ганчірок та піску із паливно-мастильними матеріалами, організувати утримування підвідомчої території у належному санітарному стані та встановлено терміни виконання припису.

Згідно з ч. 1 ст. 11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», для забезпечення екологічної безпеки, створення сприятливого середовища життєдіяльності, запобігання шкідливому впливу атмосферного повітря на здоров'я людей та навколишнє природне середовище здійснюється регулювання викидів найбільш поширених і небезпечних забруднюючих речовин, перелік яких встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до ст. 17 Закону України «Про відходи»,  суб'єкти господарської діяльності у сфері поводження з відходами зобов'язані: а) запобігати утворенню та зменшувати обсяги утворення відходів; б) забезпечувати приймання та утилізацію використаних пакувальних матеріалів і тари, в яких знаходилася продукція цих підприємств, установ та організацій - суб'єктів господарської діяльності, або укладати угоди з відповідними організаціями на їх збирання та утилізацію; в) визначати склад і властивості відходів, що утворюються, а також за погодженням із спеціально уповноваженими органами виконавчої влади у сфері поводження з відходами ступінь їх небезпечності для навколишнього природного середовища та здоров'я людини; г) на основі матеріально-сировинних балансів виробництва виявляти і вести первинний поточний облік кількості, типу і складу відходів, що утворюються, збираються, перевозяться, зберігаються, обробляються, утилізуються, знешкоджуються та видаляються, і подавати щодо них статистичну звітність у встановленому порядку; д) забезпечувати повне збирання, належне зберігання та недопущення знищення і псування відходів, для утилізації яких в Україні існує відповідна технологія, що відповідає вимогам екологічної безпеки.

Частинами 1-3 ст. 33 Закону України «Про відходи»встановлено, що зберігання та видалення відходів здійснюються відповідно до вимог екологічної безпеки та способами, що забезпечують максимальне використання відходів чи передачу їх іншим споживачам (за винятком захоронення).

На кожне місце чи об'єкт зберігання або видалення відходів складається спеціальний паспорт, в якому зазначаються найменування та код відходів (згідно з державним класифікатором відходів), їх кількісний та якісний склад, походження, а також технічні характеристики місць чи об'єктів зберігання чи видалення і відомості про методи контролю та безпечної експлуатації цих місць чи об'єктів.

Видалення відходів здійснюється відповідно до встановлених законодавством вимог екологічної безпеки з обов'язковим забезпеченням можливості утилізації чи захоронення залишкових продуктів за погодженням з державною санітарно-епідеміологічною службою України.

Відповідно до абзаців 1, 2 ст. 34 Закону України «Про відходи», суб'єкт господарської діяльності, у власності або у користуванні якого є хоча б один об'єкт поводження з небезпечними відходами, зобов'язаний: забезпечити запобігання забрудненню ними навколишнього природного середовища, а у разі виникнення такого забруднення - ліквідувати забруднення та його наслідки для навколишнього природного середовища та здоров'я людини; вживати заходів, направлених на запобігання аваріям, обмеження і ліквідацію їх наслідків та захист людей і навколишнього природного середовища від їх впливу.

Як вбачається з матеріалів справи, позивачем надано докази здійснення на момент перевірки заходів щодо організації складання договорів на здачу та утилізацію відпрацьованих ганчірок та піску із паливно-мастильними матеріалами, організації ведення журналів обліку відходів по всіх типах, організації облаштування місць для зберігання відпрацьованих ганчірок та піску із паливно-мастильними матеріалами та організації утримування підвідомчої території у належному санітарному стані, а саме: копію наказу № 6 від 04.01.2010 року «Про призначення відповідальних осіб у сфері поводження з відходами»(а.с.43), схеми закріплення території за службами Корюківського УГГ для підтримання її в належному санітарному стані (а.с.46), журнал обліку токсичних відходів від 04.01.2008 року (а.с.47,48), журнал обліку відпрацьованих автошин від 01.07.2008 року (а.с.49,50), журнал обліку токсичних відходів від 30.07.2008 року (а.с.5152), журнал обліку токсичних відходів від 01.07.2008 року (а.с.53,54), журнал обліку побутових відходів в Корюківському УГГ від 12.02.2009 року (а.с.55,56), журнал первинного обліку утворення відходу за прямими вимірюваннями (послуг асенізаційної машини) (а.с.57,58), договір з надання послуг від 05.01.2009 року (а.с.59), договір № ДГ-0000014 від 11.02.2008 року (а.с.60-62), договір від 03.02.2009 року, договір № 2 від 23.02.2009 року та договір про надання послуг від 22.02.2009 року (а.с.63-67).

Таким чином, суд першої інстанції всебічно, повно та об’єктивно розглянув справу, правильно встановив обставини, яким та наданим доказам дав правильну правову оцінку і прийшов до обґрунтованого висновку про безпідставність та неправомірність спірного припису відповідача.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 198, ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду –без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Враховуючи вищенаведене, судова колегія погоджується з рішенням суду першої інстанції про задоволення позову та доходить висновку про необхідність залишення апеляційної скарги без задоволення, а постанови суду першої інстанції –без змін.

Доводи апелянта спростовуються вищенаведеним, матеріалами справи та не відповідають вимогам чинного законодавства.

Керуючись ст.ст. 160, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд –

У Х В А Л И В :

Апеляційну скаргу Державної екологічної інспекції в Чернігівській області –залишити без задоволення.

          

Постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від 09 червня 2010 року –залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.


          Головуючий суддя                                                                      Коротких А.Ю.

          

         Судді:                                                                      Хрімлі О.Г.

                                                                                Чаку Є.В.      

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація