КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 2а-3927/10/2570 Головуючий у 1-й інстанції: Клопот С.Л.
Суддя-доповідач: Петрик І.Й.
У Х В А Л А
Іменем України
"11" листопада 2010 р. м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуючого судді: Петрика І.Й.,
Суддів: Земляної Г.В.,
Парiнова А.Б.,
розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за апеляційною скаргою закритого акціонерного товариства «Маслозавод «Прилуки»на постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від 09 вересня 2010 року по справі за позовом Прилуцької об’єднаної державної податкової інспекції Чернігівської області до закритого акціонерного товариства «Маслозавод «Прилуки»про стягнення сум податку на додану вартість, що використані не за цільовим призначенням, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до закритого акціонерного товариства «Маслозавод «Прилуки»про стягнення сум податку на додану вартість, що використані не за цільовим призначенням.
Постановою Чернігівського окружного адміністративного суду від 09 вересня 2010 року позов задоволено у повному обсязі.
На вказану постанову суду відповідач подав апеляційну скаргу, в якій посилався на допущені порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи, тому просив скасувати оскаржувану постанову.
Заслухавши доповідь судді-доповідача, дослідивши матеріали справи та перевіривши доводи апеляційної скарги колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а постанова суду –без змін.
Судом першої інстанції встановлено, що відповідач зареєстрований державним реєстратором Прилуцької районної державної адміністрації в якості юридичної особи 29 грудня 1999 та на обліку у Прилуцької ОДПІ перебуває з 20 січня 2000 року.
Відповідач є переробним підприємством, яке у своїй діяльності використовує норми п. 11.21 ст. 11 Закону України «Про податок на додану вартість»та Порядок обліку та використання коштів, спрямованих на виплату дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за поставленні ними переробним підприємствам молоко та м’ясо в живій вазі, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 02 квітня 2009 року № 291 «Про реалізацію пункту 11.21 статті 11 Закону України «Про податок на додану вартість».
Прилуцька ОДПІ 21 червня 2010 року провело невиїздну документальну перевірку податкової декларації з податку на додану вартість ЗАТ «Маслозавод «Прилуки»з пиатнь своєчасності перерахування коштів на не бюджетний рахунок, подання реєстру платіжних доручень на перерахування коштів, спрямовану на виплату дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за поставленні ними переробним підприємствам молока та м’яса в живій вазі поданої за квітень 2010 року. За результатами перевірки складено акт № 635/15-00/30713561 від 21.06.2010 року.
Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції керувався тим, що відповідно до пункту 11.21 ст. 11 Закону України «Про податок на додану вартість»сума податку на додану вартість, що повинна сплачуватися до бюджету переробними підприємствами всіх форм власності за реалізовані ними молоко та молочну продукцію, м'ясо та м'ясопродукти, у повному обсязі спрямовується виключно на виплату дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за продані ними переробним підприємствам молоко і м'ясо в живій вазі.
Постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2010 року № 152 «Деякі питання реалізації пункту 11.21 статті 11 Закону України «Про податок на додану вартість»затверджено Порядок нарахування, виплати і використання дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за поставлені ними переробним підприємствам молоко та м’ясо в живій вазі, який визначає механізм нарахування, виплати і використання переробними підприємствами всіх форм власності, які мають власні або орендовані переробні потужності, дотацій сільськогосподарським товаровиробникам незалежно від форми власності і господарювання, включаючи ведення особистого селянського господарства (далі –товаровиробники), за поставлені ними починаючи з 31 грудня 2009 р. таким підприємствам молоко та м’ясо в живій вазі.
Згідно п. 2 вищезазначеного Порядку для визначення розміру дотацій переробні підприємства проводять щомісяця попередній розрахунок обсягу надходження і спрямування сум податку на додану вартість, нарахованого на вартість поставлених молока, молочної продукції, м’яса та м’ясопродуктів, виготовлених з поставлених товаровиробниками молока та м’яса в живій вазі (у розрізі видів сільськогосподарських тварин) (далі - готова продукція), за формою згідно з додатком 1. Переробні підприємства погоджують попередній розрахунок з управліннями агропромислового розвитку районних, головними управліннями агропромислового розвитку обласних і управлінням промисловості та агропромислового розвитку Севастопольської міської держадміністрацій, Міністерством аграрної політики Автономної Республіки Крим, переробні підприємства, що зареєстровані у м. Києві, - з Головним управлінням агропромислового розвитку Київської облдержадміністрації, а переробні підприємства системи Укоопспілки - із споживчими товариствами (спілками споживчих товариств).
На підставі попереднього розрахунку переробне підприємство визначає суму податку на додану вартість, яка надійде під час поставки готової продукції, та суму податку на додану вартість, що нараховується (перераховується) постачальникам товарів (робіт і послуг), а також розмір дотації на гривню вартості молока та м’яса в живій вазі без урахування податку на додану вартість.
Відповідно до п. 4 Порядку сума податку на додану вартість, що піддягає зарахуванню на небюджетний рахунок, відкритий переробному підприємству в територіальному органі Державного казначейства (далі –небюджетний рахунок), визначається щомісяця відповідно до декларації з податку на додану вартість (переробного підприємства).
Перераховані товаровиробникам з поточних рахунків переробних підприємств без зарахування на небюджетні рахунки суми податку на додану вартість, що розраховуються такими підприємствами за декларацією з податку на додану вартість (переробного підприємства), а також суми податку на додану вартість, не зараховані на небюджетні рахунки та виплату яких здійснено з небюджетних рахунків з порушенням вимог цього Порядку, зокрема з порушенням строків, установлених законодавством для сплати податку на додану вартість, вважаються такими, що використовуються не за призначенням і підлягають стягненню до державного бюджету, що не звільняє переробні підприємства від виплати дотацій у відповідних сумах.
Колегія суддів погоджується із позицією суду першої інстанції, що переробні підприємства зобов’язані самостійно перераховувати на окремий рахунок суму ПДВ , зазначену в окремій декларації, та повинні надавати органам державної податкової служби підтвердження такого перерахування.
Як випливає із документарної перевірки, здійсненої Прилуцькою ОДПІ 21 червня 2010 року, декларації з податку на додану вартість закритого акціонерного товариства «Маслозавод «Прилуки»за квітень 2010 року задекларовано рядок 20 «Сума ПДВ, яка підлягає нарахуванню в особовому рахунку платника та спрямовується виключно для виплати дотації сільськогосподарським товаровиробникам» в сумі 66984,00 грн.
Станом на 18 червня 2010 року в картці особового рахунку з податку на додану вартість переробного підприємства для виплати дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за продані молоко та м'ясо в живій вазі рахується борг в розмірі 204695,84 грн., в тому числі по поданій податковій декларації з ПДВ (переробного підприємства) за квітень 2010 року на суму 66984,00 грн. Станом на 18 червня 2010 року підприємством не було надано до Прилуцької ОДПІ платіжних доручень за квітень 2010 року на суму 66984,00 грн.
Таким чином, враховуючи вищезазначене та погоджуючись із висновком суду першої інстанції, в зв’язку з відсутністю підтвердження перерахування сум ПДВ до не бюджетного рахунку, дана сума є такою, що використана не за цільовим призначенням і підлягає стягненню до державного бюджету.
Відповідно до п.5.3. глави 5 Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої Постановою Правління Національного банку України № 22 від 21 січня 2004 року, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 26 березня 2004 року за № 377/8976, примусове списання коштів з рахунків платників ініціюють стягувані на підставі виконавчих документів, виданих судами.
Відповідно до п.2 ч.1 ст. 197 КАС України, суд апеляційної інстанції може розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на основі наявних в ній доказів, у разі неприбуття жодної з осіб, які беруть участь у справі, у судове засідання, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання.
Вимогами ст. 200 КАС України передбачено, що суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду –без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Оскільки доводи викладені в апеляційній скарзі позивача не ґрунтуються на вимогах законодавства, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції повно та всебічно з’ясував обставини справи, які підтверджуються доказами дослідженими в судовому засіданні, постановив оскаржуване рішення відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права, а тому підстави для його скасування або зміни відсутні.
Керуючись ст.ст. 160, 197, 198, 200, 205, 206, 254 КАС України, суд,-
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу закритого акціонерного товариства «Маслозавод «Прилуки»залишити без задоволення, а постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від 09 вересня 2010 року –без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючи суддя: І.Й. Петрик
Судді: