Судове рішення #12993019

КОПІЯ:

Справа №  2а-6426/10/2570

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

      У Х В А Л А

"30" грудня 2010 р.                                                                                     м. Чернігів

суддя Чернігівського окружного адміністративного суду Клопот С.Л., розглянувши матеріали подання старшого державного виконавця Новозаводського відділу Державної виконавчої служби Чернігівського міського управління юстиції Дорошенко В.М. про встановлення тимчасового обмеження боржнику ОСОБА_2 у праві виїзду за межі України з вилученням паспортного документа (закордонного паспорту) до виконання ним своїх зобов’язань, -

           В С Т А Н О В И В:

Старший державний виконавець Новозаводського відділу Державної виконавчої служби Чернігівського міського управління юстиції Дорошенко В.М. звернувся до суду з поданням, в якому просив ухвалити рішення про вжиття заходів для забезпечення виконання судового наказу № 19/56, а саме встановлення тимчасового обмеження боржнику ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1, у праві виїзду за межі України з вилученням паспортного документа (закордонного паспорту) до виконання ним своїх зобов’язань. Своє подання мотивує тим, що боржник ухиляється від виконання своїх зобов’язань по сплаті заборгованості ПАТ «Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк».

Частина 2 статті 2 КАС України чітко визначає, що до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією та Законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Згідно з п. 6 ч. 1 ст. 3 КАС України адміністративний позов - це звернення до адміністративного суду про захист прав свобод та інтересів у публічно-правових відносинах.

Право на звернення до адміністративного суду визначене статтею 104 Кодексу адміністративного судочинства, в якій зокрема зазначено, що суб'єкт владних повноважень має право звернутися до адміністративного суду у випадках, встановлених законом.

Відповідно до ст. 33 Конституції України кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування,  вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України за винятком обмежень, які встановлюються законом.

Відповідно до ст. 19 Закону України «Про Державну прикордонну службу України», до обов’язків державної прикордонної служби відноситься, зокрема запобігання та недопущення перетинання державного кордону України особами, яким згідно із законодавством не дозволяється в'їзд в Україну або яких тимчасово обмежено у праві виїзду з України, у тому числі згідно з дорученнями правоохоронних органів; розшук у пунктах пропуску через державний кордон осіб, які переховуються від органів дізнання, слідства та суду, ухиляються від відбуття кримінальних покарань; виконання в установленому порядку інших доручень правоохоронних органів.

Закон України від 21 січня 1994 року «Про порядок виїзду з України і в в’їзду в Україну громадян України»  регулює порядок здійснення права громадян України на виїзд з України і в’їзд в Україну,  порядок оформлення документів для зарубіжних поїздок, визначає випадки тимчасового обмеження права громадян на виїзд з України і встановлює порядок розв’язання спорів у цій сфері.

Відповідно до частини 2 ст. 8 Закону України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України»у разі відмови громадянину України у виїзді за кордон з підстав, передбачених пунктами 1, 2 і 6-8 частини 1 статті 6 цього Закону, яким встановлено, що громадянинові України може бути тимчасово відмовлено у видачі паспорта або  громадянинові України, який має паспорт, може бути тимчасово відмовлено у виїзді закордон, зокрема, у випадках, якщо діють неврегульовані аліменти, договірні чи інші невиконані зобов’язання, або він ухиляється від зобов’язань, покладених на нього судовим рішенням, він може оскаржити цю дію у судовому порядку.

Таким чином, виходячи з фактичних обставин та вищенаведених положень чинного законодавства, суд приходить до висновку,  що даний спір не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.

За таких обставин суд приходить до висновку, що відповідно до п. 1 ч. 1 статті 109 Кодексу адміністративного судочинства України, у відкритті провадження у справі необхідно відмовити, оскільки заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, та повернути подання з усіма доданими до нього матеріалами позивачеві.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ч.2 ст. 2, п. 6 ч. 1 ст. 3, ч.2 ст. 17, ч. 2 ст. 21, ч. 1 п.1 ст. 109, ст. 165,186 КАС України, -

У Х В А Л И В:

У відкритті провадження за поданням старшого державного виконавця Новозаводського відділу Державної виконавчої служби Чернігівського міського управління юстиції Дорошенко В.М. про встановлення тимчасового обмеження боржнику ОСОБА_2 у праві виїзду за межі України з вилученням паспортного документа (закордонного паспорту) до виконання ним своїх зобов’язань - відмовити.

Ухвалу про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі та позовну заяву з усіма доданими до неї матеріалами надіслати позивачу.

Попередити позивача, що повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.

   Ухвала набирає законної сили та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду у порядок і строки, передбачені ст.ст. 167, 186 Кодексу адміністративного судочинства України.  

Суддя:          підпис                                        Клопот С.Л.

З оригіналом згідно


Суддя:                                                                                                    Клопот С.Л.





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація