Судове рішення #12991281

           

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі

 


28 грудня 2010 рокум. ПолтаваСправа № 2а-6943/10/1670


Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Сич С.С., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до прокурора Солом'янського  району м. Києва В.Ф. Шулякової , Солом'янського РУ ГУ МВС  України в м. Києві про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії, -

В С Т А Н О В И В:

27 грудня 2010 року позивач ОСОБА_1 звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до прокурора Солом'янського  району м. Києва В.Ф. Шулякова,  Солом'янського РУ ГУ МВС  України в м. Києві про визнання дій прокурора щодо несвоєчасного прийняття рішення на подану заяву про порушення кримінальної справи такими, що не відповідають вимогам ст. 97 КПК України - протиправними; визнання дій Солом'янського РУ ГУ МВС  України в м. Києві щодо не прийняття рішення передбаченого ст. 97 КПК України на подану заяву про порушення кримінальної справи такими, що не відповідають вимогам ст. 97 КПК України - протиправними та корупційними; зобов'язання Солом'янське РУ ГУ МВС  України в м. Києві вчинити дії - виконати свої обов'язки -  прийняти рішення на подану заяву у відповідності до вимог ст. 97 КПК України; по факту порушення закону прокурором В.Ф.Шуляковою та  Солом'янського РУ ГУ МВС  України в м. Києві постановити окрему ухвалу і направити її до Генеральної прокуратури для усунення  причин і умов, що сприяли порушенню закону. < Текст > 

Відповідно до частини 1, 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

          До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Згідно пункту 2 частини 3 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів не поширюється на публічно-правові справи, що належить вирішувати в порядку кримінального судочинства.

Матеріалами позовної заяви підтверджується, що  ОСОБА_1 звернувся до прокурора  Солом'янського  району м. Києва В.Ф. Шулякової з  заявою про порушення кримінальної справи, в якій просив прийняти рішення про порушення  кримінальної справи відносно осіб винних в скоєнні злочину - умисному знищенні,  крадіжці комплектуючих з його власного автомобіля та незаконного його утримання на протязі майже 3 років.

У позовній заяві зазначено, що позивач на подану заяву про злочин відповіді не отримав, в усному порядку був повідомлений про направлення  його заяви  03.12.2010 року до Солом'янського РУ ГУ МВС  України в м. Києві.

          Зі змісту позову суд вбачає, що позивачем оскаржується бездіяльність прокурора Солом'янського  району м. Києва В.Ф. Шулякової та Солом'янського РУ ГУ МВС  України в м. Києві, що на думку позивача, полягає у невиконанні вимог, встановлених статтею 97  Кримінально - процесуального кодексу України, а саме,  не прийняття одного з таких рішень: 1) порушити кримінальну справу; 2) відмовити в порушенні кримінальної справи; 3) направити заяву або повідомлення за належністю.

           Згідно рішення Конституційного Суду України № 6-рп/2001 від 23.05.2001 р. (справа щодо конституційності статті 248-3 Цивільного процесуального кодексу України) врегульована Кримінально-процесуальним кодексом України діяльність посадових осіб прокуратури має свої особливості та не належить до управлінської сфери.

           Відповідно до статті 1 Кримінально-процесуального кодексу України діяльність органів дізнання, попереднього слідства і прокуратури, суду щодо порядку провадження у кримінальних справах регламентується цим Кодексом.

                    Згідно статті 97 Кримінально - процесуального кодексу України прокурор, слідчий, орган дізнання або суддя зобов'язані приймати заяви і повідомлення про вчинені або підготовлювані злочини, в тому числі і в справах, які не підлягають їх віданню. По заяві або повідомленню про злочин прокурор, слідчий, орган дізнання або суддя зобов'язані не пізніше триденного строку прийняти одне з таких рішень: 1) порушити кримінальну справу; 2) відмовити в порушенні кримінальної справи; 3) направити заяву або повідомлення за належністю.

           Положеннями статті 234 Кримінально - процесуального кодексу України встановлено, що дії слідчого можуть бути оскаржені прокуророві як безпосередньо, так і через слідчого. Дії слідчого можуть бути оскаржені до суду.

          Згідно із статтею 236 Кримінально - процесуального кодексу України скарга на дії прокурора при проведенні ним досудового слідства або окремих слідчих дій у справі подається вищестоящому прокуророві, який її розв'язує в порядку і в строки, що передбачені статтями 234 і 235 цього Кодексу. Дії прокурора можуть бути оскаржені до суду.

         Отже, повноваження прокурора та слідчого  при отриманні заяви про злочин регламентовані нормами Кримінально - процесуального кодексу України, що з урахуванням предмету позову виключає можливість розгляду даної справи в порядку адміністративного судочинства та підлягає вирішенню відповідно до вимог Кримінально - процесуального кодексу України.

         Згідно з пунктом 1 частини 1 статті  109 Кодексу адміністративного судочинства  України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

На підставі викладеного, керуючись статтею 109 Кодексу адміністративного судочинства України, -

У Х В А Л И В:

Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до прокурора Солом'янського  району м. Києва В.Ф. Шулякової , Солом'янського РУ ГУ МВС  України в м. Києві  про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії.

          Копію ухвали направити позивачеві разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.

          Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.          

          Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали з одночасним поданням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.

 


          Суддя                                                                                С.С. Сич

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація