Справа № 2-а-6559/10
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м.Донецьк 30 грудня 2010 року
Пролетарський районний суд міста Донецька у складі:
головуючого судді Масендич В.В.
при секретарі Михайловській Р.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Донецьку адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Пролетарському районі міста Донецька «про визнання дій неправомірними та спонукання до перерахунку пенсії», -
Встановив:
Позивач звернувся до суду з позовом де вказує, що є працюючим пенсіонером. У відповідності з вимогами діючого законодавства, у 2010 році вона звернулась до відповідача із заявою про перерахунок пенсії. При здійсненні такого перерахунку відповідачем був застосований показник середньої заробітної плати у галузях економіки в Україні за 2007 рік, хоча повинен був застосувати такий показник за 2009 рік.
Вважає такі дії відповідача неправомірними, та просила зобов’язати відповідача провести їй перерахунок пенсії із застосуванням середнього показника середньої заробітної плати за 2009 рік, починаючи з 03.09.2010 року.
Позивач в судовому засіданні заявлені позовні вимоги підтримала та просила їх задовольнити.
Представник відповідача у судове засідання не з’явився, будучи належним чином повідомленим про час та місце розгляду справи, про причини своєї неявки суду не повідомив. Тому суд вважає можливим розглянути справу у його відсутність.
Заслухавши пояснення представника позивача та перевіривши матеріали справи, суд вважає, що позов обгрунтований та підлягає задоволенню з наступних підстав.
У відповідності зі ст.40 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» для обчислення пенсії враховується заробітна плата за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 01 липня 2000 року, незалежно від перерв, та за весь час страхового стажу, починаючи з 01 липня 2000 року. При цьому заробітна плата для обрахування пенсії вираховується за формулою: Зп = Зс х (Ск : К), де Зп – заробітна плата застрахованої особи для обчислення пенсії, в гривнях; Зс – середня заробітна плата працівників, зайнятих у галузях економіки України, за календарний рік, який передував року звернення за нарахуванням пенсії; Ск – сума коефіцієнтів заробітної плати за кожен місяць; К – кількість місяців страхового стажу за які розраховані коефіцієнти заробітної плати застрахованої особи.
У відповідності з п.п.3 пункту 11 Постанови Кабінету Міністрів України №530 від 28.05.2008 року «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян» у разі, коли застрахована особа після призначення пенсії у відповідності до Закону продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням не менш 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії провадиться із заробітної плати за періоди, вказані в частині першій статті 40 Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачені страхові внески та яка відповідно до Закону враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, який передував року перерахунку пенсії.
Як встановлено у судовому засіданні позивач є працюючим пенсіонером.
01.09.2010 року позивач звернулась до відповідача із заявою про перерахунок пенсії, але як вбачається з рішення відповідача від 29.09.2010 року позивачеві в перерахунку пенсії з урахуванням середнього показника заробітної плати по Україні за 2009 рік було відмовлено (а.с.8).
Суд не приймає до уваги доводи відповідача про те, що редакція ст.40, 42 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» на яку посилається позивач, була визнана неконституційною рішенням Конституційного суду України від 22 травня 2008 року, оскільки вказаним рішенням неконституційними були визнані не самі зміни, а процедура їх прийняття.
Також суд не приймає до уваги доводи відповідача про те, що ст.42 ч.4 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» не передбачене застосування при перерахунку пенсії показника середньої заробітної плати по Україні, оскільки вказана норма закону передбачає правове регулювання правовідносин, які виникають у зв’язку з підставами для перерахунку пенсії, календарними періодами між такими перерахунками та визначенням заробітної плати, яка застосовується при перерахунку пенсії. Формула ж за якою обчислюється заробітна плата при проведенні перерахунку пенсії наведена у ст.40 вказаного Закону.
У відповідності до ч.2.ст.71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. Відповідачем не надано суду доказів та не доведено правомірності свого рішення щодо не здійснення перерахунку пенсії.
Таким чином, суд доходить до висновку про можливість визнання дій відповідача неправомірними та можливість зобов’язати відповідача провести позивачеві перерахунок пенсії виходячи із показника середньої заробітної плати у галузях економіки в Україні за 2009 рік та зобов’язати відповідача сплатити позивачеві різницю у пенсіях, яка виникне після проведення перерахунку.
Враховуючи вищенаведене, та керуючись ст.ст. 2-15,ч.2.ст.11, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254, Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
Постановив :
Позов ОСОБА_1 - задовольнити.
Визнати дії Управління Пенсійного Фонду України в Пролетарському районі міста Донецька щодо відмови ОСОБА_1 у перерахунку пенсії неправомірними.
Зобов’язати Управління Пенсійного Фонду України в Пролетарському районі міста Донецька провести ОСОБА_1 перерахунок пенсії починаючи з 03.09.2010 року із застосуванням показника середньої заробітної плати у галузях економіки в Україні за 2009 рік.
Постанова може бути оскаржена до Донецького Апеляційного Адміністративного суду через Пролетарський районний суд м. Донецька. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається у письмовій формі протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя В.В. Масендич