Судове рішення #12990011

< Копия >

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ


ПОСТАНОВА

Іменем України




13.12.10Справа №2а-3512/10/2770


м. Севастополь

10 год. 16 хв.

Окружний адміністративний суд міста Севастополя у складі:

головуючого -  судді Мінько О.В.,  

при секретарі –Трігуб Г.В.,

за  участю: представника позивача - Управління Пенсійного фонду України                      у Нахімовському районі м.Севастополя - Полоса Ірини Володимирівни., довіреність № 3      від 11.01.2010р., посвідчення № НОМЕР_3 від 18.05.2007 р.,

відповідача - фізичної особи-підприємця  ОСОБА_2, паспорт серії АР      № НОМЕР_2, виданий Нахімовським РВ УМВС України в м.Севастополі;

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Севастополі адміністративну справу за позовом  Управління Пенсійного фонду України у Нахімовському районі м.Севастополя до фізичної особи-підприємця  ОСОБА_2 про стягнення заборгованості,

ВСТАНОВИВ:

Управління Пенсійного фонду України у Нахімовському районі м. Севастополя      звернулося до суду з адміністративним позовом до  фізичної особи-підприємця ОСОБА_2  про стягнення заборгованості у розмірі 471,41 грн.

Позовні вимоги обгрунтовані тим, що відповідач у порушення  положень Закону   України  “Про   загальнообов’язкове державне  пенсійне страхування” не своєчасно здійснив сплату  страхових внесків та за  період з 26.12.2002 по 30.07.2010  до нього були застосовані фінансові санкції та нарахована пеня у розмірі 471,41 грн.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Севастополя від 19.11.2010р. відкрито провадження у справі.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Севастополя від 19.11.2010р. закінчено підготовче провадження і справа призначена до судового розгляду.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі, надав суду пояснення у обгрунтовання позовних вимог, просив позов задовольнити.

Відповідач позовні вимоги  не визнав, пояснив, що він вважає себе знятим з Єдиного державного реєстру суб'єктів підприємницької діяльності, надав пояснення, з яких вбачається, що державними виконавцями було виконано рішення суду по стягненню с нього заборгованості, інших боргів у нього не має, підприємницьку діяльність він не веде.

Суд, заслухавши пояснення представника позивача, відповідача, встановивши обставини по справі, дослідивши матеріали справи, вважає позов обгрнутованим та таким, що підлягає задоволенню.

Згідно з пунктом 1  частини 1 статті 14 Закону   України  “Про загальнообов’язкове     державне  пенсійне страхування”  від   09.07.2003р.   № 1058-ІV (далі -   Закон   № 1058),     п.п 2.1.1 п. 2.1 розділу 2  Інструкції "Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України", затвердженої постановою Управління Пенсійного фонду України від 19.12.2003р.  № 21-1 і зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2004р. під  № 64/8663 (далі- Інструкція)  платниками страхових внесків є  "підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб'єкти підприємницької   діяльності    та    інші    особи (включаючи   юридичних    та    фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру, - для осіб, зазначених у пунктах 1, 10, 15 статті 11 цього Закону..."  

Відповідно до пункту 3 статі 11 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» № 1058, загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню підлягають: фізичні особи-суб`єкти підприємницької діяльності. У тому числі ті, які обрали особливий спосіб оподаткування( фіксований податок,єдиний податок, фіксований сільскогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент).

Встановлено, що Фізична особа-підприємець ОСОБА_2 зареєстрован в Управлінні Пенсійного фонду України в Нахімовському районі м. Севастополя  як платник страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування з 02.02.2000 року. 

Відповідно до пункту 6 частини 2  статті 17 Закону № 1058, страхувальники зобов’язані нараховувати, обчислювати та сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески. 

Відповідно підпункту 2 пункту 8  Розділу ХV Прикінцевих положень Закону україни «Про загальнообов`язкове державне страхування", особи, зазначені в пункті 3 статті 11, сплачують страхові внески, що перераховуються до солідарної системи на умовах і впорядку, визначених цим Законом, та в розмірах, передбачених для платників збору(юридичних і фізичних осіб) Законом України «Про збір на обов`язкове державне пенсійне страхування», але не менш мінімального страхового внеску.

Відповідно підпунктам 11.12 розділу 11 Інструкції № 21-1 фізичні особи-суб`єкти підприємницької діяльності(окрім тих, що вибрали особливий спосіб опадаткування(фіксований податок,єдиний податок), і особи, які забезпечують себе роботою самостійно,- займаються адвокатьскою, нотаріальною, творчою, і інший діяльністю, пов`язаної з отриманням доходу безпосередньо від цією діяльністю, надають органу Пенсійного фонду за місцем проживання розрахунки сум страхових внесків на загальнообов`язкове державне страхування за звітний рік до 1 квітня наступного за звітним року формою згідно додатку 25 справжньої Інструкції.

Згідно зі сттаттею 20 Закону №1058 та розділом 5 Інструкції № 21-1 страхові внески нараховуються незалежно від джерел їх фінансування, форми. Порядку, місця виплати і використання, а також незалежно від того, чи були вказані суми фактично виплачені після їх нарахування до сплати. Фізичні особі- суб`єкти підприємницької діяльності сплачують протягом року до 15 березня, 15 травня, 15 серпня та до 15 листопаду авансові платежи в розмірі 25 відсотків річної суми страхового внеску, обчисленої від суми, визначеної податковими органами для сплати авансових сум податку на прибуток фізичної особи- суб`єкта  підприємницької діяльності. Суми страхових внесків, сплачені у вигляді авансових платежів, враховуються при остаточному розрахунку, який здійснюється їм до 1 квітня наступного за звітним року. Разом з цім розмір місячного страхового внеску має бути не менш мінімального розміру страхового внеску за кожен місяць, розрахованого шляхом умноження розміру мінімальної заробітної плати за відповідний місяць на 33,2 процента.

Відповідно до статті 106 Закону № 1058, суми страхових внесків, своєчасно не сплачені страхувальниками вважаються простроченою заборгованістю (недоїмкою) по сплаті страхових внесків і стягуються з нарахуванням пені і застосуванням фінансових санкцій. Про нарахування пені і накладення штрафів посадовці виконавських органів Пенсійного фонду виносять рішення, яке протягом трьох робочих днів з дня його винесення має бути направлена страхувальнику, банку або організації, що здійснює виплату пенсій. Суми пені і штрафів підлягають сплаті страхувальником протягом десяти робочих днів з дня отримання відповідного рішення.

Як вбачається з матеріалів справи сума нарахованих страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування за період з грундня 2002р. склала 170 грн., що підтверджується розрахунком фінансової санкції, яка підлягала сплаті суб'єктом підприємніцької діяльності - фізичною особою ОСОБА_2, вказана сума страхових внесків була сплачена останнім 30.07.2010р., що підтверджується карткою особового рахунку страхувальника (а.с. 10, 25).

Таким чином, рішення щодо застосування фінансових сакнцій та нарахування пені за несвоєчасну сплату страхових внесків було прийняте позивачем після сплати боргу за страхові внески за 2773 днів, у сумі 471,41 грн.   

Територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.

Управлінням Пенсійного фонду України в Нахімовському районі м. Севастополя на адресу відповідача було направлено рішення  № 402 ф від 19.08.2010 року про нарахування пені у сумі 471,41 грн., яке було повернуто з відміткою поштового відділення "за закінченням терміну зберігання", тобто на день звернення до суду сума заборгованості є не узгодженою.

Відповідачем    до суду   не надано   доказів   щодо    сплати    заборгованості     у розмірі  471,41 грн. Крім того, суд не приймає до уваги доводи відповідача, так як він не надав належним та достовірних доказів зняття його з Єдиного державного реєстру, як суб'єкта підприємницької діяльності. З досліджених в судовому засіданні документів відділу державної виконавчої служби Нахімовського районного управління юстиції у м. Севастополі  вбачається, що державними виконавцями виконано у примусовому порядку рішення Господарського суду м. Севастополя від 2003р. про стягнення з відповідача заборгованості перед бюджетом на користь Державної податкової інспекції.

Таким чином, заперечення відповідача проти позову спростовуються матеріалами справи.

          Відповідно частини першої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.  

Враховуючи наведене, аналізуючи діюче законодавство України, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Управління Пенсійного фонду України в Нахімовському районі м. Севастополя  до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за несвоєчасну сплату страхових внесків за період з 26.12.2002 року по 30.07.2010 року  у розмірі 471,41 грн.  підлягають задоволенню.

Постанова складена та підписана в порядку частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України 17.12.2010р.

Керуючись статтями 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд-          

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Нахімовському районі м.Севастополя, задовольнити.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, ІНН НОМЕР_1) на користь Пенсійного фонду України в Нахімовському районі м.Севастополя ( р/р   256035,   в    СМВ   № 4548 ВАТ "Державний Ощадний банк України", МФО 384027, ЗКПО 22274979, код 50020900,  м.Севастополь, вул. Дзігунського, буд.19) заборгованість в сумі 471(чотириста сімдесят одна) грн. 41 коп.

Постанова може бути оскаржена до Севастопольського апеляційного адміністративного суду  шляхом подачі апеляційної скарги через суд першої інстанції протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.

Для суб`єкта владних повноважень 10 денний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту повідомлення його про можливість отрмання копії постанови безпосередньо у суді.  

Копія апеляційної скарги одночано надсилається особою, яка її подає до суду апеляційної інстанції.

     

Суддя                                                            О.В. Мінько

                    

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація