Справа № 1-424/2010
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 грудня 2010 року Деснянський районний суд м. Чернігова в складі :
головуючого - судді - Самусь Л.В.
при секретарі - Сидорець Ю.В.
з участю прокурора - Коваленко Л.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Чернігові справу по обвинуваченню ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця смт. Нові-Баси Сумської області, українця, громадянина України, із професійно-технічною освітою, учасника ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС 2 категорії, не працюючого, не одруженого, в силу ст. 89 КК України судимості не має, мешканця АДРЕСА_1
у скоєнні злочину, передбаченого ст. 204 ч. 1 КК України,
в с т а н о в и в :
Підсудний ОСОБА_1 в січні 2010 р. в денний час, знаходячись на Центральному ринку, розташованому по вул. Кирпоноса, 1 в м. Чернігові, незаконно, з метою виготовлення алкогольних напоїв для подальшого збуту, придбав у невстановленої особи, матеріали відносно якої виділені в окреме провадження, 60 л етилового спирту, який в цей же день переніс до місця свого мешкання у АДРЕСА_1, де приблизно через два дні, в денний час, з 10 літрів етилового спирту незаконно, не маючи відповідної ліцензії на заняття господарською діяльністю, виготовив алкогольний напій об'ємом 25 л та розлив його в три пластикові пляшки ємністю – 2 л, 1,5 л та 1 л. Основну масу чистого етилового спирту, з метою продовження своєї діяльності та 25 л виготовленої для продажу суміші він продовжив зберігати за місцем мешкання.
Потім, 31.05.2010 р. близько 15.00 год. ОСОБА_1, знаходячись за місцем свого мешкання у АДРЕСА_1, незаконно збув ОСОБА_2 рідину, яка згідно висновку експерта № 642(х) від 07.07.2010 р. не відповідає вимогам ДСТУ 4256:2003 «Горілки і горілки особливі. Технічні умови» та є водно-спиртовою сумішшю з вмістом етилового спирту 35,4% і виготовлена в незаводських умовах шляхом змішування води та етилового спирту, отримавши за це гроші в сумі 10 грн.
Далі, 31.05.2010 р. близько 15.20 год., ОСОБА_1, знаходячись за місцем свого мешкання у АДРЕСА_1, незаконно збув ОСОБА_3 рідину, яка згідно висновку експерта № 642(х) від 07.07.2010 р. не відповідає вимогам ДСТУ 4256:2003 «Горілки і горілки особливі. Технічні умови» та є водно-спиртовою сумішшю з вмістом етилового спирту 35,4% і виготовлена в незаводських умовах шляхом змішування води та етилового спирту, отримавши за це гроші в сумі 10 грн.
Після цього, 11.06.2010 р. приблизно о 17.00 год., під час проведення обшуку за місцем мешкання ОСОБА_1 за адресою АДРЕСА_1, працівниками міліції було виявлено та вилучено рідини, які згідно висновку експерта № 650(х) від 13.08.2010 р. є спиртом етиловим з об'ємною часткою етилового спирту 95,1 %, 95,7%. 91,5%, 95,5%, 95,6%, 94,2%, 93,6%, 95,8%, який не відповідає вимогам ДСТУ 4221:2003 «Спирт етиловий ректифікований. Технічні умови». Спирти з вищевказаною об'ємною часткою етилового спирту виготовляються лише в промислових умовах. Рідини не відповідають вимогам ДСТУ 4256:2003 «Горілки і горілки особливі. Технічні умови» та є водно - спиртовими сумішами з вмістом етилового спирту 37,9%, 38,5%, 37,8%, 38,3% відповідно, які були виготовлені в незаводських умовах шляхом змішування води та етилового спирту.
Підсудний, допитаний у судовому засіданні, вину у пред’явленому обвинуваченні визнав повністю і пояснив, що не бажає давати свідчення в суді, оскільки у повному обсязі підтримує свої попередні свідчення, які давав у ході досудового слідства, та повністю підтвердив обставини вчиненого ним злочину. У скоєному щиро розкаявся, жалкував щодо скоєного, просив суворо не карати.
Враховуючи свідчення підсудного і те, що фактичні обставини справи ніким не оспорюються, суд знаходить, що дії підсудного правильно кваліфіковані за ст. 204 ч.1 КК України, як незаконні придбання з метою збуту, зберігання з метою збуту та збут незаконно виготовлених алкогольних напоїв, а вина у скоєному стверджується у повному обсязі.
Вирішуючи питання про міру покарання, суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винного – його вік, сімейний стан та незадовільний стан здоров’я, що стверджується наданими медичними документами, наявність постійного місця проживання та позитивну характеристику за таким, те, що він є учасником ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС 2 категорії, відсутність попередніх притягнень до адміністративної відповідальності, також враховано, що відповідно до ст. 89 КК України він судимості не має, обставини, які пом’якшують покарання – щире каяття, активне сприяння розкриттю злочину, за відсутністю обставин, що його обтяжують, у зв’язку з чим доходить висновку, що ще не втрачена можливість виправлення підсудного без відбування покарання, тобто його припустимо звільнити від відбування покарання з випробуванням на підставі ст. 75 КК України, із покладенням обов’язків, передбачених ст. 76 КК України, що є необхідним і достатнім для його виправлення та попередження нових злочинів.
Враховуючи, що підсудний пройшов курс лікування від алкоголізму, підстави для застосування примусового лікування відповідно до ст. 96 КК України, відсутні.
Речові докази належить знищити.
Судові витрати, пов’язані з проведенням по справі хімічної експертизи, підлягають стягненню з підсудного.
Запобіжний захід до вступу вироку в законну силу слід залишити без змін.
Керуючись ст. ст. 323, 324 КПК України, суд –
з а с у д и в :
ОСОБА_1 визнати винним за ст. 204 ч.1 КК України і призначити покарання у вигляді 1 року обмеження волі з конфіскацією незаконно виготовленої продукції.
На підставі ст. 75 КК України звільнити засудженого від відбуття призначеного покарання, якщо він протягом іспитового строку в 1 рік не вчинить нового злочину.
На підставі ст. 76 КК України зобов’язати засудженого повідомляти кримінально-виконавчу інспекцію про зміну місця проживання, не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу кримінально-виконавчої інспекції.
Речові докази – 2 порожні пластикові пляшки ємністю 0,5 дм?, 2 спиртоміри та пластмасову діжку об’ємом приблизно 50 дм? наповнену рідиною, пластикові пляшки з рідиною, 4 пластмасові каністри 4 мірних стакани, 2 капронові лійки – знищити (а.с.74, 78, 103, 105).
Стягнути з ОСОБА_1 1340 грн. 64 коп. судових витрат на користь держави за проведення експертизи.
Мірою запобіжного заходу до набрання вироком законної сили залишити підписку про невиїзд.
На вирок можуть бути подані апеляції до апеляційного суду Чернігівської області протягом 15 діб із моменту його проголошення.
Суддя Л.В. Самусь