Справа № 3 - 1986 / 2010 р.
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 грудня 2010 року смт. Ріпки
Ріпкинський районний суд Чернігівської області в складі:
головуючого - судді Шляхова В. І.,
за участю секретаря Коваль Т. С.
та ОСОБА_1, який притягається до адміністративної відповідальності,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Ріпки справу відносно
ОСОБА_1 ,
ІНФОРМАЦІЯ_1, неодруженого, непрацюючого, жителя АДРЕСА_1
у вчиненні правопорушення передбаченого ч. 4 ст. 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі КУпАП),
встановив:
25 листопада 2010 року о 14 год. 30 хв. ОСОБА_1 , на озері Замглайських кар’єрів (урочище «Замглай») поблизу смт. Замглай Ріпкинського району Чернігівської області, в порушення п. 3.15 Правил любительського і спортивного рибальства, здійснював лов риби забороненими знаряддями лову – 2 сітками зяберними та виловив 23 штуки риби цінних порід, тобто вчинив правопорушення передбачене ч. 4 ст. 85 КУпАП та завдав рибному господарству держави збитки на загальну суму 622 грн. 20 коп.
ОСОБА_1 провину у грубому порушенні правил рибальства, - рибальстві із застосуванням заборонених знарядь лову особами, які не мають дозволу на промисел, не визнав. Його пояснення зводяться до того, що він рибу не ловив, держінспектори тільки перевірили у нього документи та вимагали щоб він взяв мішок з рибою, але він відмовився і протокол на нього не складався. Ці заперечення спростовані сукупністю досліджених судом доказів.
Так, опитані судом окремо в якості свідків, держінспектори ОСОБА_2 і ОСОБА_3 докладно і послідовно розповіли про обставини за яких було виявлено грубе порушення правил рибальства ОСОБА_1, зокрема вони особисто бачили під час здійснення ОСОБА_1 лову риби забороненими знаряддями лову з човна на «карті» Замглайських кар’єрів незадовго перед складанням протоколу. В подальшому був зупинений важкий мотоцикл на якому ОСОБА_1 з батьком поверталися з «карти». Останні викинули рюкзак з рибою у воду та намагалися домовитися, щоб протокол було складено тільки на одного з них, а коли їм в цьому відмовили, відмовилися підписувати складені протоколи. В їх присутності було перераховано рибу та достали з озера ними встановлені 2 сітки. Особа ОСОБА_1 була встановлена через адресне бюро.
Як свідок громадський інспектор ОСОБА_4 у суді спростував пояснення ОСОБА_1 що до обставин які той повідомив суду. Вказує що не має ніякої залежності від держінспекторів та неприязні до ОСОБА_1 Його пояснення співпадають з викладеними вище поясненнями держінспекторів Ці пояснення суд визнає неупередженими й вони об’єктивно підтверджені вилученням у ОСОБА_1 2 сіток і 23 рибин загальною вагою 2, 5 кг., які передані на відповідальне зберігання. Згідно п. 3.15 Правил любительського і спортивного рибальства заборонено лов водних живих ресурсів із застосуванням знарядь лову виготовлених із сіткоснастевих матеріалів. За встановлених судом обставин заперечення ОСОБА_1 суд вважає позицією, зайнятою на ухилення від відповідальності за фактично ним вчинене. Отже вина ОСОБА_1 у грубому порушенні правил рибальства в суді доведена, він підлягає відповідальності за вчинення правопорушення передбаченого ч. 4 ст. 85 КУпАП.
При накладенні стягнення на ОСОБА_1 враховуються характер правопорушення, особа порушника, ступінь його вини і майновий стан, відсутність обставин що обтяжують його відповідальність або пом’якшують.
З метою виховання особи та запобігання вчиненню нових правопорушень до нього належить обрати стягнення у виді штрафу у розмірі наближеному до мінімального, з конфіскацією заборонених знарядь лову та риби, без покладення обов’язку відшкодувати збитки завдані державі, оскільки КУпАП не передбачає солідарної відповідальності. Питання стягнення збитків, за належним зверненням, належить вирішити в порядку цивільного судочинства
Керуючись ст. ст. 283, 284 КУпАП, суд -
постановив:
ОСОБА_1 (ідентифікаційний № не встановлено) визнати винним у вчиненні правопорушення передбаченого ч. 4 ст. 85 КУпАП, наклавши на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в сумі 400 (чотириста) гривень з конфіскацією 2 сіток та 23 штук риби, що зберігаються на складі Чернігівдержрибоохорони.
Постанову може бути оскаржено особою притягнутою до адміністративної відповідальності та опротестовано прокурором протягом 10 днів з дня її винесення до апеляційного суду Чернігівської області через Ріпкинський районний суд.
Суддя В. І. Шляхов