Судове рішення #12979717

№ 2-а-3820/10  

  П О С Т А Н О В А  

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И  

27 грудня 2010 року о 13 год. 15 хв. суддя Новозаводського районного суду м. Чернігова Цибенко І.В., розглянувши в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України у Новозаводському районі м. Чернігова про визнання дій незаконними та стягнення щомісячної державної соціальної допомоги як дитині війни, -  

В С Т А Н О В И В :  

09 грудня 2010 р. ОСОБА_1 звернулася до суду  з адміністративним позовом до Управління пенсійного фонду України у Новозаводському районі м. Чернігова  про визнання незаконними дій відповідача щодо не виплатити соціальну допомогу як дитині війни у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком та стягнення з відповідача недоплаченої соціальної допомоги за період з 09 червня 2010 по 09 грудня 2010 року в розмірі, встановленому ст. 6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни”.      

22 грудня 2010 р. від представника відповідача надійшли заперечення на позов, з яких вбачається, що позивач перебуває на обліку у відповідача та отримує підвищення  до пенсії в 2010 році  в розмірах встановлених Постановою КМУ України від 28.05.2008 року № 530.    

Дослідивши матеріали справи, прихожу до висновку про достатність повідомлених позивачкою та відповідачем обставин справи для прийняття законного та обґрунтованого рішення, яким позов підлягає частковому задоволенню у зв’язку з наступним.    

З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 має статус дитини війни відповідно до ст. 1 Закону України «Про соціальний захист дітей війни».  

Відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», що діє з 1 січня 2006 року, дітям війни (крім тих, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту») до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, виплачується підвищення у розмірі надбавки, встановленої для учасників війни.      

З огляду на викладене, прихожу до висновку, що позивач має право на отримання надбавки до пенсії у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком .   П  озовні вимоги слід задовольнити частково –  зобов»язати відповідача здійснити перерахунок та виплату вказаної допомоги за період з 09.06.2010 року по 09.12.2010 року відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» з урахуванням вже виплачених коштів.

На користь позивача підлягають стягненню  судові витрати.  

Керуючись статтями 22, 46 Конституції України, Законом України «Про соціальний захист дітей війни», ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», України, ст.ст. 2, 6, 7, 17, 71, 72, 104, 105, 158, 161, 162, 163, 183-2, 256 КАС України, суддя -    

ПОСТАНОВИВ:  

    Позов ОСОБА_1 задовольнити частково.    

Визнати дії Управління Пенсійного фонду України в Новозаводському районі м. Чернігова  щодо не нарахування і не виплати  ОСОБА_1 державної соціальної допомоги як дитині війни у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком за період  з 09.06.2010 року по 09.12.2010 року.    

Зобов’язати  Управління Пенсійного фонду України в Новозаводському районі м. Чернігова  здійснити перерахунок та виплату державної соціальної допомоги   ОСОБА_1 відповідно до  ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком за період 09.06.2010 року до 09.12.2010 року з урахуванням проведених виплат.      

Стягнути з Державного бюджету України на користь   ОСОБА_1   судові витрати в розмірі 3 грн. 40 коп.  

В решті позовних вимог – відмовити.    

Допустити негайне виконання постанови.    

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду через Ново заводський районний суд м. Чернігова протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.    

Суддя                                                                               І.В. Цибенко    

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація