справа № 2-а-2471/10
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 грудня 2010 року м. Чернігів
Новозаводський районний суд міста Чернігова
в складі: головуючого – судді Овсієнко Ю.К.
при секретарі Безкоровайній Н.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Новозаводської районної у місті Чернігові ради про визнання дій неправомірними та зобов’язання вчинити дії , -
в с т а н о в и в:
22 жовтня 2010 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Управління праці та соціального захисту населення Новозаводської районної у місті Чернігові ради про визнання дій неправомірними та зобов’язання вчинити дії .
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив те, що він є ветераном війни та інвалідом війни першої групи, а згідно ст. 13 Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, щорічна допомога на оздоровлення інвалідам першої групи виплачується у розмірі десяти мінімальних пенсій за віком. Проте, відповідач виплату у 2009-2010 роках проводив в значно менших розмірах. Звертаючись до суду позивач просить визнати дії відповідача неправомірними та зобов’язати Управління праці та соціального захисту населення Новозаводської районної у місті Чернігові ради перерахувати щорічну допомогу на оздоровлення до п’ятого травня, відповідно до ч. 4 ст. 13 Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, а саме десяти мінімальних пенсій за віком та здійснити виплату за 2009-2010 роки з урахуванням отриманої допомоги.
Ухвалою Новозаводського районного суду м. Чернігова позовна заява позивача до Управління Пенсійного фонду України в Новозаводському районі міста Чернігова про визнання бездіяльності протиправною, зобов’язання нарахувати недоплачену державну соціальну допомогу і забезпечити її виплату в частині вимоги за період з 01.01.2009 року по 22.04.2010 року – залишена без розгляду.
В судове засідання позивач не з’явився, через канцелярію суду надав заяву про розгляд справи без його участі, зазначив, що позовні вимоги підтримує та просить їх задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання позивач не з’явився, через канцелярію суду надав заяву про розгляд справи без його участі та письмові заперечення, в яких просить відмовити в задоволенні позову.
Оскільки всі особи, що беруть участь у справі в судове засідання не з’явились, відповідно до ч. 1 ст. 41 КАС України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступних підстав.
Судом встановлено, що згідно посвідчення Серії НОМЕР_1, виданого 15 вересня 1995 року (а.с. 5), ОСОБА_1 є ветераном війни та інвалідом війни першої групи, а тому відповідно до ст.12 Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” має право на отримання щорічно до 5 травня разової грошової допомоги у розмірі десяти мінімальних пенсій за віком.
Частиною 3 ст. 2 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» встановлено, що нормативні акти органів державної влади та органів місцевого самоврядування, які обмежують права і пільги ветеранів війни, передбачені цим Законом, є недійсними.
Судом встановлено, що позивач в 2010 році отримав допомогу відповідно до постанови КМ України № 299 від 07 квітня 2010 року у розмірі 1000 грн. Ці обставини не заперечуються сторонами.
Окрім того, Постановою Пленуму Верховного Суду України від 13 червня 2007 року № 8 «Про незалежність судової влади» звернуто увагу на те, що відповідно до статей 8 та 22 Конституції України не підлягають застосуванню судами закони та інші нормативно-правові акти, якими скасовуються конституційні права і свободи людини та громадянина, а також нові закони, які звужують зміст та обсяг встановлених Конституцією України і чинними законами прав і свобод (абз.1 п.19).
Відповідно до рішення Конституційного суду України від 09 липня 2007 року № 6-рп/2007, зупинення дії положень законів, якими визначено права і свободи громадян, їх зміст та обсяг, є обмеженням прав і свобод і може мати місце лише у випадках, передбачених Основним Законом України (лише в умовах воєнного або надзвичайного стану на певний строк).
09 липня 2007 року Рішенням Конституційного Суду України № 1-29/2007 ( №6-рп/2007), положення статей 29, 36, абзацу третього частини другої статті 56,частини першої статті 66, пунктів 7, 9, 12, 13, 14, 23, 29, 30, 39, 41, 43, 44, 45, 46 статті 71, статей 98,103,111 Закону України „Про державний бюджет на 2007 рік”, визнанні неконституційними, і втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним судом України рішення.
Відповідно до вимог ст. 152 Конституції України закони, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність.
Положення Закону України «Про Державний бюджет на 2007 рік» щодо зупинення або обмеження пільг, компенсацій і гарантій є такими, що не відповідають Конституції України.
Окрім того, встановлений ч. 2 ст. 95 Конституції України, ч.2 ст. 38 Бюджетного Кодексу України перелік правовідносин, які регулюються Законом про Державний бюджет України, є вичерпним, а тому цей закон не може скасовувати чи змінювати обсяг прав і обов'язків, пільг, компенсацій і гарантій, передбачених іншими законами України, зокрема Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», та не може будь-яким чином змінювати визначене іншими законами України правове регулювання суспільних відносин.
Отже, встановлення та постановою Кабінету Міністрів № 299 «Про розмір разової грошової допомоги, що виплачується в 2010 році відповідно до ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантій їх соціального захисту” та «Про жертви нацистських переслідувань» обмеження розміру виплат щорічної разової грошової допомоги інвалідам війни, звузило обсяг прав даної категорії громадян, визначених Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Залишивши незмінним зміст права на отримання щорічної разової грошової допомоги, звузили обсяг цього права, встановивши інший (менший) розмір такої виплати, і водночас фактично скасував конституційну гарантію забезпечення належних умов існування інвалідів війни.
Таким чином, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 має право на отримання щорічної разової допомоги до 5 травня в 2010 році відповідно до ст.12 Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантій їх соціального захисту” у розмірі десяти мінімальних пенсій за віком з врахуванням отриманої позивачем у 2010 році разової грошової допомоги.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку за необхідне в изнати неправомірними дії Управління праці та соціального захисту населення Новозаводської районної у місті Чернігові ради по нарахуванню та виплаті ОСОБА_1 грошової допомоги до 5 травня за 2010 рік. Зобов’язати Управління праці та соціального захисту населення Новозаводської районної у місті Чернігові ради зробити перерахунок та здійснити виплату ОСОБА_1 у грошової допомоги до 5 травня за 2010 рік відповідно до ч. 4 ст. 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” з урахуванням виплаченої допомоги.
Керуючись ст.ст. 11, 94, 99, 100, 102, 158-163, 167, 185 Кодексу адміністративного судочинства України, ст.ст. 22, 46, 64 Конституції України, Законом України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” від 22.10.1993 року, Рішенням Конституційного Суду України від 09 липня 2007 року № 6-рп/2007, -
п о с т а н о в и в :
Позов задовольнити.
Визнати неправомірними дії Управління праці та соціального захисту населення Новозаводської районної у місті Чернігові ради по нарахуванню та виплаті ОСОБА_1 у грошової допомоги до 5 травня за 2010 рік.
Зобов’язати Управління праці та соціального захисту населення Новозаводської районної у місті Чернігові ради зробити перерахунок та здійснити виплату ОСОБА_1 грошової допомоги до 5 травня за 2010 рік відповідно до ч. 4 ст. 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” з урахуванням виплаченої допомоги.
Постанова суду може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Новозаводський районний суд міста Чернігова шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. Уразі проголошення в судовому засіданні вступної та резолютивної частини постанови, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Ю.К.Овсієнко
- Номер: б/н
- Опис:
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-2471/10
- Суд: Білопільський районний суд Сумської області
- Суддя: Овсієнко Юрій Костянтинович
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 02.03.2016
- Дата етапу: 02.03.2016
- Номер:
- Опис: діти війни
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-2471/10
- Суд: Таращанський районний суд Київської області
- Суддя: Овсієнко Юрій Костянтинович
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 28.10.2010
- Дата етапу: 28.10.2010