Судове рішення #12979383

справа № 2-802/10  

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М       У К Р А Ї Н И

02 квітня 2010 року                                                                              м. Чернігів

 Новозаводський районний суд міста Чернігова в складі:

 головуючого – судді  Овсієнко Ю.К.

при секретарі               Безкоровайній Н.В.,

за участю: позивача ОСОБА_1, відповідачів ОСОБА_1., ОСОБА_3,

представника відповідача ОСОБА_4, представника третьої особи Ципуринди О.М.,  

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_6 до ОСОБА_1, ОСОБА_7, ОСОБА_3, Чернігівського міського відділу УМВС України в Чернігівській області, третя особа - служба у справах дітей Новозаводської районної у м. Чернігові ради  про визнання права на проживання та зобов’язання вчинити дії, -  

 в с т а н о в и в :

 25 січня 2010 року ОСОБА_6 звернулась до суду з позовом до  ОСОБА_1, ОСОБА_7, ОСОБА_3, Чернігівського міського відділу УМВС України в Чернігівській області, третя особа - служба у справах дітей Новозаводської районної у м. Чернігові ради  про визнання права на проживання та зобов’язання вчинити дії. Заявлені вимоги обґрунтовує тим, що 04 червня 2005 року позивач уклала шлюб з ОСОБА_3, який було зареєстровано у відділі реєстрації актів цивільного стану Чернігівського міськвиконкому, про що в книзі реєстрації актів громадського стану зроблено відповідний запис. ОСОБА_3 постійно проживає та зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 Власником цього будинку є ОСОБА_1 та ОСОБА_7. Позивач стверджує, що під час шлюбу з жовтня 2009 року вона в установленому законом порядку вселилась, без реєстрації, як член сім’ї наймача у квартиру АДРЕСА_1, житловою площею 29 м. кв., що складається з однієї кімнат площею 20 м. кв. та кухні, площею 9 м.кв. Від шлюбу з ОСОБА_3 позивач має спільну дитину, дочку - ОСОБА_9, ІНФОРМАЦІЯ_2. Відразу ж після народження донька у встановленому законом порядку, теж була вселена без реєстрації в будинок за вищевказаною адресою та постійно там проживає. Позивач запропонувала ОСОБА_1 добровільно визнати за нею право на проживання, та надати згоду на її реєстрацію у спірній квартирі, однак вона відмовилась це зробити. Вважає її відмову безпідставною. Звертаючись до суду ОСОБА_6 просить визнати за нею та її донькою ОСОБА_9  право на проживання у квартирі АДРЕСА_1. Зобов’язати ОСОБА_1 не чинити їй перешкод у користуванні квартирою АДРЕСА_1 та реєструвати її та дочку у вищезгаданому житловому приміщенні.

     В судовому засіданні позивач позовні вимоги уточнила просила визнати за нею та її малолітньою дитиною - ОСОБА_9, ІНФОРМАЦІЯ_2, право користування жилим приміщенням - квартирою АДРЕСА_1 Зобов'язати відповідачів не чинити їй та її малолітній дитині перешкод у користуванні жилим приміщенням - квартирою АДРЕСА_1 та вселити їх в дане жиле приміщення. Зобов'язати Чернігівський міський відділ УМВС України в Чернігівській області зареєструвати позивача та її малолітню дитину - ОСОБА_9 за місцем проживання за адресою: АДРЕСА_1

     Відповідачі в судовому засіданні позовні вимоги не визнали в повному обсязі в їх задоволенні просили відмовити, пояснили, що на даний час в квартирі ніхто не зареєстрований, ОСОБА_1 як власник квартири не надавала згоди на вселення позивачки.

     

     

     Представник відповідача  Чернігівського міського відділу УМВС України в Чернігівській області щодо задоволення позову  поклалась на розсуд суду.

     Представник третьої особи  служби у справах дітей Новозаводської районної у м. Чернігові ради в судовому засіданні зазначив, що позов підлягає задоволенню в інтересах дитини. Пояснив, що дитина не може бути зареєстрована окремо від батьків.

  Вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи та докази по справі, суд приходить до висновку, що позовні вимоги не підлягають задоволенню.  

Судом встановлено, що  04 червня 2005 року позивач уклала шлюб з ОСОБА_3, який було зареєстровано у відділі реєстрації актів цивільного стану Чернігівського міськвиконкому, про що в книзі реєстрації актів громадського стану зроблено відповідний запис № 629 (а.с. 3). Власником квартири АДРЕСА_1 є ОСОБА_1 та ОСОБА_7. Від шлюбу з ОСОБА_3 позивач має спільну дитину, дочку - ОСОБА_9, ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с. 4). Позивач зареєстрована за адресою АДРЕСА_2

Відповідно до ст. 156 Житлового кодексу УРСР члени сім'ї власника жилого будинку (квартири), які проживають разом з ним у будинку (квартирі), що йому належить. користуються жилим приміщенням нарівні з власником будинку (квартири), якщо при їх вселенні не було іншої угоди про порядок користування цим приміщенням. За згодою власника будинку (квартири) член його сім'ї вправі вселяти в займане ним жиле приміщення інших членів сім'ї. На вселення до батьків їх неповнолітніх дітей згоди власника не потрібно. До членів сім'ї власника будинку (квартири) належать особи, зазначені в частині другій статті 64 цього Кодексу.

Відповідно до ст. 64 Житлового кодексу УРСР, члени сім'ї наймача, які проживають разом з ним, користуються нарівні з наймачем усіма правами і несуть усі обов'язки, що випливають з договору найму жилого приміщення. До членів сім'ї наймача належать дружина наймача, їх діти і батьки. Членами сім'ї наймача може бути визнано й інших осіб, якщо вони постійно проживають разом з наймачем і ведуть з ним спільне господарство.

Відповідно до ст. ст. 160, 161 Житлового кодексу УРСР, члени сім'ї наймача, які проживають разом з ним у будинку (квартирі), що належить громадянинові на праві приватної власності, користуються нарівні з наймачем усіма правами і несуть усі обов'язки, що випливають з договору найму. Наймач вправі вселити в займане ним жиле приміщення у будинку (квартирі), що належить громадянинові на праві приватної власності, свою дружину, дітей, батьків, а також інших осіб за письмовою згодою власника будинку (квартири) і всіх членів сім'ї, які проживають з наймачем. На вселення до батьків їх неповнолітніх дітей зазначеної згоди не потрібно. Особи, що вселилися в жиле приміщення відповідно до цієї статті як члени сім'ї наймача, набувають рівного з іншими членами сім'ї права користування приміщенням, якщо при їх вселенні між цими особами, наймодавцем, наймачем та членами його сім'ї, які проживають разом з ним. не було іншої угоди про порядок користування жилим приміщенням.

Відповідно до ст. ст. 2, 11 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» від 11.12.2003 року, громадянам України, а також іноземцям та особам без громадянства, які на законних підставах перебувають в Україні, гарантуються свобода пересування та вільний вибір місця проживання на її території, за винятком обмежень, які встановлені законом. Реєстрація місця проживання та місця перебування особи здійснюється відповідним органом спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань реєстрації в Автономній Республіці Крим. областях, містах, районах, районах у містах, а також у містах Києві та Севастополі.

Згідно ч.1 ст. 60 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Судом встановлено, що позивач не набула у встановленому порядку прав користування житловим приміщенням квартири АДРЕСА_1, яке може бути надано лише за згоди власника приміщення, тому позовні вимоги задоволенню не підлягають.

Керуючись ст.ст. 10, 11, 57-61, 88, 212, 213, 215 ЦПК України, ст. ст. 64, 150, 156, 160, 161 Житлового кодексу УРСР ст.ст. 29, 311, 383, 810 ЦК України, ст. ст. 2, 6, 11 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», -

 в и р і ш и в :

 В задоволенні позову ОСОБА_6  відмовити  повністю.

 Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду  Чернігівської області  через Новозаводський районний суд м. Чернігова шляхом подання заяви про апеляційне оскарження рішення протягом десяти днів з дня проголошення рішення та подання апеляційної скарги протягом двадцяти днів, після подання заяви  про апеляційне оскарження рішення. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

     Рішення суду набирає законної сили  після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було  подано.

   Суддя                                       Ю.К.Овсієнко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація