Судове рішення #12978701

Справа № 2-628/2010 р.

Р І Ш Е Н Н Я  

І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И  

24 грудня 2010 року                  Корюківський районний суд Чернігівської області у складі:

 головуючого – судді Висоцької Н.В.,

 при секретарі – Крапивній Г.В.,

 представника позивачів – ОСОБА_1,

 позивачів – ОСОБА_2, ОСОБА_3,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Корюківка у приміщенні суду справу за позовом ОСОБА_2, ОСОБА_3 до Сядринської сільської ради Корюківського району про визнання власником спадкового нерухомого майна, -

в с т а н о в и в:  

Позивачі  звернувся до суду з цим позовом, обґрунтовуючи свої вимоги тим, що позивач ОСОБА_2 родове прізвище ОСОБА_2, після укладення шлюбу 1973 року змінила родове прізвище на прізвище ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженка с.  Сядрино, Корюківського району Чернігівської області. Позивач ОСОБА_3 родове прізвище ОСОБА_3, після укладення шлюбу 1963 року змінила родове прізвище на прізвище ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженка с. Сядрино, Корюківського району, Чернігівської області. Позивачки є рідними сестрами. Батьки перебували в зареєстрованому шлюбі у 1950-х роках, їм виділена земельна ділянка  під АДРЕСА_1, для будівництва житлового будинку. Будівництво будинку через декілька років фактично закінчене, право власності батьків на даний будинок  було зареєстровано в по господарській книзі, але правовстановлюючі документи на житловий будинок не видавались. Тому на теперішній час будинок вважається незданим в експлуатацію, хоча має знос 50% згідно довідки КРКП «РАМПА». У 1988 році помер батько позивачок, 2002 році мати, на майно померлої яке складається з вищевказаного незданого в експлуатацію житлового будинку, грошових вкладів, автомобіля, майнових та земельних паїв, відкрилась спадщина. Заповіту мати не склала. Позивачки прийняли спадщину, звернулись до нотаріальної контори з відповідними заявами, спадкова справа відкрита. Інших спадкоємців немає. У зв’язку зі смертю матері у позивачів немає можливості провести реєстрацію права власності на будинок, нотаріус державної нотаріальної контори не може видати їм свідоцтво про право на спадщину за відсутності правовстановлюючого документу на вищезгаданий будинок, тому позивачі змушений звернутися до суду з цим позовом для визнання їх власником спадкового майна.  Просять суд  позов задовольнити.

У судовому засіданні представник позивачів та позивачі свої позовні вимоги підтримали повністю, просять суд їх задовольнити.  

Представник відповідача Сядринської сільської ради Корюківського району, в попередньому судовому засіданні позов визнав, в подальшому в судове засідання не з»явився звернувся до суду з заявою про розгляд справи без участі, не заперечує проти задоволення вимог позивачів.  

Третя особа, представник Корюківської державної нотаріальної контори, в судове засідання не з’явилася, в матеріалах справи є її заява, в якій вона просить справу розглянути без її участі, у вирішенні позову повністю покладається на розсуд суду.

Суд, вислухавши представника позивачів, позивачів, вивчивши матеріали справи, вважає за необхідне позов задовольнити за наступних підстав. По справі встановлено, що  позивач ОСОБА_2 родове прізвище ОСОБА_2, після укладення шлюбу 1973 року (свідоцтво про шлюб І-ЕЛ № НОМЕР_1 від 09.06.1973 року) змінила родове прізвище на прізвище ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженка с.  Сядрино, Корюківського району Чернігівської області. Позивач ОСОБА_3 родове прізвище ОСОБА_3, після укладення шлюбу 1963 року (свідоцтво про укладення шлюбу  VІ –УР № НОМЕР_3) змінила родове прізвище на прізвище ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженка с. Сядрино, Корюківського району, Чернігівської області. Позивачки є рідними сестрами, що підтверджується даними свідоцтв про народження № НОМЕР_2 від 14.04.1939 року та ЯЩ № НОМЕР_4 від 11.08.1950 року. Батьки позивачів перебували в зареєстрованому шлюбі у 1950-х роках, їм виділена земельна ділянка  під АДРЕСА_1, для будівництва житлового будинку. Будівництво будинку через декілька років фактично закінчене, право власності батьків на даний будинок  було зареєстровано в по господарській книзі, але правовстановлюючі документи на житловий будинок не видавались. Тому на теперішній час будинок вважається незданим в експлуатацію, хоча має знос 50% згідно довідки КРКП «РАМПА». У 1988 році помер батько позивачок, 2002 році мати, на майно померлої яке складається з вищевказаного незданого в експлуатацію житлового будинку, грошових вкладів, автомобіля, майнових та земельних паїв, відкрилась спадщина. Заповіту мати не склала. Позивачки прийняли спадщину, звернулись до нотаріальної контори з відповідними заявами, спадкова справа відкрита. Інших спадкоємців немає. У зв’язку зі смертю матері у позивачів немає можливості провести реєстрацію права власності на будинок, нотаріус державної нотаріальної контори не може видати їм свідоцтво про право на спадщину за відсутності правовстановлюючого документу на вищезгаданий будинок.  Представник відповідача позовні вимоги визнав, визнання відповідачем позову не суперечить закону, не порушує права, свободи та інтереси інших осіб.

Відповідно до ст. 392 ЦК України, власник майна може пред’явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати документа, який засвідчує його право власності. Згідно ст.. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема з правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

Вислухавши позивачів, дослідивши матеріали справи суд вважає, що за даних обставин справи, вимоги позивачів про визнання власником спадкового майна – незданого в експлуатацію земельну ділянку АДРЕСА_1 не суперечать вимогам діючого законодавства, є обґрунтованими, законними та підлягають задоволенню.  

Позивачі мають пільги по сплаті держмита на підставі Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», витрати на ІТЗ залишити за позивачами.

Керуючись ст. 328, 331, 392, 1261, 1268, 1269 ЦК України, ст.ст. 3, 10, 60, 174, 208-215, 218, 294 ЦПК України, суд, –

в и р і ш и в:  

Позов ОСОБА_2, ОСОБА_3 до Сядринської сільської ради Корюківського району про визнання власником спадкового нерухомого майна- задовольнити.

Визнати ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки с. Сядрино, Корюківського району Чернігівської області власником 1/2 спадкового майна, що належало  матері –ОСОБА_5, померлій ІНФОРМАЦІЯ_3 року (свідоцтво про смерть 1-ЕЛ № НОМЕР_5 від 26.11.2002 року), а саме – жилого будинку з господарськими будівлями по АДРЕСА_1 .

Визнати ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженки с. Сядрино, Корюківського району Чернігівської області власниками власником 1/2 спадкового майна, що належало  матері –ОСОБА_5, померлій ІНФОРМАЦІЯ_3 року (свідоцтво про смерть 1-ЕЛ № НОМЕР_5 від 26.11.2002 року), а саме – жилого будинку з господарськими будівлями по АДРЕСА_1 .

Від сплати держмита ОСОБА_2 та ОСОБА_3 звільнити  на підставі Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», витрати на ІТЗ залишити за позивачами.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Чернігівського апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня винесення рішення скарги до Корюківського районного суду.

Суддя                                        

Повне рішення виготовлено та підписано 28.12.2010 року.  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація