Судове рішення #12976394

Справа №  2-а- 1627/2010 р.      

УХВАЛА  

24 грудня 2010 року                                                                                                    смт. Ріпки

Суддя Ріпкинського районного суду Чернігівської області Шляхов В. І., перевіривши на відповідність вимогам Кодексу адміністративного судочинства України (N 2747-IV) (далі КАС України) адміністративний позов ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Ріпкинської райдержадміністрації Чернігівської області, про визнання дій протиправними, зобов’язання вчинити певні дії, -  

 встановив:

З означеним позовом позивач звернувся до суду через поштове відправлення.  

Згідно ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначаються: 1) найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява; 2) ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; 3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі; 4) зміст позовних вимог згідно з частиною третьою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; 5) у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків, заява про поновлення строку звернення до адміністративного суду тощо; 6) перелік документів та інших матеріалів, що додаються. 2. На підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач зазначає докази, про які йому відомо і які можуть бути використані судом. 3. До позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати. 4. Позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання. 5. Якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.  

За ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; 5) подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення); 6) немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом. 2. Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.  

Мною встановлено, що позовна заява цим вимогам не відповідає. Зі її змісту не зрозуміло, відносно кого і які належить визнати протиправними дії відповідача і за який період; не зазначено відносно кого належить відповідачу провести перерахунок компенсації за проживання на території радіоактивного забруднення та доплати і до яких виплат належить проводити цю доплату, у позові не зазначені докази того, що позивач перебуває у відповідача на відповідних обліках і отримує заробіток, до якого належить виплатити кошти що до яких заявлені вимоги, назва відповідача що позивачем зазначена, не відповідає офіційній, що перешкоджає визначенню належного відповідача у справі. Одночасно звертаю увагу позивача на те, що вимога про зобов’язання відповідача надати докази не грунтується на положеннях КАС, які передбачають, що кожна із сторін повинна довести ті обставини, на яких грунтуються її вимоги і тільки особа, яка не може самостійно надати докази, може звернутися до суду з відповідною заявою, в якій належить зазначити причини, через які ці докази не можуть бути надані, та повідомити, де вони знаходяться чи можуть знаходитися. Особа, яка заявляє клопотання перед судом про витребовування від інших осіб письмових доказів, повинна зазначити: який письмовий доказ вимагається, орган чи особу, у яких він знаходиться, та обставини, які може підтвердити цей доказ (отже це повинна бути окрема заява, яка повинна відповідати вимогам, що викладені). До того ж, позивач не урахував діючі строки звернення до суду, не зазначив  номери засобів зв'язку і адрес електронної пошти сторін, якщо такі йому відомі, а якщо ні, то про це також не зазначив та не додав примірники звернення до відповідача що до заявлених вимог, адже у разі їх відсутності незрозуміло, чи щодо заявлених вимог отримав відмову відповідача позивач. До того ж адміністративний позов позивачем не підписаний.

Через невідповідність позовної заяви вимогам ст. 106 КАС України відкриття провадження у справі неможливе. Позивачу потрібно їх усунути, для чого їй належить надати строк.

На підставі викладеного, керуючись ст. 108 КАС України, суддя –

  ухвалив:  

 

Адміністративний позов ОСОБА_1 залишити без руху.  

     Копію ухвали для виконання невідкладно йому надіслати та запропонувати в п’ятиденний строк з часу отримання копії цієї ухвали подати до суду позовну заяву оформлену з дотриманням вимог, визначених ст. ст. 105, 106 КАС України і її копії, відповідно до кількості відповідачів та належним чином оформити заявлені додатки а також зазначити докази обставин на які є посилання у позові. У разі усунення недоліків позовної заяви у встановлений строк, вона вважається поданою в день первинного її подання до суду. Інакше позовна заява вважається неподаною і повертається позивачеві.  

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Ріпкинський районний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом п’яти днів з дня отримання копії цієї ухвали,  з одночасним надісланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.    

.     

   Суддя                                                                              В. І. Шляхов

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація