Судове рішення #12975121

Справа № 2-5473/10  

      ДЕСНЯНСЬКИЙ  РАЙОННИЙ СУД  МІСТА ЧЕРНІГОВА  

  І м е н е м  У к р а ї н и  

Р І Ш Е Н Н Я  

 20 грудня 2010 року                                                                                                               м. Чернігів

 Деснянський районний суд міста Чернігова у складі:

головуючого – судді Коверзнева В.О.,

при секретарі – Лєсковій О.В.,

з участю позивачки,  

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про відшкодування шкоди,

  в с т а н о в и в:  

 30.06.2010 року позивачка звернулася до суду з позовом про стягнення з відповідачки 7000 грн у відшкодування моральної шкоди, що завдана неправомірними діями, вчиненими у відношенні неї та її малолітньої дитини.

 Позивачка стверджує, що починаючи з 2006 року відповідачка агресивно поводить себе у відношенні до неї та її неповнолітньої дитини. Вона провокує сварки, безпричинно погрожує фізичною розправою, чіпляється до дитини, псує  майно, чим в сукупності завдає моральних страждань.

 

У судовому засіданні позивачка заявлені вимоги підтримала і наполягала на задоволенні.

Відповідачка не з’явилася, про час і місце розгляду справи сповіщалася належним чином.

Допитаний в якості свідка ОСОБА_3, який являється чоловіком позивачки, показав, що в його присутності відповідачка неодноразово вчиняла протиправні дії у відношенні до позивачки та їхньої малолітньої дитини. Так, одного разу, коли вони поверталися додому, відповідачка безпричинно накинулася на позивачку і почалася бити її. Після цього застосувала газовий балончик і бризнула газом в обличчя дитини, яка в цей час знаходилася у нього на руках і спала. Відповідачка постійно чіпляється до дитини, у зв’язку з чим дитина стала нервовою, у неї погіршився сон, що змусило їх звертатися за допомогою до лікарів, а також до спеціалістів в галузі нетрадиційної медицини.  

 Заслухавши пояснення позивачки, допитавши свідка та дослідивши матеріали справи суд дійшов висновку, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Позивачка проживає в квартирі АДРЕСА_1. Поруч із нею, в квартирі АДРЕСА_2 цього ж будинку проживає відповідачка.  

Відповідачка систематично вчиняє у відношенні до позивачки та її малолітньої дитини неправомірні дії, які полягають у застосуванні фізичної сили, погрозах розправою, образах. Внаслідок цього позивачка та її дитина відчувають постійний страх та душевні страждання. Крім того, дитина позивачки стала нервовою і погано спить, чим в сукупності завдано моральної шкоди.  

Позивачка неодноразово зверталася із скаргами на неправомірну поведінку відповідачки до правоохоронних органів. Втім, застосовані до відповідачки заходи профілактичного характеру на її поведінку не вплинули.

  Зазначене підтверджується матеріалами справи, зокрема: копіями постанов про відмову в порушенні кримінальної справи (а.с. 5, 18) та показаннями допитаного судом свідка, які в сукупності узгоджуються між собою, а тому вважається доведеним.  

 Відповідно до частини 1 статті 1167 Цивільного кодексу України, моральна шкода, завдана фізичній або юридичній особі неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю, відшкодовується особою, яка її завдала, за наявності її вини.

 Відповідачка не надала суду жодного доказу на спростування доказів позивачки і на підтвердження правомірності своєї поведінки у відношення до позивачки та її дитини, у зв’язку з чим завдана позивачці моральна шкода підлягає відшкодуванню за її рахунок.

Вирішуючи питання розміру завданої позивачці моральної шкоди суд враховує характер правопорушення, глибину й тривалість завданих позивачці душевних страждань, при цьому виходячи із засад розумності та виваженості вважає достатньою сатисфакцією стягнення на її користь 1000 грн.

 

Керуючись статтями 10, 79, 81, 88, 208, 209, 212 – 215 Цивільного процесуального кодексу України, суд

  в и р і ш и в:  

      позов задовольнити частково. Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 1000 грн у відшкодування моральної шкоди та 45 грн 50 коп. у відшкодування судових витрат, а всього 1045 грн 50 коп.

      Рішення суду може бути оскаржено до Апеляційного суду Чернігівської області протягом десяти днів з дня його проголошення, в порядку встановленому статтею 294 ЦПК України.

    Головуючий:  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація