Судове рішення #12974872

2 грудня 2010 року                                                справа №2-1403/10

РІШЕННЯ  

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

Борзнянський районний суд Чернігівської області в складі


головуючого судді   Тіслюка І.І.

секретар Циліцька Л.В.


розглянувши позовну заяву ОСОБА_3 до сільської ради с.Смоляж Борзнянського району Чернігівської області про визнання права власності на успадковане домоволодіння, -  

  встановив:  

 ОСОБА_3 звернулась до суду з позовом до Смолязької сільської ради Борзнянського району Чернігівської області про визнання за нею права власності на домоволодіння, що знаходиться по АДРЕСА_1 що нею успадковано за законом від матері –ОСОБА_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2.

Позивач мотивує позов тим, що не може отримати свідоцтва про право власності на вказане домоволодіння, оскільки спадкодавцем на нього не було оформлено правовстановлюючих документів у відповідності до Закону України «Про власність».

В судовому засіданні позивач позов підтримала. Вона пояснила, що у домоволодінні по АДРЕСА_1 тривалий час проживали батьки позивача: ОСОБА_5 та ОСОБА_4. Домоволодіння мало статус колгоспного двору головою якого вважався батько. Останньою з батьків ІНФОРМАЦІЯ_2 померла матір. За її заповітом відкрилась спадщина на домоволодіння, яку позивач прийняла.

З причини відсутності у спадкодавця правовстановлюючих документів на вказане домоволодіння, Борзнянською дільницєю Ніжинського МБТІ позивачу відмовлено в оформленні правовстановлюючих документів на нього. Тому, з метою визнання за нею права власності на домоволодіння позивач змушена звернутись до суду.  

Відповідач в судове засідання не з’явився. У письмовій заяві він повідомив суду про визнання позову і просив розглянути справу за його відсутністю в судовому засіданні.

Заслухавши пояснення позивача, прийнявши до уваги письмове повідомлення відповідача про відсутність заперечень проти задоволення позову, проаналізувавши матеріали справи, суд дійшов висновку про наявність достатніх підстав для задоволення позову.

Отже, в судовому засіданні встановлено, що станом на 15.04.1991 року домоволодіння відносилось до категорії колгоспного двору. В домоволодінні проживали двоє осіб – батьки позивача - ОСОБА_5 та ОСОБА_4. Останньою з вказаних осіб ІНФОРМАЦІЯ_2 померла матір позивача – ОСОБА_4 і відкрилась спадщина. Позивач спадщину прийняла, своєчасно звернувшись до нотаріальної контори. За життя спадкодавця правовстановлюючі документи на домоволодіння у відповідності до чинного законодавства в МБТІ не оформлялись.  

Згідно з даними довідки, виданої державним нотаріусом Борзнянської державної нотаріальної контори, позивач дійсно зверталась із заявою про прийняття спадщини.

Зі змісту довідки - характеристики Борзнянської дільниці Ніжинського МБТІ вбачається, що успадковане домоволодіння, що знаходиться по АДРЕСА_1 в бюро технічної інвентаризаціїї не зареєстровано. Тому, рішенням реєстратора МБТІ позивачу відмовлено у видачі свідоцтва про право власності на домоволодіння з причини відсутності первинних правовстановлюючих документів на домоволодіння.

Належність позивача як спадкоємця підтверджується сукупністю відомостей вказаних у довідках сільської ради за місцем знаходження домоволодіння.

Документальні підтвердження смерті обох батьків позивачем надані і долучені до справи.

Виходячи з положень ст.ст.1220, 1222 ЦК України, стосовно того, що спадщина відкривається після смерті особи на користь живих фізичних осіб за заповітом або за законом, суд вважає, що позивачем надані необхідні докази на підтвердення того, що вказане у позові домоволодіння, розташоване по АДРЕСА_1 де за життя постійно проживала спадкодавець ОСОБА_4, з урахуванням обставин, встановлених в судовому засіданні та вимоги, визначеної позивачем у позові, підлягає визнанню таким, що належить позивачеві.

На підставі викладеного, керуючись ст. 10, 60, 212, 214, 215 ЦПК України, ст.ст.1220, 1222, 1258, 1268 ЦК України, суд, -

  вирішив:  

 

Позов ОСОБА_3 до сільської ради с.Смоляж Борзнянського району Чернігівської області про визнання права власності на успадковане домоволодіння - задовольнити.  

Визнати за ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, право власності на домоволодіння, що знаходиться по АДРЕСА_1 успадкованого нею від ОСОБА_4 за законом.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Чернігівської області протягом 10 днів з дня його проголошення.

Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом 10 днів з дня отримання копії цього рішення.

  Суддя  

Борзнянського районного суду                                                  І.І.Тіслюк  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація