Справа № 2-986/2010р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 грудня 2010 року Бобровицький районний суд Чернігівської області в складі :
головуючого-судді Кузюри в.О.
при секретарі Ященко Л.В.
розглянувши в відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Бобровиця справу за позовом відкритого акціонерного товариства енергетична компанія «Чернігівобленерго»
до ОСОБА_1 про стягнення збитків ,-
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся з позовом до відповідача про стягнення збитків в сумі 1556, 78 грн. мотивуючи вимоги тим , що при перевірці обліку і оплати за електроенергію контролерами енергонагляду Бобровицького РЕМ в будинку відповідача по АДРЕСА_1 було виявлено порушення Правил користування електричною енергією для населення , а саме: виявлено накид на ввідні дроти лінії електромережі додаткового вводу перед лічильником . При підключенні до нього струмоприймачів електроенергія споживається –лічильник не рахує , про що складено акт від 11.05.2010 року № 032911.
На підставі вказаного акта , керуючись Правилами користування електричною енергією для населення ( п.48 , 53) та Методики обчислення розміру відшкодування збитків , завданих енергопостачальнику , внаслідок порушення вказаних правил , споживачу ОСОБА_1 нараховано оплату за використану електроенергію 6919 кВтг , як компенсація понесених збитків в сумі 1556,78 грн. На засідання комісії Бобровицького РЕМ відповідач не з»явився , а тому йому направлено розрахунок вартості безобліково спожитої енергії та рахунок вартості безобліково спожитої енергії. На даний час відповідач відмовляється добровільно сплатити ці кошти. Тому просять стягнути з відповідача суму заподіяних збитків та сплачені судові витрати.
В судове засідання представник позивача не з»явився, але надійшла заява про слухання справи в його відсутність , вимоги підтримали і просять їх задовольнити, в разі неявки відповідача розгляд провести в його відсутність ( а.с.22).
Відповідач в судове засідання не з»явився , але про час і місце розгляду справи повідомлений належним чином про що свідчить розписка , що повернулася до суду , письмові заяви від нього не надходили , а тому суд за згоди позивача ухвалив провести заочний розгляд.
Розглянувши матеріали справи , заслухавши пояснення представника позивача , суд вважає , що вимоги підлягають задоволенню. Постановляючи рішення суд виходить з наступного. Судом встановлено, що при перевірці обліку і оплати за електроенергію в будинку відповідача по АДРЕСА_1 було виявлено порушення Правил користування електричною енергією для населення , а саме : виявлено накид на ввідні дроти лінії електромережі додаткового вводу перед лічильником . При підключенні до нього струмоприймачів електроенергія споживається –лічильник не рахує , про що складено акт від 11.05.2010 року № 032911.
Акт складений в присутності споживача та копія йому вручена.
Відповідно до п. 42 Правил користування електричною енергією споживач повинен дотримуватися вимог нормативно - технічних документів та договору, забезпечувати збереження приладів обліку і пломб на них у разі розміщення приладу обліку в квартирі або на іншому об"єкті споживача , невідкладно повідомляти енергопостачальника про недоліки в роботі приладів обліку, узгоджувати з енергопостачальником нові підключення та переобладнання внутрішньої електропроводки , здійснювані з метою збільшення споживання електричної потужності.
Судом з"ясовано, що з відповідачем договір про користування електричною енергією укладений 27.03.2008 року / а.с.9,10 /
Статтею 714 ЦК України передбачено, що за договором постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу одна сторона/ постачальник/ зобов"язується надавати другій стороні / споживачеві абонентові/ енергетичні та інші ресурси, передбачені договором, а споживач/ абонент/ зобов"язується оплачувати вартість прийнятих ресурсів та дотримуватись передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного та іншого обладнання. До договору постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу застосовується загальне положення про купівлю-продаж, положення про договір поставки , якщо інше не встановлено законом або не випливає із суті відносин сторін.
В разі порушення правил користування електроенергією та умов договору споживач несе відповідальність за шкоду , заподіяну енергопостачальній компанії в розмірах та порядку , передбаченому чинним законодавством , а саме відповідно до ст. 1166 ЦК України. Відповідач своїми умисними діями порушив Правила користування електроенергією , чим заподіяв збитки.
Відповідно до Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 04.05.2006 року за використану електроенергію нараховано як грошову компенсацію за використану електроенергію в кількості 6919 кВтг суму 1556 , 78 грн.(.а.с.7).
Крім цього підлягають поверненню позивачу сплачені судові витрати , а державне мито підлягає стягненню з відповідача на користь держави.
Керуючись ст.ст. 213, 215, 224-229 ЦПК України, ст.1166 ЦК України , п.48 Правил користування електричною енергією для населення ,-
В И Р І Ш И В :
Позовні вимоги задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь відкритого акціонерного товариства енергетична компанія «Чернігівобленерго» збитки в сумі 1556,78 грн. на р/р 26038031292 , філія Чернігівське обласне управління ВАТ «Державний банк України» МФО 353553 та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 30 грн. на р/р 26000377624001 в Чернігівській філії ЗАТ КБ «Приватбанк» МФО 353586 ІПН 228153325261.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави державне мито в сумі 51 грн.
Рішення може бути переглянуте за заявою відповідача протягом десяти днів з часу отримання копії рішення.
На рішення може бути подана апеляція до апеляційного суду Чернігівської області протягом десяти днів з моменту проголошення рішення, а для осіб , що не приймали участі в розгляді з дня отримання копії рішення через Бобровицький районний суд Чернігівської області.
Суддя: