Справа № 2-1091/2010 р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 грудня 2010 року Бобровицький районний суд Чернігівської області в складі:
головуючої- судді Кузюри В.О.
при секретарі Голуб Л.Л.
розглянувши в відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Бобровиця справу за позовом ОСОБА_2 до територіальної громади в особі Олександрівської сільської ради про визнання права власності на нерухоме майно ,-
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду з позовом в якому просить визнати за ним право власності на 2/3 частини житлового будинку з надвірними будівлями та спорудами , що в АДРЕСА_1 який перейшов йому в спадщину після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 року сестри ОСОБА_4.
Як спадкоємець позивач фактично та шляхом подачі заяви до нотаріальної контори прийняв спадщину , проте оформити спадкові права не зміг , так як будинок не зареєстований в органах БТІ , а тому і вимушений звернутися до суду.
В судове засідання позивач не з»явився , але надіслав письмову заяву про слухання справи в його відсутність, вимоги підтримує (а.с. 21).
Представник відповідача Олександрівської сільської ради в судове засідання не з’явився , але від відповідача надійшла заява в якій просять справу розглядати в їх відсутність , проти задоволення позову не заперечують (а.с.19).
Дослідивши матеріали справи , суд вважає , що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
ОСОБА_2 є спадкоємцем по закону другої черги (ст. 1262 ЦК України) померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_4 , яка на день смерті проживала в АДРЕСА_1 і їй належало 2/3 частини даного житлового будинку з надвірними будівлями та спорудами , що підтвердив наданими суду письмовими доказами (а.с.5-17) , прийняв спадщину належним чином , подавши заяву до нотаріальної контори (а.с. 20).
Відповідно до ст.1218 ЦК України до спадкоємців переходять усі права та обов’язки , які належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися з його смертю, отже до позивача перейшло право на нерухоме майно сестри , а так як воно не пройшло первинної реєстрації (а.с.7-11) , то позивач звернувся до суду , що не суперечить положенням ст. 328 ЦК України.
Відповідач вимоги визнає.
Керуючись ст. ст. 213 , 215 ЦПК України , ст.ст. 328 ,1218 ЦК України , суд , -
В И Р І Ш И В :
Позовні вимоги задовольнити.
Визнати за ОСОБА_2 право власності на 2/3 частини житлового будинку з надвірними будівлями та спорудами, що розташований в АДРЕСА_1 , як такий , що перейшов йому по праву спадкування після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_4 .
На рішення може бути подана апеляція до апеляційного суду Чернігівської області
протягом десяти днів з дня проголошення рішення , а для осіб , що не приймали участі в розгляді з часу отримання копії через Бобровицький районний суд.
Суддя :