Судове рішення #12973798

   

 

Справа № 2-а- 2721/10  

ПОСТАНОВА  

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ  

  31 грудня 2010 року                            Корсунь - Шевченківський районний суд  Черкаської  області  в складі:  

  головуючого - судді  Кіхтенко Н.І.,  

при секретарі  судового засідання  Сміян А.В.,  

  розглянувши у залі суду  в порядку письмового провадження адміністративну  справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Корсунь - Шевченківському районі Черкаської області про  визнання дій відповідача неправомірними та  зобов»язання  виплати  невиплачених  доплат ,передбачених ст. ст. 39,51  Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»,  

  ВСТАНОВИВ:  

  29 листопада 2010 року позивач звернулася до суду із зазначеним позовом, в якому просить визнати протиправними дії  відповідача  щодо недонарахування та недоплати  у повному розмірі доплат, передбачених  ст. ст.39, 51  Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», як особі,  яка проживає на території  Чорнобильської зони, яка є забрудненою,  та є потерпілою  від аварії  на  ЧАЕС 4 категорії,  зобов»язати відповідача донарахувати та виплатити  вказані доплати з 01.01.2010 р. по 29.11.2010 р., тобто по день звернення до суду.  

Ухвалою суду від 31 грудня 2010 р. позов в частині вимог про зобов»язання відповідача донарахувати та виплатити  вказані  виплати за період: з 01.01.2010 р. по 28.05.2010 р., залишено без розгляду, оскільки такий подано поза межами строку пред»явлення  даного  позову  до суду.  

Позивач в судове засідання не з'явилася, надіслала заяву про розгляд справи без її участі, позовні вимоги підтримує повністю.  

Представник відповідача направив  до  суду  заяву з невизнанням даного позову, проханням слухати справу у його відсутність та свої заперечення мотивує тим, що є неналежним відповідачем, бо таким повинен бути  Пенсійний фонд України. Окрім того, відповідач вважає, що вимоги позивача є незаконними, оскільки  всі кошти, які поступили на виплату даній категорії населення, відповідачем були виплачені відповідно до  ПКМУ № 836 від 26.07.1996 р. по ст.39  вказаного Закону,  та № 1 від 03.01.2002 р. по ст. 51 вказаного Закону, а тому будь-які порушення законодавства з боку відповідача відсутні, а  відтак відсутні підстави  щодо  задоволення позову.  

Крім того, представник відповідача просить відмовити у задоволенні позову і через те, що позивачем пропущено  передбачений ст. 99 КАС  України строк  для  звернення до суду  з вказаним позовом.  

Суд, дослідивши докази по справі,  вважає, що позов підлягає задоволенню  з наступних підстав.  

Судом встановлено, що позивач являється потерпілою  від Чорнобильської катастрофи, що стверджується копією посвідчення (категорія 4) серії НОМЕР_1 виданим 01.12.1992  р. Корсунь-Шевченківською РДА, отримує пенсію  у відповідача, та часткову доплату за ст.ст. 39, 51 вказаного Закону, як непрацюючий пенсіонер, згідно даних відповідача,  та  проживає у с. Нова Буда Корсунь - Шевченківського району Черкаської області, яке за переліком населених пунктів Черкаської області  віднесено до зони   посиленого  радіоекологічного  контролю.  

Відповідно до ст. 51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, особам, віднесеним до 4 категорії призначається у розмірі 15 процентів мінімальної пенсії за віком.  

Відповідно до  ч. 1 ст. 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", пенсіонерам, які проживають на територіях радіоактивного забруднення, проводиться доплата до пенсії, яка становить у зоні  посиленого радіоекологічного контролю – одна мінімальна заробітна плата.  

Так як позивач отримує пенсію і проживає у вказаному  населеному пункті, який відносить до зони посиленого радіоекологічного контролю, є  потерпілою від аварії на ЧАЕС  4 категорії, тому  повинна  отримувати вказані доплати в зазначеному розмірі щомісяця, однак вони виплачувались частково, у фіксованому розмірі, визначеному постановою Кабінету Міністрів України № 836 від 26.07.1996 року "Про компенсаційні виплати особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", згідно наданої відповідачем довідки -  по ст. 39 вказаного Закону  по  5.20 грн. щомісячно; по ст.51- по 35.20 грн., відповідно до  ПКМУ  №1 від 3.01.2002 р., а не в кратному відношенні до мінімальної заробітної плати, як того вимагає вказаний Закон.  

Відповідно до ст. 53 ЗУ  « Про Державний  бюджет  України на 2010 р.»  мінімальна  заробітна  плата  становила: з 1 січня- 869 грн., з 1 квітня- 884 грн., з 1 липня- 888 грн.?з 1 жовтня – 907 грн., з 1 грудня – 922 грн.  

Згідно ст.71 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали  внаслідок Чорнобильської катастрофи" передбачено, що дія положень цього Закону не може призупинятися іншими Законами, крім законів про внесення змін до цього Закону.  

Зі змісту закону  України про встановлення розміру  мінімальної  заробітної  плати   на 2010 р. не вбачається будь-яких обмежень щодо можливостей застосування розміру мінімальної заробітної плати з метою реалізації норм Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".  

Виходячи із загальних засад  пріоритетності  законів над підзаконними нормативними актами при вирішенні даного спору, застосуванню підлягають саме статті Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", а не  вказані  Постанови, тому виплатою зазначених  доплат  у твердих сумах були  порушені права позивача.  

Відповідно до ст.  17 ЗУ  « Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії» основні соціальні гарантії встановлюються законами з метою забезпечення конституційного права громадян на достатній  життєвий  рівень. До числа основних державних соціальних гарантій включається мінімальний розмір заробітної плати.  

Відповідно до ч.ч.1,2 ст. 99  КАС  України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до  адмінсуду,  встановленого цим Кодексом або  іншими законами.  

Для звернення до  адмінсуду  за  захистом  прав, свобод та інтересів особи  встановлюється  шестимісячний строк, якщо не встановлено інше, який  обчислюється  з дня, коли особа дізналася або повинна була  дізнатися про порушення своїх прав,свобод чи інтересів.  

24.11.2010 р. позивачка  одержала від відповідача довідку про лише  часткові виплати сум, а 29.11.2010 р. звернулася до суду з даним позовом.  

Враховуючи  викладене, з урахуванням ухвали суду від 31 грудня 2010 р. про залишення позову без розгляду за періоди з: 01.01.2010 р. по 28.05.2010 р. включно, суд вважає  необхідним зобов’язати відповідача провести   нарахування  та виплату  позивачці підвищення до пенсії, як непрацюючому пенсіонеру, яка проживає на території радіоактивного забруднення, передбачену ст. 39 Закону  України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», та  додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, як особі, віднесеній до 4 категорії,  з урахуванням фактично  виплачених  коштів, з 29.05.2010 р.  по  29.11.2010 р., тобто по день звернення до суду.  

Позивач від сплати судових витрат  звільнена.  

Підстав для  звернення рішення до негайного виконання немає.  

  На підставі ст.ст. 8,21, 22 Конституції України; ст.ст.  39,51  Закону  України “Про статус  і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”,  Законом  України  «Про Державний   бюджет України на 2010 р.»; Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 01.03.01р. №121/2001;   Положення про Управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.04.02р. №8-2; Законом  України   « Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії»;  

керуючись ст.ст. 8,9, 99,ч.4 ст.122, 161-163, ч.ч.1,2 ст.186   Кодексу адміністративного судочинства України,  

  суд                                                              

ПОСТАНОВИВ:  

  Позовні вимоги ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Корсунь - Шевченківському районі Черкаської області про визнання дій відповідача неправомірними та  зобов»язання виплати  невиплачених доплат до пенсії, передбачених ст. ст. 39,51  Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з 29.05.2010 р.  по  29.11.2010 р., тобто по день звернення до суду,- задовольнити.  

Визнати протиправною  бездіяльність  Управління Пенсійного  фонду України в Корсунь-Шевченківському районі  Черкаської області.  

Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в Корсунь-Шевченківському  районі Черкаської області здійснити ОСОБА_1 перерахунок доплати до пенсії, як особі,  яка проживає у 4 зоні посиленого радіоекологічного контролю,  та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, як  потерпілій особі від аварії на ЧАЕС, віднесеній до 4 категорії, пр. по АДРЕСА_1  відповідно  до вимог ст.ст. 39,51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», -   з  29 травня по 29 листопада 2010 р., за  мінусом  виплачених  сум за вказаний період.  

Постанова вступає в законну силу після  закінчення  строку на її оскарження.  

Апеляційна скарга на постанову може бути подана сторонами до Київського апеляційного адміністративного суду через Корсунь-Шевченківський районний суд Черкаської області протягом 10 днів  з дня  одержання  її копії.  

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається  особою, яка її подає, до  суду  апеляційної інстанції.  

  Головуючий -  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація