Справа № 2-1213/10
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 грудня 2010 року Корсунь-Шевченківський районний суд Черкаської області в складі:
головуючого - судді Кіхтенко Н.І.,
при секретарі судового засідання Сміян А.В.,
за участю представника позивачки – ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до Корсунь – Шевченківської міської ради, за участю третьої особи на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Управління Держкомзему у Корсунь – Шевченківському районі Черкаської області, про визнання права власності на земельну ділянку, -
ВСТАНОВИВ:
8 грудня 2010 р. позивач звернулася у суд з даним позовом і просить ухвалити рішення, яким визнати за нею право власності на земельну ділянку площею 0,1000 га, розташовану по АДРЕСА_1 для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд (присадиб. діл.), кадастровий номер земельної ділянки 7122510100:08:004:0008 та на земельну ділянку площею 0,0568 га, розташовану по АДРЕСА_1, для ведення особистого підсобного господарства, кадастровий номер земельної ділянки 7122510100:08:004:0009.
Свій позов позивачка мотивує тим, що 30 травня 2007 р. між нею та ОСОБА_3 в м. Корсуні – Шевченківському Черкаської області був укладений спадковий договір, згідно якого ОСОБА_3 передає позивачці після своєї смерті належний їй на праві приватної власності житловий будинок АДРЕСА_1 на неприватизованій земельній ділянці площею 0,15 га. Цим договором на позивачку, як на набувача майна, було покладено обов»язки по догляду за ОСОБА_3, як за відчужувачем. Право власності на вказаний в договорі житловий будинок № 5 з надвірними спорудами переходить до набувача майна в разі виконання ним умов спадкового договору та після смерті відчужувача.
Після укладення спадкового договору ОСОБА_3 отримала два державні акти на земельну ділянку розміром 0,15 га, на якій знаходився вказаний вище будинок на момент укладення спадкового договору.
ІНФОРМАЦІЯ_2. померла ОСОБА_3 13 вересня 2010 р. на підставі вказаного вище спадкового договору право власності на будинок з надвірними спорудами, який належав ОСОБА_3, зареєстровано на позивачку. Оформивши належним чином свої права на вищевказаний будинок, позивачка не може оформити свої права на земельну ділянку розміром 0,15 га, на якій розміщений даний будинок з надвірними спорудами.
В судове засідання позивачка та її представник з’явилися, позов позивачка підтримала повністю та надала суду пояснення аналогічні тим, які викладені в позовній заяві.
Представник відповідача, будучи належним чином повідомленим про день, час і місце слухання справи, у суд не з’явився, але направив до суду заяву, за підписом міського голови, в якій не заперечує проти задоволення позову та просить суд справу слухати у відсутність представника відповідача.
Представник третьої особи на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Управління Держкомзему у Корсунь – Шевченківському районі Черкаської області – Манчук О.А. в судове засідання з»явився, проти задоволення позову не заперечує.
Суд вислухавши пояснення позивачки та її представника, думку третьої особи, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає до задоволення на підставі наступного.
В судовому засіданні встановлено, що дійсно 30 травня 2007 р. між нею та ОСОБА_3 в м. Корсуні – Шевченківському Черкаської області був укладений спадковий договір серії ВЕК № 554112, посвідчений приватним нотаріусом Корсунь – Шевченківського районного нотаріального округу Митрофановою Л.П., зареєстрований в реєстрі за № 1234. Згідно даного договору ОСОБА_3 передає позивачці після своєї смерті належний їй на праві приватної власності житловий будинок № 5 з надвірними спорудами, що знаходиться по АДРЕСА_1 на неприватизованій земельній ділянці площею 0,15 га. Цим договором на позивачку, як на набувача майна, було покладено обов»язки по догляду за ОСОБА_3, як за відчужувачем. Право власності на вказаний в договорі житловий будинок № 5 з надвірними спорудами переходить до набувача майна в разі виконання ним умов спадкового договору та після смерті відчужувача.
Після укладення спадкового договору ОСОБА_3 отримала два державні акти на земельну ділянку розміром 0,15 га, на якій знаходився вказаний вище будинок на момент укладення спадкового договору. Згідно державного акта на право власності на земельну ділянку серії ЯЖ № 123016 ОСОБА_3 є власником земельної ділянки площею 0,1000 га, розташованої по АДРЕСА_1 для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадиб. діл.), кадастровий номер земельної ділянки 7122510100:08:004:0009.
Згідно державного акта на право власності на земельну ділянку серії ЯЖ № 123017 ОСОБА_3 є власником земельної ділянки площею 0,0568 га, розташованої по АДРЕСА_1, для ведення особистого підсобного господарства, кадастровий номер земельної ділянки 7122510100:08:004:0009.
ІНФОРМАЦІЯ_2. померла ОСОБА_3 13 вересня 2010 р. на підставі вказаного вище спадкового договору право власності на будинок з надвірними спорудами, який належав ОСОБА_3, зареєстровано на позивачку. Оформивши належним чином свої права на вищевказаний будинок, позивачка не може оформити свої права на земельну ділянку розміром 0,15 га, на якій розміщений даний будинок з надвірними спорудами.
Управління Держкомзему у Корсунь – Шевченківському районі Черкаської області відмовило позивачці у видачі державних актів на вказані вище земельні ділянки, оскільки спірні земельні ділянки не були включені, згідно спадкового договору, до складу спадщини, та не є спадковим майном. Крім того, позивачка не є ріднею померлої, а тому дані земельні ділянки, без відповідних на те підстав, не можуть бути надані їй у власність.
Згідно повідомлення № 1144 Корсунь – Шевченківської державної нотаріальної контори від 29.12.2010 р. після смерті ОСОБА_3 спадкова справа не заведена.
Відповідно до вимог ст. 8 ЦК України я кщо цивільні відносини не врегульовані цим Кодексом, іншими актами цивільного законодавства або договором, вони регулюються тими правовими нормами цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, що регулюють подібні за змістом цивільні відносини (аналогія закону).
Відповідно до ч. 3 ст. 120 ЗК України у разі переходу права власності на будинок або його частину від однієї особи до іншої за договором довічного утримання право на земельну ділянку переходить на умовах, на яких ця земельна ділянка належала попередньому землевласнику (землекористувачу).
Таким чином, оскільки позивачка на підставі спадкового договору отримала у власність житловий будинок з надвірними спорудами, який розташований на спірних земельних ділянках, які не були включені, згідно спадкового договору, до складу спадщини та не є спадковим майном, то відповідно до вимог Закону право на земельну ділянку переходить на умовах, на яких ця земельна ділянка належала попередньому землевласнику, тобто ОСОБА_3
Задовольняючи позов, суд залишає за позивачем судові витрати по справі, оскільки ні до подання позову до суду, ні під час судового розгляду справи відповідач не заперечував проти його задоволення і прав позивачки не порушував.
Керуючись ст. 8 ЦК України, ч.3 ст. 120 ЗК України, ст.ст. 10, 11, 57, 58, 59, 60, 88, 156, 212, 213, 214, 215, ч.1 ст. 294 ЦПК України,
суд
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_2 до Корсунь – Шевченківської міської ради, за участю третьої особи на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Управління Держкомзему у Корсунь – Шевченківському районі Черкаської області, про визнання права власності на земельну ділянку, - задовольнити.
Визнати за ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженкою м. Камишин Волгоградської області, а жителькою АДРЕСА_1, паспорт серії НОМЕР_1, виданий Корсунь – Шевченківським РВ УМВС України в Черкаській області 15.08.2002 р., інші дані про особу суду невідомі, право власності на земельну ділянку площею 0,1000 га, розташовану по АДРЕСА_1 для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд (присадиб. діл.), кадастровий номер земельної ділянки 7122510100:08:004:0008, та на земельну ділянку площею 0,0568 га, розташовану по АДРЕСА_1, для ведення особистого підсобного господарства, кадастровий номер земельної ділянки 7122510100:08:004:0009.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Рішення може бути оскаржено позивачкою та третьою особою в апеляційному порядку до Апеляційного суду Черкаської області через Корсунь - Шевченківський районний суд Черкаської області шляхом подання апеляційної скарги в 10-денний строк з дня проголошення рішення.
Відповідачем рішення може бути оскаржене в такий же спосіб і протягом тих же строків з часу одержання копії даного рішення.
Головуючий -