Судове рішення #12972355

КОПІЯ  

  Справа   № 10/1 -80/ 2010 року     Головуючий в 1-й інстанції   Мантуляк Ю.В.  

Категорія     скарга на постанову               Доповідач   Лінник П.О.  

  У Х В А Л А  

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И  

    16 вересня 2010 року   судова колегія з кримінальних справах апеляційного суду Хмельницького області в складі:  

 

      головуючого – судді     Лінника П.О.,    

      суддів          

      з участю прокурора      

           

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Хмельницькому кримінальну справу за апеляцією ОСОБА_1 на постанову Кам’янець - Подільського міськрайонного суду від 17 серпня 2010 року, -  

  в с т а н о в и л а:  

  Цією постановою суду залишено без задоволення скаргу ОСОБА_2 в інтересах ОСОБА_1 на постанову слідчого СВ Кам’янець – Подільського МВ УМВС України в Хмельницькій області Карнасевича Д.А. від 23 квітня 2010 року про порушення кримінальної справи відносно ОСОБА_1 за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст.309 КК України.  

В поданій апеляції, ОСОБА_1 просить постанову скасувати, а матеріали справи направити на новий розгляд до того ж суду. При цьому вказує, що вилучені під час обшуку шприци з рідиною йому не належать, а при порушенні кримінальної справи не було дотримано вимог, передбачених кримінально – процесуальним законодавством і судом не виконано всіх обов’язкових для нього вимог.  

Заслухавши пояснення ОСОБА_1 та в його інтересах ОСОБА_2 на підтримку апеляції, міркування прокурора про законність та обґрунтованість постанови суду, перевіривши матеріали справи та доводи апеляції, колегія суддів  

з н а х о д и т ь,  

що апеляція ОСОБА_1 задоволенню не підлягає.  

Відповідно до вимог КПК України, кримінальна справа може бути порушена лише у випадках, коли є достатні дані, які вказують на наявність ознак злочину у діянні тієї чи іншої особи.  

Відповідно до вимог ст. 98 КПК України при наявності приводів і підстав, зазначених у ст. 94 КПК України, прокурор, слідчий, орган дізнання зобов’язані винести постанову про порушення кримінальної справи, вказавши приводи і підстави до порушення кримінальної справи, статтю кримінального закону, за ознаками якої порушується справа, а також подальше її спрямування.  

  Відповідно до вимог ст.236 – 8 КПК України суд, розглядаючи скаргу на постанову про порушення кримінальної справи, зобов’язаний перевірити наявність приводів і підстав для винесення такої постанови, законність джерел отримання даних, які стали підставою для винесення постанови про порушення кримінальної справи і не вправі розглядати й заздалегідь вирішувати питання, які вирішуються судом при розгляді кримінальної справи по суті.  

Як видно із матеріалів справи, що приводом для порушення кримінальної справи стало безпосереднє виявлення органом дізнання ознак злочину вчиненого ОСОБА_1, а підставою – достатні дані в матеріалах перевірки, які вказують на наявність в діях останнього ознак злочину, передбаченого ч.2 ст. 309 КК України.  

При вирішенні скарги адвоката ОСОБА_2. в інтересах ОСОБА_1 місцевий суд, як свідчать матеріали розгляду справи, керувався  вимогами ст.ст. 94 – 98 КПК України і обґрунтовано залишив його скаргу без задоволення.  

  Однак, зазначені рішення суду як першої інстанції, так і апеляційної інстанції не позбавляють ОСОБА_1 можливості на різних стадіях досудового слідства доводити свою непричетність до вчинення злочину.  

  На підставі викладеного та керуючись ст.ст.365, 366 КК України, колегія суддів, -  

  у х в а л и л а:  

    Апеляцію   ОСОБА_1   залишити без задоволення, а постанову Кам’янець - Подільського міськрайонного суду від 17 серпня 2010 року, якою залишено без задоволення скаргу адвоката ОСОБА_2. в інтересах ОСОБА_1 на постанову слідчого СВ Кам’янець – Подільського МВ УМВС України в Хмельницькій області від 23.04.2010 року про порушення кримінальної справи відносно ОСОБА_1 за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст. 309 КК України – без зміни.  

      Головуючий /підпис/  

    Судді /підписи/  

З оригіналом згідно: суддя апеляційного суду  

Хмельницької області         П.О. Лінник  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація