Судове рішення #12971049

Справа № 2-8472/10

      У Х В А Л А  

  22 грудня 2010 року             м. Чернігів  

  Деснянський районний суд міста Чернігова у складі:  

головуючого – судді Сапона А. В.,  

при секретарі – Шиловій Ж. О.,  

  розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Деснянському районі міста Чернігова про визнання неправомірними дій та зобов’язання вчинити певні дії,  

 

в с т а н о в и в   :  

  19.07.2010 року позивачка звернулася до суду з позовом про визнання неправомірними дій відповідача по виплаті їй щомісячної соціальної допомоги в розмірі меншому ніж передбачено статтею 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» – 30 процентів від мінімальної пенсії за віком за 2009 рік та зобов’язання здійснити її нарахування і виплату.  

Сторони у судове засідання не викликалися у зв’язку з направленням на адресу суду заяв про розгляд справи за їхньої відсутності.  

Дослідивши матеріали справи суд доходить наступного висновку.    

Згідно положень частини 1 статті 15 ЦПК України, в редакції Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами» від 18.02.2010 року № 1691-VI (далі по тексту – Закон № 1691), спори з приводу призначення, обчислення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням та інших соціальних виплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг, речового майна, пайків або грошової компенсації замість них підлягали вирішенню в порядку цивільного судочинства.  

До набрання чинності Законом № 1691 зазначена категорія справ була віднесена до предметної підсудності адміністративних судів і відповідно до пункту 3 частини 1 та частини 3 статті 18 КАС України розглядалася в порядку адміністративного судочинства.  

В подальшому, рішенням Конституційного Суду України у справі за конституційним поданням Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами» від 09.09.2010 року № 19-рп/2010 положення Закону № 1691 визнано неконституційними.  

Відповідно частини 2 статті 152 Конституції України закони, інші правові акти або окремі їх положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність.  

Таким чином, на момент звернення позивачки до суду з даним позовом, положення Закону № 1691 втратили чинність, що унеможливлює подальший розгляд даної справи в порядку цивільного судочинства.  

    Згідно пункту 1 частини 1 статті 205 ЦПК України, суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.  

Вищевикладене в сукупності є підставою для закриття провадження у справі.  

  Керуючись статтями 205, 208 – 210, 293 ЦПК України, суд  

  у х в а л и в:  

  провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Деснянському районі міста Чернігова про визнання неправомірними дій та зобов’язання вчинити певні дії закрити.  

Ухвала суду може бути оскаржена до Апеляційного суду Чернігівської області протягом 5 днів з дня її проголошення, в порядку встановленому статтею 294 ЦПК України.  

    Суддя                       А.В. Сапон        

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація