Судове рішення #12967512

  № 3-282/2010  

  П О С Т А Н О В А  

    18.10.2010 р.                       смт. Розівка    

    Суддя місцевого суду Розівського району Запорізької області Коржов А.В. при секретарі судових засідань Пригінській О.В., розглянув адміністративний матеріал за № 3-282/2010, який надійшов до суду від головного державного інспектора праці /ТДІП/ в Запорізькій області Черниша О.П., у відношенні: ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1, генерального директора ТОВ Агрофірма Авангард, проживаючого по АДРЕСА_1, за  ст.41 ч.1 КУпАП, суд-  

  В С Т А Н О В И В :  

    В місцевий Розівський районний суд Запорізької області надійшов адміністративний матеріал у відношенні генерального директора ТОВ Агрофірма Авангард ОСОБА_4, в якому вказано, що під час виконання службових обов'язків маючи організаційно-розпорядчі функцію, громадянин ОСОБА_4 вчинив адміністративне правопорушення, яке встановлено актом перевірки №08-23040/1551 від 22.09.2010 року, а саме:  

  Колективним договором встановлено строки виплати заробітної плати два рази на місяць 15 та 1 числа місяця. Фактично заробітна плата виплачується один раз на місяць за заявами працівників, що є порушенням вимог ст.115 ч.1 КЗпПУ - “заробітна плата працівникам виплачується регулярно в робочі дні встановлені колективним договором, але не рідше двох разів на місяць”.  

  Згідно графіку відпусток на 2010 рік працівникам: ОСОБА_6 - наказ №39 від 15.08.2010 року надано щорічну відпустку з 16.08.2010р. оплата проведена 15.07.2010р.; ОСОБА_7 - наказ №36 від 26.06.2010р. відпустка з 01.07.2010р. оплата проведена з 15.07.2010р.; ОСОБА_8 - наказ №35 від 18.06.2010р. відпустка з 21.06.2010р. оплата проведена з 15.07.2010р.; ОСОБА_9 - наказ №28 від 14.05.2010р. відпустка з 17.05.2010р. оплата проведена15.06.2010р., чим порушено норми ст.115 ч.3 КЗпПУ - “заробітна плата працівникам за весь час щорічної відпустки виплачується за три дні до настання відпустки”.  

  Наказом №27 від 10.08.2010р. за ст.40 п.4 КЗпПУ — (прогул) звільнено працівника ОСОБА_10 з 15.08.2010р., працівником ОСОБА_10 було подано заяву про звільнення його за ст.38 КЗпПУ — (власне бажання), але резолюція керівника на заяві “звільнити за ст.40 п.4 КЗпПУ). Документально на день перевірки небуло підтверджено факт порушення ОСОБА_10 трудової дисципліни, а саме не представлено: акт відсутності працівника на робочому місці, доповідної записки начальника структурного підрозділу, пояснювальної записки ОСОБА_10 Відповідно до вимог ст.43 КЗпПУ - “розірвання трудового договору згідно п.2-5 ст.40 КЗпПУ може бути тільки за згодою профспілкового комітету”.  

  Також не було представілено згоду профспілки про звільнення ОСОБА_10 за ст.40 п.4 КЗпПУ. Було взято тільки до уваги дані табелю обліку робочого часу.  

  Працівників ОСОБА_11 наказом №23 від 10.07.2010р., ОСОБА_10 наказом №27 від 10.08.2010р. було звільнено, але розрахунок було проведено з порушенням вимог ст.116 КЗпПУ.  

  Відповідальність за данне правопорушення передбачена ст. 41 ч.1 КУпАП.  

  Будучи викликаним в судове засідання адмінправопорушник ОСОБА_4 свою провину визнав, в скоєному розкаявся, і розповів суду про місце, час і причинах скоєному ним вказаного в протоколі адміністративному правопорушенні.  

  Вивчивши матеріал адміністративної справи, вислухав пояснення адмінправопорушника, інспектора праці, та другі докази здобуті в ході судового засідання суд прийшов до висновку, що в матеріалах адміністративної справи маються достатні докази підтверджуючі провину ОСОБА_4, а також прийнявши до уваги, що правопорушник провину визнав, в скоєному розкаявся, тому суд вважає можливим притягнути його до відповідальності вказаної в санкції ст. 41 ч.1 КУпАП.  

  На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 41 ч.1, 221, 245, 246, 248, 249, 276, 277, 278, 279, 280, 283, 285, 287, 294, 308 ч.2 КУпАП, суд -  

  П О С Т А Н О В И В :  

      Притягнути ОСОБА_4 до адміністративної відповідальності та застосувати до нього стягнення у вигляді штрафу в сумі 600 гривень (одержувач: державний бюджет Розівського району, р/р 31113106700293, банк: ГУДК в Запорізькій області, МФО: 813015,  ЄДРПОУ: 34677009).  

    Роз’яснити ОСОБА_4 вимоги ст. 308 п.2 КУпАП, що в разі не своєчасної сплати штрафу на протязі 15 діб, та подальшого примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення, з нього буде стягнуто покарання у вигляді подвійної суми призначеного судом  штрафу.  

  Постанова може бути оскаржена в Запорізький апеляційний суд на протязі 10 діб з дня її оголошення, через місцевий суд Розівського району Запорізької області.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  

    Копію постанови надіслати зацікавленим особам.  

            Суддя:                                                     А.В. Коржов  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація