Судове рішення #12963916

Справа № 2-а-2802, 2010 року  

  ПОСТАНОВА  

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

  15 грудня 2010 року суддя Ставищенського районного суду Київської області Скороход Т.Н., розглянувши в приміщенні Ставищенського районного суду Київської області в порядку скороченого провадження відповідно до ст. 183-2 КАС України, адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Ставищенському районі Київської області про визнання неправомірними дій та зобов’язання здійснити перерахунок та виплату додаткової пенсії та доплати до пенсії,  

ВСТАНОВИВ:  

Позивачка 30 листопада 2010 року звернулася до суду із адміністративним позовом, посилаючись на те, що вона є потерпілою від аварії на ЧАЕС 4-ої категорії, а тому згідно із ст. 51  ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (далі Закон № 796-ІІ), їй, як особі, віднесеній до 4-ої категорії повинна виплачуватися щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров’ю, у розмірі 15 процентів мінімальної пенсії за віком. Оскільки, відповідачем їй виплачується додаткова пенсія в меншому розмірі, ніж встановлено законом, просить суд визнати неправомірною відмову відповідача щодо перерахунку та виплати їй додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров’ю, з розрахунку 15 % від мінімальної пенсії за віком відповідно до ст. 51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"(далі Закон № 796-ІІ), та зобов’язати відповідача здійснити їй такий перерахунок та виплату додаткової пенсії з 1 червня 2010 року по дату винесення рішення судом, з урахуванням фактично виплаченої додаткової пенсії та з послідуючим її перерахунком у відповідності до змін діючого законодавства та встановлення нових розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.  

Суд вважає, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню з наступних підстав.    

Основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на охорону їхнього життя і здоров'я, створення єдиного порядку визначення категорій зон радіоактивно забруднених територій, умов проживання і трудової діяльності на них, соціального захисту потерпілого населення визначені та закріплені в Законі України № 796-ХІІ "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (далі Закон № 796-ІІ).  

Статтею 49   Закону України № 796-ХІІ встановлено, що п   енсії особам, віднесеним до категорій 1, 2, 3, 4, встановлюються у вигляді: державної пенсії та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, яка призначається після виникнення права на державну пенсію.  

Додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров’ю згідно ч. 3 ст. 51 зазначеного Закону України повинна виплачуватися позивачу в розмірі 15 % мінімальної пенсії за віком.  

Згідно ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове пенсійне страхування» мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.  

Статтею 1 Закону України від 20 жовтня 2009 року  N 1646-VI  прожитковий мінімум на одну особу для осіб, які втратили працездатність з 1 квітня 2010 року становить 706 гривень, з 1 липня 2010 року - 709 грн., з 1 жовтня 2010 року – 723 грн.  

Оскільки судом встановлено, що відповідач незаконно відмовив позивачці у виплаті додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, у розмірі, встановленому ст. 51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", - суд вважає, що слід визнати неправомірною відмову відповідача щодо нарахування та виплати в період з 1 червня 2010 року по дату винесення рішення судом позивачці  недовиплаченої додаткової пенсії відповідно до вказаних норм і зобов’язати відповідача здійснити нарахування та виплату додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, з розрахунку 15 % від мінімальної пенсії за віком, з урахуванням фактично виплаченої додаткової пенсії за цей період.  

Суд вважає за необхідне відмовити у задоволенні позову в частині зобов’язання відповідача в подальшому проводити нарахування та виплату позивачці додаткової пенсії, оскільки відповідно до частини 1 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, а тому, неможливо зобов'язати відповідача на майбутнє вчиняти певні дії, оскільки відсутні факти порушення пенсійних прав позивачки в майбутньому.  

Керуючись ст. ст. 19, 113 Конституції України, ст. ст. 49, 51, 53, 67, 71 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", ч. 1 ст. 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", ст.   ст. 1, 2 Закону України від 20.10.2009 № 1646-VI "Про встановлення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати",   ст. ст. ст. ст. 2, 8, 9, 10, 11, 17, 86, 159, 160, 162, 183-2 КАС України , -  

ПОСТАНОВИВ:  

Позов ОСОБА_1 задовольнити частково.  

Визнати неправомірною відмову Управління Пенсійного фонду України у Ставищенському районі щодо перерахунку та виплати ОСОБА_1 з 1 червня 2010 року по дату винесення рішення судом додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, з розрахунку 15 % від мінімальної пенсії за віком відповідно до ст. 51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".  

Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України у Ставищенському районі здійснити ОСОБА_1 перерахунок та виплату з 1 червня 2010 року по дату винесення рішення судом додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, відповідно до ст. 51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (з урахуванням фактично виплаченої додаткової пенсії) з розрахунку 15 % мінімальної пенсії за віком, що розраховується залежно від прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, встановленого в період з 1 червня 2010 року – статтею 1 Закону України „Про встановлення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати”).    

В задоволенні решти позовних вимог відмовити.  

Постанова підлягає негайному виконанню.  

На постанову може бути подана апеляційна скарга до Київського апеляційного адміністративного суду через Ставищенський районний суд Київської області протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.  

  Суддя                                              

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація