Судове рішення #12962489

Справа № 2 - 1874/ 10 р.  

     

  Р І Ш Е Н Н Я  

І М Е Н Е М       У К Р А Ї Н И  

  23 грудня 2010 року                                                                                        Лебединський районний  

суд Сумської області                          

у складі: головуючого судді – Чхайло О.В.  

при секретарі – Сивоконь А.І.  

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Лебедині справу за  позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання договору дійсним та визнання права власності на нерухоме майно;  

   

В С Т А Н О В И В:  

  Позивач звернувся до суду з даною позовною заявою, мотивуючи свої вимоги тим, що 10.06.2010 року він придбав у відповідача гараж піноблочний, розташований в гаражному кооперативі по АДРЕСА_1. Під час купівлі-продажу сторони домовились, що в строк до 15.10.2010 року оформлять продаж вказаної будівлі через нотаріальну контору, але до цього часу договір не укладено, оскільки відповідач ухиляється від вчинення даних дій. Тому позивач звернувся до суду та просив визнати договір купівлі-продажу гаража, укладений між ним та відповідачем 10.06.2010 року, дійсним та визнати за ним право власності на зазначену споруду.  

Позивач та відповідач подали до суду заяви в яких просили справу розглянути без їх участі. При цьому позивач свої позовні вимоги підтримав в повному обсязі, відповідач проти задоволення позову не заперечив.  

Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги пов’язані зі спорами про нерухоме майно, позовна заява обґрунтована і підлягає задоволенню, оскільки в судовому засіданні встановлено, що 10.06.2010 року між сторонами було укладено договір купівлі-продажу нерухомого майна: гаража піноблочного розміром 4х6 м, який розташований в гаражному кооперативі по АДРЕСА_1.  

Даний договір між сторонами був оформлений у вигляді письмової розписки, зі змісту якої вбачається, що покупець - ОСОБА_1 передав продавцеві – ОСОБА_2 частину коштів за придбаний гараж 3000 грн., а продавець передав покупцеві ключі від приміщення та зобов’язався в строк до 15.10.2010 року оформити договір купівлі-продажу даного майна через нотаріальну контору. Після укладання даного договору ОСОБА_2 погодився отримати від ОСОБА_1 решту коштів за проданий гараж в сумі 1000 грн.  

При цьому в судовому засіданні встановлено, що відповідач взяті на себе зобов’язання по оформленню купівлі-продажу будівлі через нотаріальну контору не виконав до цього часу.  

Відповідно вимог ст. ст. 15, 16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Одним із способів захисту цивільних прав та інтересів є  визнання права.  

Відповідно ст. 392 ЦК України власник майна може пред’явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою.  

Згідно вимог ст. 220 ЦК України, якщо сторони домовилися щодо усіх істотних умов договору, що підтверджується письмовими доказами, і відбулося повне або часткове виконання договору, але одна із сторін ухилилася від його нотаріального посвідчення, суд може визнати такий договір дійсним. У цьому разі наступне нотаріальне посвідчення договору не вимагається.  

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що права позивача порушені і його вимоги підлягають задоволення в повному обсязі.  

Керуючись ст.ст. 10, 15, 30, 60, 130, 209, 213, 214, 215  ЦПК України, ст. ст. 15, 16, 220 ЦК України;  

 

В И Р І Ш И В:  

  Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання договору дійсним та визнання права власності на нерухоме майно задовольнити.  

Визнати договір купівлі-продажу гаража піноблочного розміром 4х6 м, який розташований в гаражному кооперативі по АДРЕСА_1, укладений 10.06.2010 року між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, дійсним.  

Визнати за ОСОБА_1 право власності на будівлю гаража піноблочного розміром 4х6 м, який розташований в гаражному кооперативі по АДРЕСА_1.  

Рішення може бути оскаржене  в апеляційному порядку до  апеляційного суду Сумської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня  проголошення рішення апеляційної скарги, а особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні підчас проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.  

      Суддя:                                                                                          О.В. Чхайло  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація