Справа №2-4763/10
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02 грудня 2010 року Комсомольський районний суд м. Херсона у складі:
головуючого судді Радченко Г.А.
при секретарі Колдуновій Ю.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Херсоні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Херсонської територіальної громади в особі Херсонської міської ради, Виконавчого комітету Комсомольської районної у м.Херсоні ради про визнання права власності в порядку спадкування,
В С Т А Н О В И В:
Позивачка звернулася до суду з вказаним позовом посилаючись на те, що вона є спадкоємцем за заповітом після смерті своєї сестри ОСОБА_4 Останній на праві власності належало 64/100 частина домоволодіння АДРЕСА_1 Після смерті сестра заповідала їй все своє майно, що належало їй на момент смерті. Після звернення в державну нотаріальну контору з метою оформлення спадщини, їй роз»яснили, що наданий правовстановлюючий документ на житловий будинок, а саме свідоцтво про право власності на домоволодіння не відповідає вимогам чинного законодавства, так як виданий її сестрі після її смерті. У зв»язку з чим, просила суд визнати за нею право власності на 64/100 частину домоволодіння в порядку спадкування.
В судовому засіданні представник позивачки позовні вимоги підтримав з підстав викладених у позовній заяві, просив позов задовольнити.
Відповідач Херсонської територіальної громади в особі Херсонської міської ради в судове засідання не з»явився, але надав суду заперечення від 20.09.2010 року, в якій з позовними вимогами ОСОБА_1 не згодні та заперечували проти їх задоволення, просили справу розглядати без участі їх представника.
Відповідач Виконавчого комітету Комсомольської районної у м.Херсоні ради в судовому засіданні не заперечував проти задоволення позову, так як оформлення права власності займає тривалий час.
Вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача та представника відповідача, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню.
Судом встановлено, що відповідно Свідоцтва про право власності на домоволодіння від 10.06.2010 року виданого Виконавчим комітетом Комсомольської районної у м.Херсоні ради та витягу про реєстрацію права власності на нерухоме майно від 21.06.2010 року та від 21.07.2010 року ОСОБА_4 дійсно належала 64\100 частини домоволодіння АДРЕСА_1
З заповіту від 24.03.2009 року вбачається, що ОСОБА_4 заповідала ОСОБА_1 все належне їй майно, з чого б воно не складалося і де б воно не знаходилося, і взагалі, все те, на що за законом вона матиме право.
Відповідно Свідоцтва про смерть НОМЕР_1 від ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_4 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року.
Після смерті останньої спадкоємцем за заповітом є позивачка, яка є сестрою ОСОБА_4
Як вбачається з повідомлення Третьої Херсонської державної нотаріальної контори №2039/01-14 від 20.10.2010 року після смерті ОСОБА_4 померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 році, спадщину після її смерті за заповітом посвідченим Третьою Херсонською Державною нотаріальною конторою 24.03.2009 року за реєстровим №2-533 прийняла ОСОБА_1 заявою від 24.10.2009 року. Вищевказаний заповіт від імені ОСОБА_4 є чинним до цього часу.
Відповідно до ч.1 ст.1223 ЦК України, право на спадкування мають особи, визначені в заповіті.
Відповідно до ст. 1296 ЦК України, спадкоємець, який прийняв спадщину, може одержати свідоцтво про право на спадщину. Відсутність свідоцтва про право на спадщину не позбавляє спадкоємця права на спадщину.
Відповідно до ст. 1297 ЦК України, спадкоємець, який прийняв спадщину, у складі якої є нерухоме майно, зобов'язаний звернутися до нотаріуса за видачею йому свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно.
На підставі викладеного, враховуючи, що померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_4 була власницею 64\100 частини домоволодіння АДРЕСА_1 позивачкою, як спадкоємицею за заповітом, вжито усіх передбачених законом заходів для прийняття спадщини, але у встановленому законом порядку остання спадщину отримати не може, оскільки свідоцтво про право власності на домоволодіння не відповідає вимогам чинного законодавства, так як виданий її сестрі після смерті, у зв»язку з тривалим оформленням права власності, суд вважає за необхідне позов задовольнити та визнати за ОСОБА_1 право власності на 64\100 частини домоволодіння АДРЕСА_1 в порядку спадкування за заповітом.
На підставі ст.ст. 1223, 1296, 1297, ЦК України, керуючись ст.ст. 10,11,60,212-215 ЦПК України, суд,
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити у повному обсязі.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на 64\100 частини домоволодіння АДРЕСА_1 в порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_4, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 році.
На рішення протягом десяти днів з дня його проголошення, може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Херсонської області через Комсомольський районний суд м. Херсона. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя: Г.А. Радченко