Судове рішення #12961809

                                                                               Справа № 2-2242/ 2010

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М      У К Р А Ї Н И

 20  грудня 2010 року                         Глухівський      міськрайонний суд Сумської області      в складі:       головуючого-судді             Сапона О.В.                                           при секретарі                  Самойленко О.В.           

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Глухові  справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини, -

                                                                  

                                                 В С Т А Н О В И В:

 Позивачка звернулась до суду із вказаним позовом, мотивуючи його тим, що в період перебування їх з відповідачем у фактичних шлюбних відносинах, у них народилася донька ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження. Однак на даний час вони з відповідачем проживають окремо, не ведуть спільного господарства, донька проживає з позивачкою і знаходиться на її утриманні, а відповідач матеріальної допомоги на утримання дитини не надає. За таких обставин позивачка просить суд стягнути з відповідача аліменти на утримання неповнолітньої дитини в розмірі 400 грн. щомісячно, до досягнення донькою  повноліття.      Відповідач позов визнав частково, пояснивши, що він не має постійного місця роботи, на даний не працює, має поганий стан здоров’я, проживає разом із мамою похилого віку, яка тяжко хворіє. Тому він не має можливості сплачувати аліменти в тому розмірі, на  якому наполягає позивачка. Він згоден сплачувати аліменти на утримання доньки в розмірі не більше 270 грн. щомісячно.                                         

Вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення сторін, суд вважає, що позов              підлягає  частковому задоволенню  наступних підстав:

Так, судом встановлено, що в період перебування сторін у фактичних шлюбних відносинах  у них народилася донька ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження. В свідоцтві про народження дитини, батьком записаний відповідач, а тому згідно закону він зобов’язаний надавати матеріальну допомогу на утримання доньки.

Також судом встановлено, що відповідач не має постійного місця роботи і має мінливий, нерегулярний заробіток, а тому суд вважає необхідним задовольнити позовні вимоги позивачки та стягнути з відповідача аліменти на утримання дитини в твердій грошовій сумі.  

Однак при визначенні розміру аліментів, які необхідно стягнути на утримання дитини, суд враховує, що відповідач не має постійного місця роботи, на даний він взагалі не працює, має поганий стан здоров’я, проживає разом із мамою похилого віку, яка тяжко хворіє. Тому враховуючи викладені обставини,    а  також  виходячи із засад розумності та справедливості, суд вважає необхідним стягнути з відповідача аліменти на утримання дитини в меншому розмірі ніж просить позивачка, стягнувши їх у розмірі 300 грн. щомісячно.                     Керуючись ст.ст.10, 11, 60,213, 214 ЦПК України, ст.180 – 184, Сімейного Кодексу України суд ,-           

                         В И Р І Ш И В :

     Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити частково:           Стягнути з ОСОБА_2 аліменти  в розмірі 300 грн. щомісячно на утримання доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження до досягнення нею повноліття, починаючи стягування з 30 листопада 2010 року.    

Аліменти сплачувати матері – ОСОБА_1.

 Рішення в межах суми платежу за один місяць підлягає негайному виконанню.

Стягнути з ОСОБА_2 51 грн. судового збору на користь держави та 120 грн. витрат на інформаційно – технічне забезпечення судового розгляду справи.      

Апеляційна скарга на рішення може бути подана в апеляційний суд Сумської області протягом 10 днів з дня його проголошення.

СУДДЯ  / підпис /                                                        Копія вірна:

     Суддя Глухівського міськрайонного суду                                              О.В.Сапон

                                 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація