Справа №2-2458/10
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
1 грудня 2010 року Калуський міськрайонний суд
Івано-Франківської області
в складі головуючої судді Бердан Н.В.
секретаря Рибчук Ю.М.
розглянувши у відкритому заочному судовому засіданні в порядку письмового провадження в залі суду в місті Калуші справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням, -
ВСТАНОВИВ:
що ОСОБА_1 звернувся до суду з вищенаведеним позовом. Свої вимоги мотивує тим, що 04.12.2007р. придбав у відповідачки житловий будинок по АДРЕСА_1, однак остання залишилася зареєстрованою за вказаною адресою. У 2007 р. відповідачка виїхала з с.Боднарів і з цього часу вона в господарстві позивача не проживає, не навідується та не бере участі в утриманні нерухомого майна, жодних її речей в будинку немає. Оскільки відповідачка не проживає в будинку позивача без поважних причин більше шести місяців, тому просить визнати її такою, що втратила право на вказане житло.
В судове засідання позивач не з»явився, однак подав заяву, в якій просить справу розглянути у його відсутності, позовні вимоги підтримує. Відповідачка в судове засідання не з’явилася, про час та місце судового засідання повідомлялася належним чином, про що свідчить оголошення розміщене в газеті, причину неявки суду не повідомила. Суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст.224 ЦПК України.
Суд в межах заявлених позовних вимог, на підставі представлених доказів, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають до задоволення.
Із копії договору купівлі-продажу від 04.12.2007р. вбачається, що ОСОБА_1 придбав у ОСОБА_2 домоволодіння по АДРЕСА_1 /а.с.4/. Згідно копії витягу про реєстрацію права власності на нерухоме майно від 02.01.2008р. за позивачем зареєстровано право власності на вказане домоволодіння /а.с.5/.
Як зазначає ст.71 ЖК України при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім'ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців.
Відповідно до довідки від 09.10.2010 р., виданої Боднарівською сільською радою, відповідачка зареєстрована в господарстві по АДРЕСА_1, однак не проживає за вказаною адресою /а.с.4,9/. Про те, що ОСОБА_2 не проживає в спірному житлі з 2007р. підтверджується і актом-обстеження від 22.09.2010р.
Якщо наймач або члени його сім'ї були відсутні з поважних причин понад шість місяців, цей строк за заявою відсутнього може бути продовжено наймодавцем, а в разі спору – судом.
Дослідивши докази в судовому засіданні, суд не знайшов поважних причин не проживання відповідачки по місцю своєї реєстрації, передбачених ст. 71 ЖК України, і приходить до висновку, що ОСОБА_2 без поважних на це причин не проживала в спірному житлі понад шість місяців, а тому втратила право на проживання в ньому.
На підставі викладеного, ст.ст.71,72 ЖК України, керуючись ст.ст.212,214-215,224-226 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати ОСОБА_2 такою, що втратила право на користування житлом, що по АДРЕСА_1.
Рішення може бути оскаржене в Апеляційний суд Івано-Франківської області через Калуський міськрайонний суд шляхом подачі в 10-денний строк апеляційної скарги з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, протягом десяти днів з дня отримання його копії.
ГОЛОВУЮЧА: